Piątek
15.05.2020
nr 136 (5402 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
19:43 jaszczurArtur, jak masz słabość do Malca, to przekonaj tych, co mu nie wierzą, że wysyłanie do Senatu poprawki o posiedzeniach z wykorzystaniem komunikacji na odległość, wbrew Konstytucji RP, która w przypadku jej przyjęcia dawała ZG PZŁ dostęp do pieniędzy kół, była złożona w interesie kół. A jak jeszcze udowodnisz, że poprawka skreślająca z ustawy słowa "oraz kół łowieckich" byłaby dla kół o wiele gorsza, to powiem, że jesteś wielki. Tytuł:
Poznajmy historię, jak PZŁ majątek kół zagrabiał
18:44 Artur123Ponadto, takie odnoszę wrażenie, zbyt swobodnie i beztrosko, nie przytaczając absolutnie żadnych na to argumentów, wplatasz nazwisko Rafała Malca w grono osób „podejrzanych” o zainicjowanie zmiany pierwotnego zapisu w projekcie ustawy, na jeszcze gorszy. Ja również wielokrotnie krytycznie podchodziłem do pomysłów R. Malca, i nadal podchodzę, ale Ty idziesz dalej - z góry zakładasz, no – sugerujesz, że jakiś tam „udział” Malca na pewno jest. Hm... Nie podoba mi się taki sposób przedstawiania sprawy. Tytuł:
Poznajmy historię, jak PZŁ majątek kół zagrabiał
18:43 Artur123Poza tym dość interesująco opisujesz, kto co zrobił, a czego nie, a powinien, ale zastanawiająco łatwo puszczasz problem następujący: Z czyjej inicjatywy spośród najważniejszych osób w PZŁ w ogóle w projekcie ustawy (druku 344) znalazł się pierwotny zapis? Od niego zaczęło się całe zło. Tytuł:
Poznajmy historię, jak PZŁ majątek kół zagrabiał
18:41 Artur123Piszesz o „do akcji wkroczeniu Prezesa NRŁ Rafała Malca”, gdy ten napisał list do premiera. Zwracam uwagę, że prezes wkroczył do akcji dużo wcześniej. W 5 minut po podjęciu uchwały nr 66/2020 przez Zarząd Główny, kiedy to wystosował do członków NRŁ maila. Zwrócił się do nich z prośbą „o wsparcie w tejże, jakże szlachetnej inicjatywie”. List do premiera był zatem drugim aktem aktywności prezesa w tym obszarze (różnica tygodnia), a nieudana akcja mailowa pierwszym aktem, a nie „równoczesnym zaproponowaniem”. Tytuł:
Poznajmy historię, jak PZŁ majątek kół zagrabiał
18:40 Artur123Gwoli ścisłości, Piotrze. Gdy piszesz: „Wpierw nowy Łowczy Krajowy Paweł Lisiak, [...] wydał zarządzenie, że PZŁ zakupuje 44 samochody dostawcze, nazywane ambulansami, za kwotę 3 mln. zł., o której nie wspomniał”. Jak widać na załączonym przez Ciebie linku, łowczy krajowy nie wydał zarządzenia. On zainicjował podjęcie przez Zarząd Główny uchwały nr 66/2020. To mała, ale istotna różnica. W dalszej części już poprawnie piszesz o uchyleniu jednak UCHWAŁY Zarządu Głównego.Tytuł:
Poznajmy historię, jak PZŁ majątek kół zagrabiał

... do zdjęć
21:37 sasek30-06 Gratuluję DB
16:48 hunter26 DB
14:07 drzemlik
14:06 drzemlik
12:45 mariandzik Dzik...piękny widok. Dziś jadę do kolegi 120 km z szansą na zobaczenie dzika. U nas nadal brak po ASF.
09:55 o.m.c. stażysta
02:18 hunter26