Środa
05.12.2018
nr 339 (4875 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park Corner



Temat: Myśliwi pytają – prawnicy odpowiadają

Autor: Nathan Forrest  godzina: 05:30
Jak byly ze strony PZL to Okay!

Autor: Włodas  godzina: 06:03
tylko labul się postarał, reszta kolegów to standard....ble...ble...ble.....!!!!! Politycy, prawnicy i znawcy od ....jasnej cholery ...???!!!??/

Autor: FMJ  godzina: 07:24
Artur1234 A może porada była udzielana przed kwietniem br?

Autor: Artur1234  godzina: 11:13
Powtórzę raz jeszcze swoją tezę: Odpowiedź w zasadzie można by uznać za poprawną, gdyby nie jeden, kardynalny błąd. Jaki?

Autor: FMJ  godzina: 12:02
@Artur1234 W odpowiedzi brakuje precyzyjnego odniesienia się do znowelizowanej ustawy prawo łowieckie, która wyklucza możliwość pełnienia funkcji (w pytaniu była mowa o kandydacie) min w organach koła w przypadku prawomocnego skazania za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub osoba kandydująca nie była ukarana w postępowaniu dyscyplinarnym. Oczywiście stracić pozwolenie można również w innych przypadkach, chociażby z powodów zdrowotnych.

Autor: Artur1234  godzina: 12:50
FMJ, słuszna uwaga, ale brak odniesienia do tego czy innego aspektu, to nie to samo, co mniej lub bardziej świadome wprowadzenie w błąd co do innego wątku zagadnienia, poruszonego w odpowiedzi. Powtórzę: Odpowiedź tajemniczego gościa zawiera jeden kardynalny błąd. Inaczej mówiąc, wprowadza w błąd. Zawiera nieprawdę. To już nawet nie jest kwestią interpretacji, bo tu nie ma czego interpretować. Prawo stanowi jednoznacznie, ale nie dla tego gościa, nie dla ŁP, nie dla PZŁ. Gdyby było inaczej, ten błąd by nie pojawił się w odpowiedzi :-)

Autor: sympatyk40  godzina: 18:58
Art. 33c. 1. W skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej może wchodzić wyłącznie osoba: 1) będąca członkami Polskiego Związku Łowieckiego; 2) która nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub nie była ukarana w postępowaniu dyscyplinarnym; 3) w przypadku zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej - będąca członkiem danego koła łowieckiego. 2. W skład organów Polskiego Związku Łowieckiego nie może wchodzić osoba zatrudniona w organach administracji publicznej na stanowisku związanym ze sprawowaniem nadzoru nad działalnością Polskiego Związku Łowieckiego. Art. 33d. W skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej nie może wchodzić osoba urodzona przed dniem 1 sierpnia 1972 r., która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Œcigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575) w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. lub współpracowała z tym organami.

Autor: Artur1234  godzina: 19:09
No i, sympatyku40? Co byś chciał przez to powiedzieć? Gdzie ten błąd odpowiadającego? W którym miejscu go popełnił?

Autor: sympatyk40  godzina: 19:26
Np art,33d nie podlega ocenie etycznej walnego zgromadzenia. Ktoś współpracował to nie może być w zarządzie.