Niedziela
14.08.2005
nr 014 (0014 )
ISSN 1734-6827
Opowiadanie
Moje pierwsze polowanie na kozła autor: luki13
Tak to było moje pierwsze polowanie na kozła.

Był ranek kiedy dowiedzialem się, że mamy jechać na kozła. Caly dzien bylem bardzo podnenerwowany, tym co ma się miało wydarzyc tego ciepłego wieczoru. Około godziny 16:30 przyjechal po mnie moj najlepszy kolega Tomek, który już jest po egzaminach i czeka na pozwolenie na broń. Pojechalismy do muzeum, w ktorym preparuje mój wujek oraz właśnie Tomek. To właśnie oni są jednymi z najlepszych preparatoerów zwierząt w Europie i nie tylko. Wujek właśnie zakończył pracę, wsiedliśmy do auta i pojechalismy do Wielowsi, gdzie mieliśmy strzelić naszego koziołka. Całą drogę czułem jak przechądzą mi ciarki po plecach, naprawdę już się nie mogłem doczekać tego polowania. Pogoda byla wspaniała,
w trakcie drogi myśleliśmy gdzie tu zasiąść na ambonę.

Mieliśmy sie spotkać z kolegą wujka przy dworku myśliwskim i tak sie też stało.
Podjechalismy pod dworek i czekaliśmy na tego myśliwego. Pojawił się, przywitaliśmy się z nim i pojechalismy do lasu. Zatrzymaliśmy się na łące. Wszyscy we czwórkę poszliśmy w las. W tym momencie czułem wszystkie pozytywne emocje jakie istnieją. Ja i wujek poszlismy do naszej przysiadki, a Tomek i ten pan na inną ambonę.

Gdy doszlismy do miejsca naszych łowów zobaczylem wspaniałą, nową przysiadkę.
Przełożyłem moją lornetke przez reke i powoli wszedłem. I w pewnym momecie zobaczylem uciekajacą sarne kozę. W tej chwili poprostu zamarlem, myśląc iż to kozioł. Usiedliśmy wygodnie i czekaliśmy na kozla. Pogoda była ciągle wspaniala , obserwowaliśmy świergotka leśnego. Po 45 minutach po mojej lewej stronie lasu zauważyłem wychodzącą
łanie. Była wspaniała, obgryzała pędy młodych sosen. Nawet sie na obejrzalem, kiedy już sie ściemniało. Nagle zauważylismy sarny. Były to koza z kożlęciem.

Niestety kozioł już nie wyszedl. Jednak dla mnie było to jedno z najleprzych polowań w moim życiu.

Darz Bór

Komentarze
14-08-2005 14:59 mateo82Prawdziwy mały Pasjonat:) Pozdrawiam i jak najwięcej przeżyć życzę, bo na pewno te najlepsze jeszcze przed Tobą. Darzbór luki13.