Wtorek
10.09.2019
nr 253 (5154 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do dziennika na gorąco
21:00 jaszczurbroni oczywiście, przecież zjazdy do niczego nie służą.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
18:00 nemrod95Dla Pana Stanisława wizyty w sądzie są jak chodzenie po ciepłe bułeczki, więc mam nadzieję że wyjasnicie ten spór przed Temidą.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
16:27 broniZjazdy nie sluza do obnażania i zaistnienia, bo co obchodzi polujacego mysliwego panskie obnażanie i zaistnienie, to podnieca mala grupe klawiaturowych mysliwych z tego portalu. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
16:10 Artur123To, co wyczyniają tu „sympatycy” Stanisława Pawluka, kojarzy mi się z działalnością „Małej Emi”, inspirowanej bezpośrednio przez b. wiceministra sprawiedliwości. Kto ich inspiruje? Pewnie już tak mają, że z miłości do „najlepszego na świecie modelu łowiectwa”, a przy okazji z niechęci do Stanisława Pawluka, zdolni są opluć każdego. Z upierdliwością godną innej sprawy starają się przemieszczać środek ciężkości problemu w całkiem inne miejsce. Stanisław Pawluk niezbicie udowodnił nam, że pewien jegomość w „mundurze” PZŁ to bez wątpienia taki lubelski watażka łowiecki, ale „sympatycy” Stanisława Pawluka uznali, że to właśnie jemu (SP) należy dowalić, a nie prostackiemu „kierownikowi biura”. Snują więc księżycowe teorie, kompletnie nie zważając na to, że watażka dokładnie określił swój niejako zarzut pod adresem Stanisława Pawluka. Określił zarzut, do którego nijak mają się zarzuty „sympatyków”, którzy w swej nienawiści sięgają już szczytów. „Wystarczy zadać sobie niewiele trudu i poszukać w necie pewnych analogii”. Zapisy prawa czy statutu interpretuje się, a nie „szuka w necie analogii”. Zapisów statutu w kwestii wyboru delegatów i sprawowania przez nich mandatów nie interpretuje się, bo zapisy na tę okoliczność są jasne, klarowne, a więc jednoznaczne. I na koniec, jeżeli ktoś by miał tu coś wyjaśniać, interpretować, decydować o czymś, to pozbawiony jakichkolwiek statutowych kompetencji lubelski watażka, jako „kierownik biura” byłby ostatnim do tych czynności spośród 38 mln Polaków.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
16:05 Stanisław PawlukObnażyłem jak zła jest "władza" i jak działa zły system w PZŁ! Mało? To dołóż jeszcze fakt, że władza ma prawo w d.... a od szaraczków egzekwuje nawet brak przecinka. Jak jeszcze mało to ci dopiszę trzy zwrotki na bis.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
15:39 jaszczurCo najmniej Tobie pokazał jakiego Związku bronisz. Dzisiaj policja na zjeździe, jutro na polowaniach, a pojutrze w domach myśliwych.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
15:23 broniPanie Pawluk, oprocz rozroby co uzyskales na tym Zjedzie???Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
15:21 jaszczur"kierownik biura ZO" może sobie zorganizować Zjazd dokładnie taki sam, jaki może zorganizować na przykład Kolega broni, wpuszczając na zjazd tylko tych których uzna za godnych. Będzie to spotkanie przy kawie i ciasteczkach, jak jest z dobrej zmiany lub przy szampanie jak z obozu Tuska. Zjazdy okręgowe zwołuje albo prezydium zjazdu albo zarząd okręgowy, a "kierownik biura ZO" może co najwyżej sprawdzać listę obecności pracowników i godziny odbicia przez nich kart obecności. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
15:00 Stanisław PawlukJesteś w błędzie bo nie znasz prawa. Policjanci byli bardziej zorientowani i mimo, że "kierownik biura" wrzeszczał "ludzi nie chcom" życzyli mi dobrego dnia, miłej pracy i polecili udać się do swoich obowiązków: dziennikarza i delegata. Jeśli ktoś nie życzy sobie pokazywania swego wizerunku nie może zajmować się majątkiem skarbu państwa i nie brać udziału w zebraniach publicznych (co także tłumaczyli policjanci Michałowi Pietrzakowi, nie mieli jednak nadzeii, że zrozumie). Ps. warto znać także statut a zwłaszcza rozdział dotyczący zjazdów okręgowych zanim zabierze się głos i wyjdzie na dudka. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
14:48 broniSprawa jest prosta jak budowa cepa, ktos kto nazywa sie "kierownik biura ZO" zorganizowal Zjazd, wiec mogl zwolac Zjazd Okregowy to i mogl, a nawet powinien moc zweryfikowac waznosc mandatow delegatow. Jezeli popelnil blad, to nalezy zlozyc skarge zgodnie z zasadami i po sprawie, a nie robic szopki. Wniosek na przyszlosc, to nalezy zatrudnic ochroniarzy zeby mogli uprzejmie wyprosic np. dziennikarza, bo to uczestnicy decyduja czy chca robic za malpy czy tez nie, a nie dziennikarz.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
14:19 J.Chudy123Co teraz z brzuchatym kierownikiem biura? Szatni w ZO Lublin nie ma :-)Tytuł:
Michał Pietrzak ustawia okręgowy Zjazd Delegatów
12:10 MAKKoledzy ! To tylko Pan Balcerzak ze swoją wizją, która nie odbiega od linii "jedynej i słusznej"Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
11:45 Jacek BalcerzakPrzykład z krainy deszczowców tyko mi tu brak ‘’Baltazara Gąbki’’ z tą demokracją - przechodnia z grupy do grupy. ''Jednocześnie pozostaje reprezentantem tych z imienia nazwiska, co go wybrali''. Śmiech na Sali !!!! Pan go nie słyszy bo ja tak . Tak w tej nasze post sowieckiej demokracji można sobie to interpretować. Nawet dziś rano trója donosiła, że w jednej z najstarszej - brytyjskiej parlamentarnej demokracji - zmieniłeś obcuję to won na zbity pysk. Bardzo mi daleko do Kukiza poglądów, ale w tym przynajmniej się z nim zgadzam – Wybrali cię demokratycznie właśnie... Ci nie inni wyborcy - określonej jasno opcji –....... Odwidziało ci się - to nie jesteś parlamentarzystą. Bo demokracja to i ten mandat zaufania społecznego z imienia i nazwiska . Brytyjczycy dorośli do demokracji my widocznie jeszcze nie. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
11:03 jaszczurAdać na dalej mandat delegata do następnych wyborów i może to przykład bubla w naszym statucie, ale dura lex, sed lex. A tym co głosy dyskusji przypominają "zaparcie" lub "sraczkę" zwrócę uwagę, że delegatów wybiera konkretna grupa członków Związku i delegat reprezentuję tę grupę identyfikowalną z imienia i nazwiska. Pomijając nawet jasne zapisy statutu, pomysł, że jak delegat przepisze się w ciągu 5 lat z grupy do grupy, to przestaje reprezentować tych, którzy go wybrali jest zaprzeczeniem zasady demokratycznych wyborów, bo pozbawia konkretnych członków Związku wpływu na jego działanie, tak samo jakby konkretnym obywatelom odmówić prawa głosu wyrażanego ustami ich przedstawiciela.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
10:44 Jacek BalcerzakOd obstrukcji – inaczej zaparcie, utrudnione lub niezbyt częste oddawanie stolca, do pospolitej ‘’sraczki’’. Tak przynajmniej dla mnie wybrzmiewają kolejne komentarze. Obecny statut tylko pozornie definiuje – ‘’ ważność mandatu’’. ‘’Mandaty delegatów zachowują ważność do czasu wyboru delegatów na następny okręgowy zjazd delegatów’’. Wystarczy zadać sobie niewiele trudu i poszukać w necie pewnych analogii. Jak z tą ważnością mandatu delegatów jest na przykład w związku zawodowym Solidarność? Bo akurat tam doprecyzowano wiele przypadków utraty mandatu, mimo że zapis’’ sztandarowy ‘’ brzmi prawie identycznie jak nasz. Mamy tu kolejny przykład bubla w naszym statucie. Gdzie jakiś wątpliwej prowincji prawnik dokonuje wykładni ‘’czegoś’’? - Co bulwersuje tu piszących? To może Ci Panowie z obstrukcją jak i Ci z innymi dolegliwościami gastrycznymi - uruchomią teraz pokłady wyobraźni. Proszę o zastosowanie równoległej analogii i odwróćmy zaistniałą sytuację. W kole ‘’Szarak’’ myśliwy Adaś otrzymał mandat zaufania społecznego, jako delegat na okręgowy zjazd. Odwidziało mu się bycie ‘’stuprocentowym ‘’bydłem składkowym płacącym na PZŁ i składkę do koła. Postanowił zostać niestowarzyszonym z pięćdziesięciu procentowym wyznacznikiem bydlęcości. I płacić tylko na PZŁ o ekwiwalencie za prace przymusowe nawet nie wspomnę.Czy po rezygnacji z przynależności do ‘’ Koła Szarak’’ tenże Adaś ma nadal ten mandat społeczny by reprezentować na zjeździe interesy tych, co go wybrali?. Może warto i tymi kategoriami oceniać postawę tego, co tylko może nosić ryzy papieru?. Jak i tego, którego wyburczano a i decyzję rezygnacji z uczestnictwa w zjeździe skwitowano oklaskami? .Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
10:03 Jan MeblarskiBuc z brzuchalem. Brak słownictwa na poziom transparentności.Tytuł:
Michał Pietrzak ustawia okręgowy Zjazd Delegatów
08:53 J.Chudy123W tym Lublinie zawsze był syf od kiedy Maniuś nastał po Karolu. "wszechwiedzący" Maniuś, też jako pierwszy dostał po łapach od S.Pawluka m.in. za wielkie niedbalstwo i jakieś kręty w OHZ Wierzchowiska. Od dawna i kiedy tylko ma możliwość, Maniuś odgrywa się na S.Pawluku. To on stoi za tym bałaganem i mąci, i będzie mącił dopóki ma możliwość. Sami widzieliście i słyszeliście jak bardzo ważnym jest, aby reprezentanci/delegaci i ludzie wybrani na stanowiska w PZŁ byli ludźmi rozsądnymi i myślącymi. kierownicy biur - to kukły z nadania "mańkowizny". Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
08:34 Jan MeblarskiPoprawne funkcjonowanie na szczeblach okręgowych zawsze ma znamiona samowładcze. Pietrzak powinien sam zrezygnować a z majtkami pełnymi patrzy w kierunku ZG Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
07:29 ojciec grizzlegoPowiem szczerze. Patrze na ten materiał i nie wierzę własnym oczom. Czy to sie dzieje naprawę czy Stasiu wkręcasz nas . Przez chwile myslałem że wystepujesz w ukrytej kamerze. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:57 Stanisław PawlukNie ma znaczenia kogo "chciał reprezentować Pawluk". Posiadał mandat delegata i nikt nie miał prawa uniemożliwiać jego wypełnianie. Szokującym dla czytających portal po raz pierwszy to, że udający wielkiego znawcę najaktywniejszy haker tego portalu nie zna elementarnych przepisów prawa łowieckiego i statutu.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:18 Onufry wujCzyli niech sąd stwierdzi czy były jakieś uchybienia proceduralne czy nie były i czy Pawluk rzeczywiście chciał reprezentować niestowarzyszonych wyborców, czy ich oszukał by zrobić zadymę. Zgodnie z duchem prawa, nie tylko literą. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:17 Onufry wujNie znam szczegółowych faktów bo Pawluk ich nie przedstawił. Nie ma skanu pisma rezygnacji Pawluka z tego koła, które mu kilka lat temu przywrócił członkostwo po kilkunastu latach sądzenia się. Nie ma skanu pisma kiedy Pawluk nabył członkostwo w następnym kole. Są tylko słowa Pawluka, dla mnie delikatnie mówiąc nie będące gwarancją obiektywizmu.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:16 Onufry wujWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
04:46 OpechancanoughChcialbym podziekowac temu Delegatowi, co wystapil za autorem filmu, zajmujac stanowisko publicznie ( popierajac jego racje). Szanowny Panie, nie wielu w pzl ma odwage i charakter, by mowic wprost, co mysli.Wielu z obecnych na zjezdzie, choc w tajemnicy przed czlonkami pzl, w swoim zyciu nie raz nadskakiwalo autorowi. Na filmie, dla ukladu, kariery czy innych korzysci nie powiedzieli zadnego slowa za nim - by sprawe ta wyjasnic.Nie warci sa spluniecia, takie uperfumowane szambo.Pana zas wystapienie wzbudzilo moj podziw i szacunek. Dziekuje Panu bardzo, milo bylo mnie zobaczyc postawe godna Kolegi - Mysliwego. Tak dzis egzotyczna oraz bardzo wyjatkowa w pzl. Darz Bor!Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD

... do zdjęć
18:49 szlagoś
09:33 obrazduszy
09:32 obrazduszy
09:31 obrazduszy
09:31 obrazduszy
09:30 obrazduszy
09:30 obrazduszy
08:45 mariandzik Wg mnie i w tym ujęciu to łowny byk.