Wtorek
08.11.2011
nr 312 (2291 )
ISSN 1734-6827
Otwarta trybuna
Dzień św. Huberta w Łazienkach autor: ARGO-3006
W dniu 05.11.2011r. w Warszawie, w amfiteatrze Łazienek Królewskich, odbyły sie uroczyste obchody Dnia św.Huberta, które zaszczyciła Para Prezydencka RP, Pan Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Szanowną Małżonką.

W uroczystościach brały udział poczty sztandarowe 12 kół łowieckich z całego kraju wytypowane przez organizatorów do Konkursu o najpiękniejszy sztandar Koła Łowieckiego, w tym sztandar z mojego Koła Nr 3 SŁONKA Strzelce Opolskie. Konkurs został przeprowadzony wcześniej w siedzibie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa na terenie Łazienek Królewskich. Wszystkie sztandary otrzymały pamiątkowy gwóźdź od Prezydenta RP. Taki też osobiście Pan Prezydent wbił w drzewce sztandaru, który zwyciężył w konkursie.

Występy wszystkich uczestników podobały się widzom i Parze Prezydenckiej. Na mnie jednak niezmiennie "MAZOWSZE, które pierwszy raz usłyszałem na żywo jako mały chłopiec w Amfiteatrze na Górze św.Anny na opolszczyźnie, wywołuje zawsze ogromne wzruszenie. Moi "chłopcy" też mieli powód do dumy robiąc sobie zdjęcie z Panią I.Szymalą, która chętnie się na nie zgodziła. Widać są równie "piękni" jak nasz sztandar. Reszta na zdjęciach.

Przepraszam Koło którego sztandaru nie przedstawiam, ale chyba nie miałem możliwości wykonania fotografii.