Czwartek
26.10.2017
nr 299 (4470 )
ISSN 1734-6827
Otwarta trybuna
65 lat Koła Nr 33 LIS z Lubartowa! autor: BartOn
Koło Łowieckie 33"LIS" w Lubartowie ma nie lada powód do dumy. W sobotę 30 września 2017 r. myśliwi "Lisa" świętowali 65 rocznicę powstania ich koła. To ważne i doniosłe wydarzenie rozpoczęła msza św. odprawiona w klasztorze O.O. Kapucynów w Lubartowie pod przewodnictwem księdza Mieczysława Marszałka, kolegi myśliwego.

Kolega Mieczysław wygłosił przepiękne Słowo Boże, dotyczące myślistwa, kultury i etyki łowieckiej, poruszyło ono serca zarówno członków koła jak i  zaproszonych gości, o czym świadczyły liczne gratulacje i podziękowania składane kaznodziei po mszy świętej.

Następnie wszyscy uczestnicy jubileuszu w uroczystym pochodzie  przemaszerowali przy dźwiękach sygnalistów połączonych zespołów  „Lisie Echo” i „Nigdy nie Zagaśnie” do lokalu gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Prezes koła Lech Benet powitał licznie przybyłych gości, wśród których byli:

Pan Sławomir Struski – Dyrektor departamentu rolnictwa i środowiska Urzędu Marszałkowskiego,
Kol. Jerzy Sądel – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów państwowych w Lublinie.
Kol. Piotr Kiszczak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów.
Pan Radosław Guz – Członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego.
Pan Karol Ługowski – Wójt Gminy Kamionka.
Pan Nadkomisarz Marek Bocian - Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.
Kol. Witold Kopron – członek Naczelnej Rady łowieckiej.
Kol. Wojciech Eminowicz – Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Lublinie.
Kol. Andrzej Łacic – Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie.
Kol. Łukasz Fedeńczuk – Instruktor Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie.
Kol. Mieczysław Marszałek - ksiądz odprawiający dzisiajszą mszę,
Kol. Dariusz Topyła – Prezes Koła Łowieckiego 37 Knieja w Lubartowie.
Kol. Piotr Marzęda – Łowczy Koła Łowieckiego 37 Knieja w Lubartowie.
Kol. Marek Osak Podłowczy Koła Łowieckiego 37 Knieja w Lubartowie.
Kol. Adam Maluga – były prezes naszego Koła.

Prezes Koła w ciekawy sposób przedstawił historię, dokonania i bieżącą działalność Koła Łowieckiego Nr 33 „LIS” w Lubartowie. Po tej przemowie przystąpiono do ceremonij wręczania odznaczeń, Koło zostało uhonorowane najwyższym odznaczeniem łowieckim  „Złomem”, a członkowie koła : J. Bałchan, J. Benet, J. Dejko, D. Jarosz, M. Kukier, A, Krakowiak, E. Pomorski, A. Skrzypiec otrzymali Brązowy Medal Zasług Łowieckich. Natomiast Kolega Kazimierz Kukier otrzymał Medal za Zasługi dla Łowiectwa Lubelszczyzny.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście składając serdeczne gratulacje, życzenia i pochwały wzorowej współpracy z władzami naszego koła, myśliwymi i sympatykami z czego jesteśmy ogromnie dumni i dzięki czemu zmotywowani do dalszych starań o prowadzenie solidnej, nowoczesnej i etycznej gospodarki łowieckiej oraz dalszej na wysokim poziomie współpracy z samorządami, rolnikami i agendami państwowymi.

Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada myśliwska z pieczonym dzikiem i wyrobami z dziczyzny podczas, której grane były sygnały i muzyka łowiecka przez w/w zespoły sygnalistów. Poniżej kronika zdjęciowa z uroczystości.

Darz Bór
J. Bednarski i S. Dudziak