Niedziela
06.10.2019
nr 279 (5180 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Centralny HUBERTUS w Zamościu, cz.1 autor: Stanisław Pawluk
5 października 2019 w Zamościu miała miejsce szczególna dla myśliwych uroczystość obchodu dnia św. Huberta. Precyzyjnie przygotowane obchody tego święta przez organizatorów odbyły się w oparach skandalu. Piękna oprawa mszy w katedrze zamojskiej, liczne stoiska na Rynku Starego Miasta, z największą troska zadbane szczegóły ot choćby takie jak podest dla mediów nie zniwelowały niesmaku jaki za sprawą najwyższych władz zrzeszenia pozostał zwłaszcza po wystąpieniu rzeczniczki prasowej Alicji Fruzińskiej. Pani rzecznik odczytała ni to list, ni to przesłanie byłego prezesa NRŁ Rafała Malca. Zarówno treść przesłania jak i wystąpienie rzeczniczki spuentowano krótko: ..."płaczka egipska odczytała płaczliwy lament pokonanego"....

Uroczystości rozpoczęła msza święta na której bardzo interesujące, a jednocześnie pouczające kazanie wygłosił ks. biskup dr Marian Rojek. Kazanie to prezentujemy bez skrótów. Czytania podczas mszy zarezerwował sobie łowczy krajowy Albert Kołodziejski, ale niespodziewanie na uroczystości nie przybył. "Awaryjnie" teksty te odczytał łowczy okręgowy w Zamościu Wojciech Adamczyk i on też odebrał największą liczbę gratulacji za perfekcyjne przygotowanie imprezy.

Prezentujemy pierwszą część relacji filmowej z tej ważnej, ale za sprawą skandalizujących władz PZŁ, nie do końca wykorzystanej dla promocji łowiectwa imprezy.