Sobota
12.12.2020
nr 347 (5613 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
19:51 lelek_nowyMyśliwi lamentują, że pogarsza się ich wizerunek w społeczeństwie, a przecież znacząca część z nas to luzacy, co to dla nich ważne, że pijesz, tańczysz i jesz, bo płacisz i tak ma być w PZŁ, żeby kołom książkę ewidencji EKEP wyłączać następnego dnia po terminie płatności. A tego, że w cywilizowanym świecie, nie wyłączają światła, gazu, wody, telewizji, Internetu i z mieszkania nie wywalają następnego dnia po terminie zaległej zapłaty, należy się w PZŁ wystrzegać. Tytuł:
Lisiak podąża drogą Blocha, ale szybciej
18:54 Broxen A w którym okręgu jest teraz rzecznik, który bez zgody ŁO cokolwiek zrobi ?Tytuł:
Lisiak podąża drogą Blocha, ale szybciej
18:46 Piotr Gawlickifaworek, pełna zgoda, ale mam dwa pytania.

1. Dlaczego łowczowie okręgowi, reprezentujący zarząd główny w okręgach, przedstawiają prawo do polowania niezgodnie z ustawą i statutem ?

2. Czy łowczy koła przywołany niżej i jemu podobni w innych kołach, nie wydający 1 stycznia odstrzałów za brak potwierdzenia wpłaty składki, podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej?
Tytuł:
Lisiak podąża drogą Blocha, ale szybciej
14:11 faworek@Piotr Gawlicki Póki co obowiązuje Statut PZŁ a nie wykładnia dokonywana przez anonimowe krasnoludki. Jasnym jest, że póki jesteś członkiem koła - masz prawa i obowiązki członka koła. Póki jesteś członkiem PZŁ - masz prawa i obowiązki członka PZŁ. Do chwili skreślenia/wykluczenia normalnie polujesz. Oczywistym też jest, że każdy członek ma obowiązek opłacić składkę w terminie ale nigdzie nie ma obowiązku uzyskania pieczątki lub naklejki. Jeśli nie zapłacisz - skreślą Cię. Jeśli zapłacisz po terminie - odsetki. Tytuł:
Lisiak podąża drogą Blocha, ale szybciej
13:51 Luzak-63 Ależ mi tu sensacja. Panie Piotrze jest zasada płacisz - pijesz, tańczysz i jesz. Nie płacisz dziękujemy i wesołych świąt. Myślę, że nie wysyłasz Pan 9999 upomnień jak CHRL wobec ZSRR za incydenty na rzece Ussuri, do kół łowieckich, które korzystają z Pańskiej usługi w ramach eKEPI. Gdy sa zaległości odłącza Pan koło od systemu i po zabawie. Tak czy nie. Pozdrawiam DB Tytuł:
Lisiak podąża drogą Blocha, ale szybciej
12:57 Piotr Gawlickifaworek,
nie jestem taki spokojny, kiedy otrzymuję email o treści:


"W kole, w którym mam honor być Łowczym, żadna osoba nie uzyska upoważnienia do wykonywania polowania indywidualnego po 01.01.2021 r. bez opłacenia składki PZŁ na rok 2021, i w żadnym znanym mi kole, z którym bezpośrednio współpracuje w Okręgu Gdańskim, bo kieruje nami po prostu zdrowy rozsądek. Uważam, że takim podejściem wykazał się również ZO w Gdańsku."


To jakie jest oficjalne stanowisko PZŁ kierowanego przez Pawła Lisiaka?
Spokojnie, spokojnie, nigdy z tym problemu nie ma, czy też żadna osoba nie powinna uzyskać upoważnienia do wykonywania polowania indywidualnego po 01.01.2021 r. bez opłacenia składki PZŁ na rok 2021?
Tytuł:
Lisiak podąża drogą Blocha, ale szybciej
12:49 faworekSpokojnie, spokojnie. Nie można od tak skreślić za brak składki. Najpierw trzeba wezwać. Jedyną rzecz którą PZŁ może zrobić za nieterminowe opłacenie składki (a zapłaconej na wezwanie) to wystąpić o odsetki. Sam poluję "na starej" legitymacji której nie podbijam w ZO od kilku lat i nigdy z tym problemu nie miałem. Tytuł:
Lisiak podąża drogą Blocha, ale szybciej

... do zdjęć
16:44 IRYDA Imponujące. Gratuluję
16:43 IRYDA T0 wszystkie Twoje kabany?
03:58 GABRYŚ i już jakoś to wygląda