Wtorek
08.02.2011
nr 039 (2018 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Poprawność odpowiedzi ....

Autor: lzb  godzina: 00:10
zawracanie kijem wzburzonych odmętów rzeki w czsie powodzi stulecia albo potopu!!!!!! istotnym elementem tej układanki jeśli chodzi o celność jest - broń ? - strzelec? tu dochodzi często do rozwarcia - umiejetności i precyzji broni. co w przypadku użyczenia? czy zaświadczenie ma być na myśliwego czy na broń czy na zestaw? co z instruktorem który nie wie co czyni? Komu potrzebne te papierki jak długo ma je przevchowywać i kdlaczego czy też wystarczy okazanie coś mi się wydaje że ORMO miąło tu udział w redakcji przepisu! DB.

Autor: Artur123  godzina: 00:21
Komunikat nr 6/2001 Zarządu Głównego PZŁ z dnia 5 kwietnia 2001 w sprawie zasad i warunków przystrzeliwania broni do celów łowieckich, nie jest oczywiście aktem stanowiącym (z kilku względów), a jego istotę najlepiej chyba oddaje fragment załączonego uzasadnienia: Komunikat ten, zalecając sposób przystrzeliwania broni oraz podając pewne normy nie jest oczywiście obowiązkowy, ale ułatwia myśliwym wywiązanie się z ich ustawowego i moralnego obowiązku. Niezależnie od powyższego, treść komunikatu, jak i uzasadnienie do niego (to drugie raczej nie pozbawione błędów), mogłyby chyba dzisiaj posłużyć ewentualnie za inspirację do stworzenia aktu normatywnego PZŁ z prawdziwego zdarzenia. Wydaje się jednak, że musiałby być poprzedzony zmianami choćby kosmetycznymi – i to zarówno w rozporządzeniu MoŚ, jak i w Statucie PZŁ. Znając życie, trudno spodziewać się tu w najbliższych latach jakichkolwiek zmian. Cdn.

Autor: Artur123  godzina: 00:35
Wracając do pierwszej wypowiedzi WIARUSA, chciałbym wyrazić smutek, że Odpowiadający w Serwisie porad prawnych zaliczył niestety kolejną wpadkę. Tak mi przykro ...

Autor: tjarek  godzina: 07:59
Albo niech Szanowna Redakcja zatrudni kogoś kompetentnego albo niech da sobie spokój z odpowiadaniem na pytania czytelników bo wprowadza tylko zamęt i fałszuje rzeczywistość. Po raz kolejny daje ciała i nawet nie czuje się w obowiązku wyjaśnić, przyznać do błędu lub zwyczajnie przeprosić.