Piątek
16.01.2009
nr 016 (1265 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Opowiadanie
  PO POLACH, PO LASACH... autor: Urtica
  Śnieg. Nareszcie długo wyczekiwane, białe płatki zaczęły spoczywać twardo na ziemi, a nie rozpływać się i wsiąkać w nią jak złe myśli w głowę. Dlaczego złe, a nie dobre? Bo złe włażą w pamięć bardziej intensywnie niż dobre. Nie ważne, póki co płatki leżały, a nawet układały się jedne na drugich, tworząc warstwę przywodzącą na myśl prawdziwą zimę. Co ciekawe układały się nie tam gdzie chciałam, czyli na polach i łące za domem, ale na drodze dojazdowej do bramy i koło zabudowań gospodarczych, skąd za chwilę będę musiała je usunąć. Eeech, tam, pal diabli prace porządkowe, człowiek da sobie radę zawsze i wszędzie, gorzej ze zwierzętami, muszę odszukać moje kuropatwy! Doskonale wiem, że nic im nie będzie, ale ten lisiura, którego spotkałam kilka razy w okolicy, coś za bardzo się kręci w ich pobliżu. Szybka decyzja: zamiast łopaty biorę aparat fotograficzny, lornetkę i znikam w śnieżnej zadymce. Pogoda nie należy do najprzyjemniejszych, wiatr spotęgowany mrozem, szarpie mnie za ręce i usiłuje ściągnąć z głowy kaptur kurtki. Płatki śniegu nie są już takie przyjazne; w niczym nie przypominają delikatnych gwiazdeczek spadającym z nieba ruchem wirowym, ciskane ze złością przez jakąś niewidzialną siłę, wbijają mi się w twarz i dotkliwie parzą skórę. Aparat fotograficzny chowam pod kurtkę, dzięki jej zielono – brązowej fakturze wyglądam teraz jak ciężarne drzewo, które przez pomyłkę zawędrowało na śnieżną pustynię.
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia05.01.2009 - 11.01.2009
  Redaktorzy pisząŚroda 07.01.2009
  Najlepsi do organów krajowych, cz. II autor: Hubert Zentkowski
  Czytelnikom dziennika "Łowiecki" obiecałem w felietonie z dnia 12 grudnia ub.r. opis krucjaty mgr inż. Ryszarda Gierlińskiego, przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej i prezesa KŁ Nr 76 "Jeleń" w Parczewie, okręg Bialsko Podlaski, przeciwko Wiesławowi Tajerowi, przewodniczącemu komisji rewizyjnej tego samego koła. Przypomnę, że wyniki kontroli Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Białej Podlaskiej za lata 2003-2005 oraz komisji rewizyjnej koła pod kierownictwem Wiesława Tajera za rok 2005/06 nie były pomyślne dla zarządu KŁ Nr 76 "Jeleń" w Parczewie, kierowanego przez mgr inż. Ryszarda Gierlińskiego. Wśród zarzutów były miedzy innymi takie, że brak pokwitowań za pieniądze księgowane jako szkody wypłacone rolnikom budzi wątpliwości, czy kwoty te zostały rzeczywiście wypłacone, a wypłat takich dokonał osobiście prezes koła na sumę 3,120 zł.

  Lata mijały, zarząd koła uchybień wskazanych przez OKR i KR koła nie usunął, ale pamiętał o nich Wiesław Tajer. W lutym 2007 r. poprosił o spotkanie z prezesem ORŁ Aleksandra Witt-Kompą i przewodniczącym ZO Romana Laszuka i podczas tego spotkania, wspólnie z obecnym na spotkaniu mgr inż. Ryszardem Gierlińskim ustalono, że nieprawidłowości zostaną usunięte. Ponieważ uchybienia dalej nie były usuwane, Wiesław Tajer złożył doniesienie do prokuratury, prosząc o przeprowadzenie dochodzenia na okoliczność niewłaściwego nadzoru nad gospodarką koła i nieudokumentowanymi wydatkami, wskazując mgr inż. Ryszarda Gierlińskiego jako na osobę, która miała największy wpływ na tę sytuację i sama popełniała nieprawidłowości. Już w trzy tygodnie po złożeniu doniesienia, Wiesław Tajer stał się podejrzanym o popełnienie przewinienia łowieckiego, że na polowaniu zbiorowym obraził łowczego koła Mirosława Kiewela nazywając go kłamcą i oszustem, a OSŁ w Białej Podlaskiej szybko uznał Wiesława Tajera winnym tego czynu i udzielił mu kary nagany.

  więcej>>

  Redaktorzy pisząPiątek 09.01.2009
  Najlepsi do organów krajowych, cz. III autor: Hubert Zentkowski
  Dwa dni temu opisałem postępowanie dyscyplinarne przeciwko Wiesławowi Tajerowi, przewodniczącemu komisji rewizyjnej w KŁ Nr 76 "Jeleń" w Parczewie, który przez 2,5 roku próbował doprowadzić do usunięcia nieprawidłowości popełnionych przez zarząd tego koła pod kierownictwem mgr inż. Ryszarda Gierlińskiego, przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej. Ponieważ nawet spotkania z prezesem ORŁ Aleksandrem Witt-Kompą i przewodniczącym ZO Romanem Laszukiem niczego nie zmieniły, zdesperowany Wiesław Tajer wystąpił do prokuratury, aby ta zbadała, czy członkowie zarządu, a przede wszystkim prezes, nie popełnili w kole przestępstwa niegospodarności. Tak poważny zarzut wobec prominentnego działacza PZŁ nie mógł zostać puszczony płazem i OSŁ w Białej Podlaskiej, pod przewodnictwem prezesa tego sądu Stefana Karasińskiego, ukarał tego 75-letniego członka PZŁ z 50 letnim stażem, posiadającego brązowy, srebrny i złoty Medal Zasługi Łowieckiej, karą zawieszenia w prawach członka PZŁ na okres 1 roku. Zobowiązał też Wiesława Tajera do przeproszenia wszystkich członków zarządu koła i dwóch członków KR, podpisanych na doniesieniu na niego do GRD, poprzez wywieszenie tekstu przeprosin na tablicy ogłoszeń w siedzibie ZO PZŁ w Białej Podlaskiej.

  więcej>>

  Strzelectwo
   Strzelnica w Łodzi
   Cena amunicji na 20...
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Psy myśliwskie
   Posokowiec goni zwi...
   Do Wyżlarzy
   literatura
   Labrador w roli pło...
   Problem u mego pies...
   Pointer 6 miesięcy ...
   Hodowla gończaka w ...
   " Czyste pudła " , ...
   jamnik - hodowla
   Jaka płeć
   Eukanuba z allegro??
   Kalendarz Imprez Ky...
   No i jest :))
   O Goraju w "Pies"
   Wyżeł węgierski
   Zaginal GP Trop Klu...
   jag - charakter
   Weimar??
   Posokowiec
   poszukam postrzałka...
  Komentarze czytelników
  ... do opowiadań
  12:13 dziuniaZ wielką przyjemnością, w tym miejskim zgiełku i zabieganiu, oddaję się czytaniu Twoich pięknych opowiadań, przeżyc myśliwksich i historii dnia codziennego,które z każdym wersem pozwalają mi na pełniejsze ich odczuwanie. Dziekuję Ci Kasiu za te wszystkie chwile, kiedy fizycznie nie mogąc być razem z Wami w łowisku, odbieram je zmysłami... Niechaj Bór Darzy Jerzemu a św. Hubert nie zapomina również o Tobie Tytuł:
  PO POLACH, PO LASACH...
  15:34 bello77Inny świat,dobrze,że nasz - piękny i znany !!!! Oby więcej "leśnych ludzi" w nim "zabłądziło"!!!!Pozdrawiam Cię Urtico!!!! Tytuł:
  PO POLACH, PO LASACH...
  ... do Otwartej Trybuny czytelników
  09:49 HYRAJeden z prominentnych działaczy wierchuszki PZŁ powiedział: "...poczekajmy, sami się wykrwawią...". I działacz czeka, biorąc za to czekanie, a więc nic nie robienie, nasze pieniądze. Podziwiam Waszą postawę działacze,że mając wiedzę o patologicznych sytuacjach w naszym związku, czekacie. Akceptujecie, a wręcz przyzwalacie zwyrodnialcom pseudomyśliwym na uprawianie sadyzmu wobec zacnych myśliwych. Podziwiam Wasze sumienie, jeżeli jeszcze je macie. Podziwiam też Wasze ryzykaństwo przy tak biernej postawie, nie licującej obowiązkami których żeście się podjęli wobec całego ponad 100-tysięcznego związku. Bo tymi którzy się wykrwawią, z bardzo dużym prawdopodobieństwm, możecie być WY. Podzwiam Waszą "odwagę"!!! Tytuł:
  "Mafia" łowiecka..., przykład z Białej Podlaskiej, cz.IV.
  12:19 antypod"Aby podważyć wiarygodność Tomasza Rappe, przedłożył..... Sądowi KARTĘ POBYTU W SZPITALU, tego członka koła, na oddziale kardiologii, podpinając do niej kopię sprawozdania z polowania i kopię listy obecności myśliwych......... z zupełnie różnych polowań." ............................................................................... "anonim do Policji uzasadniający konieczność cofnięcia zezwolenia na broń" ........................................................................................... Św. Hubercie, co to jest????? Kiedy pierwsze zabójstwa na zlecenie? Tytuł:
  "Mafia" łowiecka..., przykład z Białej Podlaskiej cz.V
  więcej>>
  Myśliwskie akcesoria
   Broń małokalibrowa
   Hinterberger
   Kniejówka ala varmint
   lornetki Vanguard
   lufy do kniejówki
   Montaze Zeiss
   Sprowadzenie broni z ...
   5,6x52R
   jaki kaliber
   Kto z kolegów jeszcze...
   środki przywabiające
   le chameau air confort
   Mauser M03
   Broń
   sako 9,7g do 7x64
   300 wsm
   Kamuflaż na broni
   Kniejówka IŻ
   Problem z zakupem...
   browning b78 (high wa...
   postorał
   Predator call
   Rusznikarnia Kraczkowa
   Opis dokładnego czysz...
  Hyde Park Corner
   Cieczka...
   AMBONA
   Brażowy słownik polsk...
   Plaga kłusownictwa
   Prywatne ambony?!
   100 000 !
   Forum
   Janusz naszym przyjac...
   Ałtaj
   Kolizja z łosiem
   Nie tylko u nas.
   Kamera na necisku
  Przepisy kulinarne
   Borsucze mięso.
  Otwarta trybuna
  "Mafia" łowiecka..., przykład z Białej Podlaskiej cz.V autor: fenek
  Czytelnicy "Łowieckiego" niekoniecznie wiedzą, jak intensywnie "pracuje" tuba propagandowa Antoniego Sacharuka w okręgu i poza okręgiem. Seria moich felietonów, w obronie prawdy, jest niczym w porównaniu z ogromem propagandowego szumu tandemu Sacharuk-Laszuk, łowczy okręgowy w Białej Podlaskiej. Dla nich każda krytyka to paszkwil, ujawnienie prawdy to pomówienie, a wszystkie głosy sprzeciwu, to atak na nich i PZŁ.

  Prezesura w kole, wydaje się Antoniemu, jedynie szczeblem do bardziej prestiżowych stanowisk. Na karku szósty krzyżyk od dawna, w PZPR niczego nie osiągnął, SLD nie obdarzyło zaufaniem - senatorem nie został, bo na liście zabrakło miejsca. Radny powiatowy to tylko namiastka rozbudzonych ambicji. W "ucieczce" do kariery w PZŁ upatruje nemrod jedynej szansy na spełnienie swoich ambicji władzy.
  więcej>>
  Dyskusje problemowe
   Wrażenia
   Przyjęcie na staż- odwo...
   Pierwsze zmiany Prawa Ł...
   Kontrola łowiska
   komora czy za ucho.....?
   Medal Zasługi Łowieckiej
   Wydry
   ODWOŁANIE od decyzji ZK...
   odszkodowanie za kiszon...
   NADLEŚNICTWO A ZWIEKSZE...
   odszkodowanie za szkody
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  12-02-08 16:17
  kewis80
  16-04-08 23:54
  Julas
  04-01-09 10:15
  ARGO-3006
  24-11-08 11:23
  bartoszD
  17-06-07 13:55
  milysliwy20
  26-12-07 19:30
  Kal.30-06
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 16.01.2009
  Numer wydania:
  016 (1265 )
  ISSN 1734-6827