Czwartek
09.07.2015
nr 190 (3630 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Video TV Łowiecki z EXPOHunting w Sosnowcu autor: Redakcja "Łowiecki"
6-ta edycja targów EXPOhunting w Sosnowcu zaprezentowała 200 wystawców z 10 krajów, reprezentujących ponad 400 światowych marek oraz rekordowy program, blisko 50 wydarzeń towarzyszących. Swoje stoisko miał też www.lowiecki.pl. Redaktor Boguś Bauer i jego małżonka Bogusia udostępnili na stoisku swoje liczne zbiory kolekcjonerskie o tematyce łowieckiej. Na stoisku można było zobaczyć trofeum wilka i czarnego niedźwiedzia z Kanady. W ramach seminariów towarzyszących targom Piotr Gawlicki, redaktor naczelny dziennika "Łowiecki" przedstawiał możliwości programu komputerowego obsługującego całość gospodarki łowieckiej, ułatwiającego bieżącą pracę łowczego i skarbnika.

Oprogramowanie oferuje cztery moduły w pełni zintegrowane, wśród których oprócz modułu łowczego, skarbnika i drukarki fiskalnej, jest moduł elektronicznej książki ewidencji na polowaniu indywidualny, który największą popularnością cieszy się wśród szeregowych członków kół łowieckich. Korzystając z niego zaoszczędzają czasu i paliwo na dojazdy, dając wymierne korzyści polującym w obwodach myśliwym, informując ich przez SMS-y lub aplikacje na smartfony kto się gdzie zapisał, co strzelił, co jest szczególnie ważne, jeżeli do strzelenia pozostała ostatnia sztuka danego gatunku w obwodzie. Członkom zarządów kół korzystających z tego oprogramowania, program zaoszczędza pracy i czasu jaki wymagany jest do sporządzenia licznych dokumentów obowiązujących w kole i pozwala prowadzić tę dokumentację bez udziału papieru i długopisu.

Video poniżej prezentuje stoisko "Łowiecki" na targach i przedstawia rozmowę ze szwedzkim myśliwym, światowej klasy strzelcem, uczestnikiem wielu mistrzostw Szwecji, Europy i świata oraz miłośnikiem broni. Na końcu video jest zajawka z seminarium nt. oprogramowania obsługującego całościowo gospodarkę koła łowieckiego wraz z elektroniczną książką ewidencji polowań indywidualnych.