Piątek
07.03.2014
nr 066 (3141 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Uliczny protest myśliwych w Olsztynie autor: Redakcja "Łowiecki"
W Olsztynie zawiązał się komitet organizacyjny pierwszego w skali Polski protestu myśliwych przeciwko złemu zarządzaniu Polskim Związkiem Łowieckim. Inspiracją do zorganizowania protestu były zastrzeżenia jakie mają myśliwi okręgu olsztyńskiego do działań Zarządu Okręgowego PZŁ w Olsztynie, kierowanego przez dr hab. Dariusza Zalewskiego. Myśliwi mają zastrzeżenia do zaniedbań, które doprowadziły do utraty całego niemal dorobku kulturowego i historii łowiectwa od pierwszych dni powstania kół łowieckich i struktur PZŁ na Mazurach, w wyniku spalenia się strzelnicy, w której zgromadzona archiwalne dokumenty okręgu.

Według komitetu organizacyjnego, myśliwych w okręgu bulwersuje m.in. odbieranie im trofeum łowieckich, rzekomo nieprawidłowo strzelonych, despotyczne traktowanie członków, brak pomocy dla inicjatyw łowieckich w szczególności dla popularyzacji psów myśliwskich, wspieranie członków niegodnych miana myśliwego, łanie statutu PZŁ w stosunku do ukaranych sądownie za przestępstwa łowieckie, tworzenie nerwowej atmosfery pracy w kołach łowieckich i wśród członków, których jak twierdzą protestujący, łowczy okręgowy nie integrował, a wręcz swoją postawą niszczył. Protestujący mają się podobno domagać odwołania Dariusza Zalewskiego ze stanowiska łowczego okręgowego.

Redakca otrzymała kopię zgłoszenia protestu do władz miasta Olsztyna, który ma odbyć się w dniu 28 marca 2014 pod siedzibą Zarządu Okręgowego PZŁ w Olsztynie o godz. 12.00. Otrzymaliśmy także informację, że ze wsparciem dla Kolegów z Olsztyna wybierają się m.in. myśliwi z zamojskiego.

Prawdopodobnie będzie dostępna w dzienniku "Łowiecki" relacja video z tego protestu.