Środa
30.09.2015
nr 273 (3713 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Klimaty KŁ JELEŃ Białystok, cz.2 autor: Stanisław Pawluk
Dziś wracamy do Koła Łowieckiego "Jeleń" w Białymstoku, o którym przygotowaliśmy relację video 7 m-cy temu. Po ówczesnej relacji wywiązała się ożywiona dyskusja, a starosta wypowiedział kołu umowy dzierżawy na dwa obwody. W dyskusji odezwał się również jeden z członków tego koła, który usiłował wyjaśnić czytelnikom, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, a koło to wzór przestrzegania prawa i zasad statutowych. Za niezdrową atmosferę wokół koła obwiniał jednego z członków kołą, którego wskazywał jako główne źródło zła. Chcieliśmy porozmawiać na ten temat z zarządem koła, ale ten mimo stworzenia mu możliwości wypowiedzi, przez prawie cztery miesiące nie znalazł czasu, a pewnie i chęci dla prezentacji swojego stanowiska czytelnikom dziennika Łowiecki.

Chcieliśmy się także dowiedzieć jak zakończył się proces sądowy w sądzie powszechnym, który pochylał się nad zarzutami stawianymi "wichrzycielowi", a w końcu także, kto jest rzeczywistym wichrzycielem i czyje postępowanie sąd powszechny uzna za właściwe, a czyje za niewłaściwe.

Zapraszamy do obejrzenia relacji, która bliżej przedstawia sytuację tego koła, nie będącego jakimś wyjątkiem w Polskim Związku Łowieckim, szczególnie jeżeli chodzi o poparcie organów Związku dla działań bezprawnych, przynoszących wstyd nam myśliwym.