Piątek
21.12.2007
nr 355 (0873 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
21:16 winiKol.Tomek i Kol.iwona Pytanie czy w całym PZŁ jest tak jak na WSCHODNIEJ ŚCIANIE? Trudno powiedzieć , pozwolę sobie tylko przypomnieć , że w TYCH stronach w ostatnich wyborach zdecydowanie wygrała partia , która ma w nazwie PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
17:40 iwona ,, I nie dopuszczą nigdy żeby, „swój” został w nich ukarany ''- to jak przykazanie !!! Lublin , Biała Podlaska , Suwałki -- K T O N A S T Ę P N Y ??? A my liczymy 1 , 2 , 3 .... I co ze zjazdem ? Starzy ,, sami swoi '' ?Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
16:48 Tomek67Czy takie sprawy dzieją się tylko na wschodniej ścianie Polski czy całe PZŁ tak wygląda. Jeżeli tak to strach się bać. Mam nadzieję że to tylko ostatnie ostoje po minionym okresie. Pewnie czas na wymianę kadr w związku tylko jak to zrobić????????Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
16:40 cieniasKolego łowczy Mielziuk, wyrazy solidarności i wsparcia. Wesołych Świąt! Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
15:44 Step2Sądziłem, że to tylko w przy ZO PZŁ w Bialymstoku mogą rozgrywać się horrory z kategorii "indolencja i niezrozumienie i upier.....lenie niepokornego członka koła " ale jak widać suwalskie pozwala na jeszcze mocniejsze wybryki osób prominentnych działaczy zrzeszenia PZŁ. Rewolucja, ale właśnie ekonomiczna może obecnych członków władz i organów jak wyżej, działających z pobudek ideowych , niekomercyjnych, społecznych wyrwać z ich pozycji społecznych i wrzucić do "szamba moralnego zepsucia" - tam, gdzie jest ich miejsce. Każdy czytelnik portalu "łowiecki.pl" musi być świadom jednej rzeczy: zrzeszenie liczy ponad sto tysięcy członków, działacze są zbyt mocno okopani na swoich pozycjach i są zbyt zgraną grupą ludzi, by opisywanie ich postaw na forum mogło spowodować uszczerbek na opinii w oczach pozostałej reszty: raz dany mandat zaufania przy wyborach do władz okręgowych pieczołowicie przechowują i traktują jak "Dar Niebios" do końca kadencji, przygotowując nowe rozdanie na kolejny zjazd wyborczy... I tak to trwa.Stworzenie podstaw prawnych w formie ustawy do powołania nowej organizacji łowieckiej, alternatywnej dla zgnilizny PZŁ może ten stan zmienić ale nie do końca... Co dla jednych jest hobby dla innych jest sposobem na życie: są nieźle uposażeni i dostają krzyże zasługi..... Lat temu kilkanaście, gdy byłem kandydatem na zjazd okręgowy i padła propozycja spośród uczestników na kandydowanie mojej osoby do władz okręgowych obecny przewodniczący ZO PZŁ w Białymstoku chodził i namawiał: "nie głosujcie na gościa, nie nasz, niebezpieczny" a potem jednemu ze swoich zaufanych w moim macierzystym kole polecił: "uwalcie frajera, ja sprawy nie puszczę dalej i będzie spokój...". Dzisiaj niektórych sumienie zaczyna męczyć, bo widac stać ich jeszcze na ludzkie odruchy... Wymienionego wyżej przew. OKR w Suwałkach życie odruchów cywilizacyjnych chyba pozbawiło, szkoda... Warto się teraz zastanowić nad sobą, przed Kostuchą Panie "Baronie" będzie za późno.... zresztą, jej idea jest Panu narazie obca, bo jesteś Pan zbyt zadufany w sobie, a przyjdzie czas i towarzysze pójdą do spowiedzi... Brzydki przykład z sąsiedztwa, a można zupełnie inaczej....Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
15:41 saampekGratuluję Piotrowi dobrego pióra trzymającego w napięciu bo ciężko jest zainteresować słuchaczy skomplikowanymi sprawami obcych osób. Jak ciążko doswiadczyłem sam broniąc się na szczęście skutecznie przed wyrzuceniem z koła w kilkukrotnym głosowaniu przeprowadzanym przez kolejne trzy walne zebrania wnioskowanym przez prezesa mojego koła nomen omen Jerzego Chmielewskiego przytoczonego jako członka OKR w Suwałkach.Jak widać praktyka z przed kilkunastu lat nie poszła koledze Jerzemu na marne. Przy okazji nasuwa mi się pewna refleksja:Wszyscy wiemy jak wyglądają wybory delegatow w kołach.Delegatów z których powstaje później zrąb naszych baronów.najczęściej jest to jednym z ostatnich punktów walnych zgromadzeń ,przygotowana lista jest najczęście w pośpiechu klepnięta bez zastanowienia a jest to przecież pierwszy stopień gdzie można mieć jakiś wpływ na przyszłą władzę.Oczywiście na szczeblu okręgowym powstaną listy jedynie słusznych ale nie ułatwiajmy im zadania.Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
14:21 discoPrzeczytałem dwie wcześniejsze części i myślałem, że w części trzeciej będzie konkluzja tematu, a to chyba dopiero początek relacji z przebiegu "choroby" na jaką choruje zawiązek. Ta choroba to połączenie schizofrenii z amnezją. Działacze zapomnieli kto ich posadził na stołkach, za to bardzo dobrze im idzie polwanie na swoich kolegów.Łowczy chciał sprawę wyjaśnić po koleżeńsku (tak wynika z reportażu i ja w to wierzę), ale chora ambicja działacza dała znać o sobie.Wydaje mi się,że tylko komercjalizacja łowiectwa zmiecie z powierzchni tych pseudo działaczy. Dzięki pełnionym w związku funkcjom załatwiają swoje prywatne sprawki, dodając sobie "prestiżu" ,a nam niechlubnej opinii.Za dużo jest komuny, a za mało rynku i demokracji ,tej oddolnej.Chyba czas na rewolucję,bo na wychowanie i edukację stanowczo mamy za mało czasu. Pozdrawiam Darz Bór Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
12:24 BOTANGDawno, dawno temu czekało się z niecierpliwością do każdego poranka, żeby jak najwcześniej wyjść z pieskiem na spacer i w najbliższym kiosku, po odstaniu w kolejce, zakupić codzienną gazetę, w której można było przeczytać kolejny odcinek przygód Oberleutenanta Klossa. Teraz trzeba czekać aż do 12.01, żeby przeczytać kolejną część kryminalno-horrorowo-komediowej powieści. Piotrze Gawlicki - litości! A tak poważniej - gratuluję tematu i wykorzystania jego dramaturgii. Pozdrawiam.Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. III
09:01 steveDrodzy Koledzy! ~Mamy nowego Ministra Środowiska. o ile wiem nie ma powiązań jak poprzednicy z betonem z ZG. Zamiast tutaj wylewać żółć piszmy hurmem na ul. Wawelską 52/54 wnioski o faktyczne wykonywanie kontroli nad działalnością PZŁ. Sam Kol. Gawlicki i Brać Łowiecka i do tego forumowicze niewiele zdziałamy.Coś do diabła trzeba zrobić również z nadużyciami w gospodarce finansowej ZG. Darz Bór na wigilijnych polowaniach.Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. II

... do opowiadań
18:13 TrapperCzytam wszystkie i to jak wszystkie inne jest rowniez super. Inspirujace. DB & Wesolych SwiatTytuł:
Grudniowy poranek

... do zdjęć
23:43 Karol Ciekaw jestem czy ty tu kolego jeszcze zaglądasz... pozdrawiam z Gorzowa...
23:20 Kaśka85 Uznanie dla galerii:Jesień nietypowo, bo monochromatycznie.Fajny pomysł.
23:00 Kaśka85 Gratuluję!:)
22:57 Kęsy 7?.Na młodszego mi wygląda. Pozdrawiam i gratuluje.D.B. Kęsy.
22:53 Kaśka85 Gratuluję! Darz Bór
22:41 Jacu Podasz mi swój numer tel.?
22:39 hunter kris nie w walce pewnie mocno zeby zacisna jak zobaczył mysliwego
22:38 Kaśka85 Dziękuję Panie Łowczy za ten komentarz - bardzo dużo dla mnie znaczy.Pozdrawiam. Darz Bór!!!
22:38 Jacu Szaraczek do pochwycenia.
22:35 hunter kris i co zastrzelisz tego karpia ze srutu z breneki czy z kuli?
21:42 bartekd gratulacje Leon; fajna czapa...
21:41 targreg gratul;acje kolego DB
21:38 Jacu Rewelacja!!!
21:29 Magdalena Gratuluję.DB
21:24 Magdalena Darz Bór DIANY ! :)
21:22 Magdalena
21:22 Magdalena
21:20 Magdalena Gratuluję- Darz Bór
21:10 Dominika
21:06 jani Prawie pół wieku poluję, a czegoś tak emocjonującego nie widziałem! Nawet ten 200 kg dzik, nawet byki łosi nad Bzurą! Dzięki Marcinie!
21:05 Pawel R. Gdzie można tak sztucerek wyszykować ? Ładny ....
21:03 Pawel R. To jest pokot. Gratuluje. D.B
21:00 Pawel R. Dla mnie rewelacja. Ja zaczynam za kilka dni. Mam nadzieję, że z podobnymi rezultatami. Darz Bór. Gratuluje piesków.
20:59 Pawel R. Szable cudo. Gartuluje. D.B
20:57 Pawel R. I znowu się przyfarciło. Gratuluje. Darz Bór.
20:45 daras6022 Moje gratulacje oby tak dalej Darz Bór PS dzięki za komentarz
19:57 DamianR Wielkie gratulacje Darz Bór
19:56 r.słupek Gratuluję ! Darz Bór !
19:54 DamianR Mam trzy życzenia-spełnisz?
19:39 DamianR Gratuluje.D.B
19:31 alces Karp po karelsku?
19:25 Janos piękny!
19:18 magrax zgadza się kol.Pawka kal.30-o6 Darz Bór
19:17 3006hunter Gratuluję wspaniałych piesków!!!DB
19:16 magrax po mojemu 7 pozdrawiam!
19:10 Maksio super
19:09 MARS Piękna szadź :-)
19:08 Maksio czy u tej kozy widać żebra?
19:05 Maksio ile ma latek?
18:47 Adrian89 (BT) Zachodnio-południowa część Kotliny Kłodzkiej. Pozdrawiam serdecznie!
18:44 Adrian89 (BT) Dziękuję! Ad. Karol: Myślę, że regulaminu nie złamałem... Również dzięki. Pozdrawiam
18:42 Adrian89 (BT) Dzięki bardzo!
17:56 McCoolca a gdzie wędka lub sieci czworonogu?
17:45 Felek Ten medal zawsze sprawia najwięcej radości! Widzę, że myślistwo stało się Twoją pasją. Pradziadek byłby z Ciebie dumny. Gratuluję wspaniałej przygody. Darz Bór Kasiu!
17:41 Pawka Ładny odyniec ! A sztucer to Łucznik-Mannlicher ?
17:37 Maryna Mmm, obawiam się, że ta rozkoszna rodzinka mieszka w zagrodzie. A fota robiona z lotu ptaka? Niemniej, słodki maluch i cwany.
16:41 3006hunter Super!!! DB
16:41 Karol Gratuluję... nie ma jak to sobie pacnąć na białej stopie przy pierwszej kwadrze łańkę... hehe... i to jeszcze na forum się pochwalić... brawo brawo... p.s. Gratuluję oczywiście tylko i wyłącznie celnego strzału !!
16:33 szlag gdzie to taks zima mrozna?Gratuluje i pozdrawiam.DB.SZLAG
16:08 gawronn
16:02 gawronn Gratulacje : ) ) ) ) Świetne zdjęcie,sceneria i na drugim planie PIĘKNE ZAKAPIORY........ DB gawronn
14:49 kotek Jump76 gdzie dokladnie polujesz??
13:55 Kaśka85 Ale mi się literki pomyliły :)Dzięki.Darz Bór. Wesołych Swiąt
13:33 Robi19 No szkoda byczka i mówi się naganki a nie nagonki :))
13:29 el Gwiazdor
13:26 polowanko
13:12 MARS Heh, na pokocie leży 5-letni plan mojego koła :-)
12:20 Robi19 Ładne : )
12:17 Robi19 Jeszcze raz gratuluje pięknego byka!! PS.Jaki ten świat jest mały heh :) Darz Bór
12:15 hunter kris czeskie breneki byly najlepsze lufy byly czyste bo czesto po W8 zaolowione sa lufy
11:56 Thor84 Bogato kabanów. Gratulacje
11:34 odyniec31 ...właśnie, nienależy opierać broni na ubitym zwierzu...pozdrawiam
11:33 Kidziu
11:18 Thor84 Pukawka to kniejówka Bettinsoli kula 7x65R w śrucie 20. Krótko mówiąc dobrze się z nią zgrałem. :)
11:01 Kęsy He he dobre burki . Gratuluję.D.B.
10:44 Kęsy Gratuluję i życzę jak najwięcej takich selektów. Pozdrawiam D.B.
10:42 gilek Piękne ptaszki
10:37 Kęsy Ile ma ten byczek?
10:04 hunter kris swietne zdjecie gratulacje wyniku,i pozdrowienia dla Jumpa76
10:02 hunter kris piekny pokot gratki dla kolegow z powiatu ketrzynskiego
09:59 hunter ( BT) Gratuluje łani
09:59 hunter ( BT) Gratuluje łani
09:43 MARS Ładny pokot :)
09:32 Troper Szczere gratulacje za tak wspaniały wynik.Łączę pozdrowienia Darz Bór. Na marginesie jaka to broń i jaki kaliber.
09:27 młody25 Dobra robota-choć nieźle by się prezentował z krótszym czółenkiem ściętym zaraz za wyprofilowaniem na lewą dłoń.
09:24 Thor84 Co racja to racje! Pozdrawiam Thor84 DB
09:21 Troper
09:20 Dominika Kasia pozdrowienia superowa czapa;) Darz Bór
09:17 Troper Kol Kasiu nie żałuj strzelanie i upolowanie zwierzyny płci żeńskiej nie należy do przyjemności tym bardzie przez Dianę choć to są odstrzały planowane.Łączę pozdrowienia Darz Bór.
09:09 Mortalcombat
08:18 Driada Przyjemna fotka:)
08:16 Driada Jeszcze raz muszę pochwalić :D ŚLICZNE :D
08:14 Driada Świetna fotka, ładne ujęcie.. Sójki uwazam za jedne z najpiękniejszych polskich ptaszyli :)
07:57 lowca Gratulacje Kolego !
07:23 gilek Piękna sztuka.
07:23 gilek Dzięki dzięki :)
06:48 Jump76 ..pięknie ..cudownie ..wspaniale !!!..dla mnie romantyzmem zawiewa:)))
02:23 Kaśka85
02:22 Kaśka85 Gratuluję Darz Bór
02:20 Kaśka85
02:20 Kaśka85 Gratuluję szaraków. P.S.fajny pomysł z tym szalikiem :)
02:17 trigger pokot marzenie!Nic tylko sie uczyć od Dian szanowni koledzy;-)) gratuluje medalu;-P))
02:13 Kaśka85 :):):) Gratki!
02:11 Kaśka85
02:10 Kaśka85 Gratulacje!!!!!! Darz Bór
00:16 Magdalena Gratuluję!!
00:12 jandrust
00:10 jandrust na pasie startowym :-)
00:09 Thor84 jakie ja przeżyłem na tym polowaniu (zapomniałem dodać) he he
00:08 jandrust
00:07 jandrust
00:05 jandrust