Wtorek
21.10.2008
nr 295 (1178 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Hyde Park Corner
 Potrzebny Sygnalista ...
 Programy o tematyce ł...
 Łoś zdechł, kierowca ...
 czy dzik do 40 kg w z...
 Szwedzki król kontra ...
 Wybrzeże szczecinskie...
 Nęciska z kukurydzą
 Powitanie
 punkty za strzeloną z...
 Litewski orzeł na wol...
 Powitanie
 Od dzisiaj jestem sel...
 POCZYTNOŚĆ PORTALU
 NOWY REKORD DZIKA !
 Deer Hunter tournament
 Do Redakcji
Psy myśliwskie
 Praca z Karelskim
 Goni sarne!!!
 oddam jagdteriera
 Polowanie z łajkami
 Konkurs Posokowców ...
 Kradzież młodego Ja...
 Hodowle wyżłów weim...
 "Sezon otwarty..."
 Czy ktoś poluje z z...
 Czy ogar polski to ...
 Zaginęła suka - Pos...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Strzelectwo
 PUCHAR WKS „W...
 POGRZEB Pawła
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Przepisy kulinarne
   Nalewki-zasypanie c...
   Co to za grzybek ?
   chrzan do słoiczka
   Tarnina na nalewkę ...
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Dyskusje problemowe
   AMBONY a prawo budowlane
   JAK BYĆ POWINNO?
   Król polowania
   WYKŁADNIA ETYKI II
   UCHWAŁA
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia13.10.2008 - 19.10.2008
  Redaktorzy pisząŚroda 15.10.2008
  Rzetelność rzecznika autor: Piotr Gawlicki
  W WKŁ "Oręż" w Braniewie (okręg elbląski) plan jeleni byków w obw. nr 54 były już wykonany, ale w obw. nr 25 ciągle jeszcze można było byka odstrzelić, choć do końca sezonu pozostały tylko 3 dni. Podłowczy Henryk Harenda nie był chyba odstrzałem byka zbytnio zainteresowany, bo w środę, 27 lutego 2008 r. polował w rejonie Zakrzewiec obw. nr 54, pomiędzy godz. 17:00 i 19:00, gdzie byków już do odstrzału nie było. Trudno ustalić, co w tym rejonie spotkał, ale do niczego nie strzelał i następnego dnia, w czwartek 28 lutego, zdecydował się na polowanie w drugim obwodzie, gdzie byka można było jeszcze strzelić, zapisując się już od 14:00 na rejon Podlipce w obw. nr 25.

  Zapisał się, to może zbyt dużo powiedziane, bo przy wpisie do książki nie ma podpisu Henryka Harendy, ani podpisu Stanisława Wszołka, łowczego, który upoważniony jest do dokonywania wpisów, a jest tylko zawijas trudny do zidentyfikowania. Polował tam długo, bo polowanie zakończył o godz. 22:00 - czyli 4,5 godz. po zachodzie słońca. Polowanie było nad wyraz skutecznie, bo łowczy koła wypisując go w książce obw. nr 25, zapisał 1 strzał i strzelenie jelenia byka, co widać pod poz. 306. Złośliwi powiedzą zaraz, że polował przy księżycu, ale nie mieliby racji, bo tego dnia księżyc wschodził dopiero kwadrans po godz. 1:00. Może więc po strzeleniu byka polował na dziki w świetle gwiazd, które dawały mu dobrą widoczność? Ale mniejsza z tym, jeżeli miał odstrzał na dzika lub lisa, wolno mu było polować nawet do rana.

  więcej>>

  Redaktorzy pisząCzwartek 16.10.2008
  Rzetelność rzecznika, cd. autor: Piotr Gawlicki
  W dniu wczorajszym opisałem, jak strzelenie jelenia byka przez podłowczego KŁ "Oręż" w Braniewie Henryka Harendę wzbudziło wątpliwości wśród członków koła, którzy choć anonimowo, ale powiadomili ORD w Elblągu Marka Jarosza o swoich podejrzeniach. Od tego ostatniego staraliśmy się otrzymać jakieś wiarygodne informacje na temat tej sprawy, która co najmniej dla członków w/w koła była dwuznaczna. Ponieważ Marek Jarosz, pomimo pisemnego potwierdzenia nam, że po zakończeniu postępowania poinformuje redakcję o jego wynikach, ani ZO PZŁ proszony o interwencję nie odpowiadali, zwrócilismy się do Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego Tadeusza Andrzejczaka. Nie wiadomo, czy to na skutek jego interwencji, czy też w końcu sam Marek Jarosz zdecydował się odpowiedzieć, bo otrzymaliśmy pismo z jego wyjaśnieniami. Przeczytaliśmy w nim przede wszystkim, cytuję:

  więcej>>

  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  19-10-08 23:00
  prezo
  22-07-04 18:07
  Jozef Starski
  21-10-08 08:03
  maciej23
  03-10-08 14:32
  karool
  13-07-04 14:35
  Małgorzata
  15-09-08 23:35
  Urtica
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 21.10.2008
  Numer wydania:
  295 (1178 )
  ISSN 1734-6827
  Otwarta trybuna
  AUSTRIACKIE GADANIE Andrzeja Brachmańskiego autor: Kulwap
  Komentarz z dnia 7 lipca br. godz. 12:29 użytkownika portalu o identyfikatorze "_39" do tekstu zamieszczonego w dzienniku "Łowiecki", był inspiracją do artykułu Andrzeja Brachmańskiego pod tytułem "Austriackie gadanie", zamieszczonego w Łowcu Polskim nr 10/2008, str. 52. Tytułowym "austriackim gadaniem", z którym autor rozprawiał się na łamach ŁP miało być stwierdzenie istnienia mafijnych układów w PZŁ. Warto skomentować rozważania Andrzeja Brachmańskiego, żeby przekonać się, jak daleki jest on od prawdy, właściwie jak zakłamuje tę prawdę.

  więcej>>
  Myśliwskie akcesoria
   Kolimator Doctera - i...
   mechanizm spustowy
   Zeiss 7x50 vs William...
   Warchlaq przebiegły
   Jahtijakt w użyciu
   zaskoczenie
   prosba o rade
   Jaka luneta?
   MIEJSKI JOGGING
   R93 vs S202
   Komplet całoroczny
   8x57JRS
   Podświetlany punkt
   Jak byscie ocenili.
   rws evo 7x65r
   Luneta do dwuocznego ...
   Noktowizja
   Używany SUV około 40k...
   gdzie kupić wielokrąż...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  03:14 Pan SułekZnowu nasze piekiełko jak się patrzy. mam nieodparte wrażenie ,że ogromna część kolegów jest pewna ,że jak doprowadzi do podziału lub likwidacji PZŁ i utworzenia jakiegoś nowego organu to nowy "organ" bedzie juz czysty i piękny bo przecież utworzony przez tych lepszych ludzi! Panowie i Panie - Lenin też tak myślał !!! Moim, jak widzę całkowicie osamotnionym zdaniem ,nierzetelnym jest artykuł kol. Piotra Gawlickiego !Tytuł:
  Rzetelność rzecznika, cd.
  06:53 KulwapZ tym ciągłym gadaniem o "ataku na PZŁ" dla "jego rozbicia" to jak bym słyszał bardzo często stawiane w dawnych latach pytania "co? qurva! Wam się ustrój nie podoba?" Jak echo słów milicjantów czy drobnych sekretarzyków klepie się dziś o "rozwalaniu PZŁ!" Jak nigdy dotąd zapotrzebowanie na "wroga ustroju" jest duże! Tylko nikt nie chce zauważyć, ze tenże związek a zwłaszcza sposób traktowania członków i sposób sprawowania władzy i podziału dóbr jest największym zagrożeniem właśnie dla niego samego! Można by powiedzieć, że zrzeszenie zjada własny ogon i szuka agresora który go gryzie!Tytuł:
  Rzetelność rzecznika, cd.
  08:37 Jurny ŁośNiech się władzaw PZŁ do roboty weźmie. Rzetelnej, uczciwiej, profesjonalnej. Nikt wtedy nie będzie mówił o rozwalaniu związku. Narazie mamy kolesiostwo, brakoróbstwo, darmozjadztwo i zarozumialstwo. Tytuł:
  Rzetelność rzecznika, cd.
  09:32 LupusJa nie miałem do czynienia z rzecznikiem, ale cieszę sie że jest to rozządny gość i nie zajmuje sie DEB....MI ANONIMAMI !!! Popieram zdanie Pana Sułka. Tytuł:
  Rzetelność rzecznika, cd.
  11:13 lelek_nowyLupus, czy Ty kontrolujesz co piszesz? Przecież rzecznik ZAJĄŁ się anonimem nt. byka strzelonego przez H.H. Gdyby wyrzucił anonim do kosza, to nie byłoby sprawy, ale rzecznik wolał nadwyrężyć swoją reputację i wybielić H.H. prowadząc nierzetelne dochodzenie, niż zachować się tak, jak sugerujesz. I w tym jest pies pogrzebany, a autor po prostu to pisał.Tytuł:
  Rzetelność rzecznika, cd.
  11:31 antypodAd. lelek_nowy. Zaraz napisze, że rzecznik to rozsądny gościu, bo zajmuje się anonimami. Fakty sobie a Lupus sobie. A Pan Sułek to o Leninie wie tyle co uczyła komunistyczna propaganda, albo nie wie co pisze. Że dobry, marzyciel i idealista, a Stalin był już zły. A to jedna banda, siebie warta, odpowiedzialna za śmierć milionów. Co z rzetelnością ma zarzut o rozwalaniu Związku Panie Sułek, to Wy rozwalacie go razem z rzecznikiem, "kręceniem" i usprawiedliwianiem "kręcenia". Chodzi właśnie o to, żeby wyznawcy leninowskich metod rządzenia odspawali się od foteli, bo uczciwie nie potrafią nic. Ciągłe "kręcenie" D.B. Tytuł:
  Rzetelność rzecznika, cd.
  13:17 Pan SułekMłodą reporterkę wysłano do Izraela jako stałego korespondenta. Jako ,że dostała hotel naprzeciwko ściany płaczu miała okazję codziennie obserwować wiernych. Jej wzrok przykuł jeden stary Rabin ,który przychodził codziennie rano i w południe od początku jej pobytu w tym kraju. któregoś razu postanowiła zrobić z nim wywiad licząc na dobry materiał. Podeszłą więc do Rabina po zakończeniu modlitwy i zadała pytanie: Rabi ,powiedz proszę ,od ilu lat przychodzisz pod ścianę płaczu modlić się? Rabi odpowiedział : A jakieś 50 lat. A o co się tu modlisz? A rano to się modlę o pokój na ziemii ,a w południe o to żeby się wszyscy ludzie kochali ! No i co Rabii wysłuchano twych modlitw? Ee q..... jakbym do ściany mówił. Tytuł:
  Rzetelność rzecznika, cd.
  więcej>>