Środa
26.05.2010
nr 146 (1760 )
ISSN 1734-6827
Otwarta trybuna
Ustawa 'Prawo Prasowe', a postępowanie redakcji www.lowiecki.pl autor: rarog 72
Do Redaktora www.lowiecki.pl Piotra Gawlickiego.

Nadal czekam odpowiedzi na zadane Panu pytanie w wątku przeniesionym do Hyde Par Corner pt. "Ustawa Prawo Prasowe a regulamin forum www.lowiecki.pl"

Ponad to proszę, o odpowiedź, czy uważa Pan, że postępowanie Redakcji było zgodne z Art. 44
1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową
-podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie.

Mam tu na mysli min. usunięcie z portalu kilku osob, których poglądy były inne niż linia programowa Pańskiego wydawnictwa, a były one szykanowane poprzez usuwanie wpisow i ostatecznie usunięte z forum.

Pozdrawiam
Darz Bor
rarog 72


Kolego 'raróg72',

Poglądy Kolegów 'ajwa', 'Spring' i 'blaser B97' nie miały w tej sprawie żadnego znaczenia. Proszę zwrócić się do nich, żeby wskazali Koledze choć jeden usunięty ich post, w którym prezentowali poglądy odmienne niż linia programowa dziennika lub portalu "Łowiecki", albo poddawali krytyce cokolwiek, co publikuje wydawnictwo. Z przyjemnością opublikuję taki post, a jeżeli znajdzie się ich więcej, to jeszcze lepiej. Posty w/w, na równi z postami ich adwersarzy Kolegów 'Kulwap' i 'Stanisław Pawluk', były kasowane przede wszystkim za używanie wobec siebie epitetów, wulgaryzmów, inwektyw, pomówień, naruszeń dóbr osobistych, etc. Kolega 'ajwa' zebrał takich usuniętych postów 71, w tym 6 ostrzeżeń i 1 zawieszenie, Kolega 'blaser B97' - 25 usuniętych postów, w tym 3 ostrzeżenia i 5 czasowych zawieszeń, a Kolega Spring 34 usuniętych postów, w tym 4 ostrzeżenia i 2 zawieszenia, wszystko tylko w czasie od marca 2007 r. do końca lutego 2010 r. Podobno tak bronieni przez redakcję 'Kulwap' i 'Stanisław Pawluk' zebrali 137 postów usuniętych, w tym 6 ostrzeżeń i 1 zawieszenie. Zresztą Kolega 'Kulwap' też jest wyrejestrowany.

W dniu 28 lutego br. Koledzy 'ajwa', 'Spring' i 'blaser B97' zostali wyrejestrowani administracyjnie, za publikowanie i powielanie nieprawdziwej informacji, którą cytuję dosłownie z postu Kolegi 'blaser B97':

Mysle ze mamy do czynienia ze zwyklym tchorzem REDACHTOREM, oslanianym rowniez przez Gawlickiego ktory przeslal do sadu w Lublinie w mojej sprawie informacje ze P&H Limited nie administruje Lowieckiego i nie ma mozliwosci przekazania sadowi danych dotyczacych uzytkownika forum.

Uzasadnienie dla wyrejestrowania można znaleźć na Forum w poście jak niżej: http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=330314&t=329640
i nie ma ono żadnych podtekstów do wyrażanych przez nich poglądów. Powiem więcej, wszystkie posty Kolegów 'ajwa', 'Spring' i 'blaser B97', które choć w najmniejszej części prezentują ich poglądy są dostępne na Forum i zachęcam do ich odszukania, bo może wtedy Kolega przekona się, że mitem jest teza o ich wyrejestrowaniu za głoszone poglądy, mitem podsycanym m.in. takimi wystąpieniami, jakie publikuje Kolega.

A jeżeli chodzi o Regulamin Forum "Łowiecki", to nakłada on jego użytkowników te same prawa i obowiązki, co ustawa 'Prawo prasowe'. Jeżeli widzi Kolega jakiekolwiek niezgodności, to proszę się nimi podzielić.

Darz Bór
Piotr Gawlicki