Poniedziałek
01.02.2010
nr 032 (1646 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia25.01.2010 - 31.01.2010
Redaktorzy pisząPoniedziałek 25.01.2010
"Zabawa" trwa! autor: Stanisław Pawluk
Koło Łowieckie nr 63 "Dąbrowa" w Białej Podlaskiej, a raczej jego prezes Antoni Sacharuk, po raz kolejny wysiaduje ławki Sądu Okręgowego w Lublinie. Towarzyszą mu prawnicy: reprezentujący ZG PZŁ Paweł Gierzyński oraz wynajęty przez koło Andrzej Latoch. Po raz kolejny Sąd Okręgowy pochyla się nad tymi samymi zarzutami, jakie zarząd "Dąbrowy" opracował przeciwko Tomaszowi Rappe, aby po raz drugi usunąć go z listy członków koła. Zarząd "Dąbrowy" nie uznał prawomocnego wyroku uznającego, że Tomasz Rappe nie utracił członkostwa w kole i ponownie chce bronić przed sądem tych zarzutów, które sąd odrzucił w poprzednim postępowaniu.

Od czasu, gdy prezesem Koła Łowieckiego nr 63 "Dąbrowa" został Antoni Sacharuk w kole zaczęły się dziać takie rzeczy, o których najlepsi kabareciarze nie śnili! Wywalenie na "zbity pysk", jak mawia prezes, za napisanie skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich, uchwalenie, że członkom nie wolno zeznawać przed sądem powszechnym, czy nakazanie myśliwym obcinanie uszu lisom, to tylko niektóre intelektualne osiągnięcia koła pod rządami zarządu obecnej kadencji. Nie wszyscy członkowie zarządu mieli taką determinację do "porządkowania" koła i prawie na wszystkich stanowiskach miały miejsce rezygnacje z pełnionych funkcji, jedynie prezes Antoni Sacharuk zdaje się trwać niezłomnie prowadząc koło do coraz to nowszych spraw sądowych. Adwokaci w Białej Podlaskiej nigdy w historii nie mieli takiego napływu łowieckiej klienteli i tylko zacierają ręce. Relacja z rozprawy winna dać czytelnikowi możliwość poznania „klimatu” jaki panuje w Zrzeszeniu oraz obraz tego, jak wiele wysiłku wkładają działacze Związku dla postawienia „na swoim”, bo racji żadnych dopatrzyć się w tym działaniu nie podobna. Śmiechu warte, gdyby nie to, że naprawdę to bardzo smutne, ale ZG PZŁ za pieniądze nas członków, na każdą rozprawę wysyła swojego radcę prawnego z młodym asystentem, aby wspierał lokalnego „barona” w jego działaniach na szkodę wizerunku łowiectwa.

więcej>>

Otwarta trybunaŚroda 27.01.2010
Szarady anagramowe cz. 2 autor: mikesz
Kolejną szaradę jaką niegdyś starałem się "rozbić" był taki oto tekst jak poniżej. Mamy jeszcze kryzys ( lub jego skutki ) a cwaniaki nie próżnują. Naciągaczy obiecujących złote góry w naszym kraju jest wielu, baa chyba nawet w rządzie...więcej>>

Otwarta trybunaWtorek 26.01.2010
Szarady anagramowe. autor: mikesz
Niegdyś szarady anagramowe były bardzo modne. Kto je śledził wie o czym mowa. Szarada anagramowa jest prostą formą szarad klasycznych.
Z wyrazów wyróżnionych w tekście wersalikami należy ułożyć rozwiązanie. Pod tekstem podane są początkowe litery oraz liczba liter
w wyrazach składających się na rozwiązanie. Z niektórych słów powstawały nie tylko rozwiązania ale ciekawe fraszki a nawet wiersze. Również antykomunistyczne. Zmienił się ustrój a one działają do dziś.
więcej>>

Wiedza i edukacja
 zakup broni po zmarly...
 koło łowieckie jako o...
 testy na selekcjonera
 Wywóz broni za granicę
 KRYTERIA DO WYCENY OR...
 Pieniężne nagrody
 Zwierzyna drobna - od...
 Wybór Komisji Rewizyj...
 MYŚLIWI NA CELOWNIKU....
 Do wszystkich dokarmi...
 Koguty?
 Sporny byk?
 Dzieci a polowanie
 Włosień-czy wszystko ...
 Egzamin na selekcjone...
 Testy na selekcjonera
Dyskusje problemowe
 Zygmunt Jabłoński ponow...
 Martwe zapisy prawa łow...
 Dlaczego umowy dzierżaw...
Redaktorzy piszą
"Ciemny naród wszystko kupi" autor: Janusz Kibic
Minęły ledwie dwa miesiące od czasu, gdy Zygmunt Jabłoński, prezes Głównego Sądu Łowieckiego ogłupiał polskich myśliwych, a już mamy w Łowcu Polskim Nr 01/2010 nowe przemyślenia prezesa, który broniąc skompromitowanych pod swoim kierownictwem sądów łowieckich, stawia je na równi z sądami dyscyplinarnymi z chlubnych kart łowiectwa polskiego z roku 1936. Udowadniając to porównanie, okłamuje czytelników stosując PRL-owską metodę, ukrywania niewygodnych faktów i informacji, dzięki czemu mniej zorientowani czytelnicy mogą uwierzyć w to co pisze. Tak samo, jak szerokie rzesze obywateli PRL żyło w przekonaniu, że socjalistyczna Polska Ludowa lokuje się w pierwszej dziesiątce ekonomicznych potęg świata.

Zygmunt Jabłoński swój artykuł zaczyna od przypomnienia historii nowoczesnego łowiectwa polskiego, kiedy to 9 lipca 1923 r. powstał Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich. Nie wspomina przy tym, jakie organizacje weszły w skład tego Centralnego Związku, a były to: powstały w grudniu 1920 r. w Poznaniu Polski Związek Myśliwych, z Warszawy Polskie Towarzystwo Łowieckie, a ze Lwowa Galicyjskie Towarzystwo Myśliwskie, przekształcone w Małopolskie Towarzystwo Łowieckie. To właśnie te organizacje łowieckie były założycielami Centralnego Związku Polskich Stowarzyszeń Łowieckich, który w październiku 1929 r. przekształcił się w Polski Związek Stowarzyszeń Łowieckich. To 'oczywista oczywistość', że nie mógł przypominać członkom PZŁ tego, że w początkach łowiectwa w Polsce istniało kilka związków łowieckich, a nie jak dzisiaj tylko jeden, bo wówczas te korzyści, jakie mają spadać na nas myśliwych z tego tytułu, że państwowe uprawnienia łowieckie może nam zabrać kolektyw (czytaj częściej klika) działaczy, a nie niezawisły sąd.

więcej>>
Przepisy kulinarne
 Do miłśników kocioł...
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 01.02.2010
Numer wydania:
032 (1646 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Hyde Park Corner
 Gen.Jaruzelski-nowe f...
 egzaminy
 Instrukcja użytkowani...
 Witam, Darz Bór
 filmiki z polowań na ...
 Tak Polacy potrafią s...
 hmmm
 Wróciły do miasta....
 KTO TO NAPISAŁ 25 LAT...
 Możesz obrażać w inte...
 Dostęp do broni.
 Klępa we wnykach
 NIE KIJEM....
 kaczki
 Stepan Bandera - Praw...
 Chmara...
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:37 ANDY.....Nieprawdą jest też, że orzekane kary były bardziej surowe jak teraz, bo ukarany zawieszeniem lub wykluczeniem ze Związku myśliwy nie tracił możliwości polowania, gdyż w tamtych latach uprawnienia łowieckie nie były przypisane do członkostwo w Związku. Poza tym istniały inne związki łowieckie, do których można było się przyłączyć, albo polować poza jakimkolwiek związkiem łowieckim...... Dziwaczna i pozbawiona zupełnie podstaw argumentacja . W tych czasach ktoś kto uchybił zasadom - skazywał się na infamię .Całkowitą . Nikt takiej osoby nie zaprosił na polowanie a o spotkaniu towarzyskim delikwent mógł sobie tylko pomarzyć .I żaden związek takiego delikwenta nie przyjął by w swe szeregi . Taka -'socjalistyczno - populistyczna' argumentacja.oTytuł:
"Ciemny naród wszystko kupi"
13:02 rycerzInfamia infamią, ale na swoim mógł polować i pozwolenia na broń nikt mu nie zabierał.Tytuł:
"Ciemny naród wszystko kupi"
13:05 ANDYSłusznie 'braciaszku' , tyle ,że to swoje musiało być naprawdę swoje a taki co miał swoje o 'swoje' walory martwić się nie musiał i o sądy tym bardziej....Tytuł:
"Ciemny naród wszystko kupi"
13:51 Stanisław PawlukANDY! Jeśli cokolwiek tutaj jest w stylu "socjalistyczno-populistycznym" to bez wątpienia twoje "nalatywanie" na atmosferę opisywanych odległych lat. Nijak nie jestem w stanie natrafić na opis tak funkcjonującego systemu "infamii" jak to przedstawiasz. Jeśli już to liczyć na jej skutki mógł, złodziej, kłusownik a nie uczciwy myśliwy. Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie: w PZŁ dobrze się mają złodzieje, oszuści, kłusownicy polujący z "przepustką do lasu" i różnej maści karjerowicze przy korycie. moralność czy inaczej nazywając etyka jest dokładnie dostosowana do takich postaw jak opisany TW Jabłoński. I aż dziw bierze, że ty taki wrażliwy i czuły facet z duszą poety romantyka opowiadasz się usprawiedliwiając niejako postawy skazujące na "infamię" ludzi uczciwych. Powiem dobitnie! Zawiodłeś. Nie tylko mnie!Tytuł:
"Ciemny naród wszystko kupi"
14:35 ANDYStanisław Pawluk Ja nie muszę 'nalatywać' bo mnie po prostu wychowano w atmosferze prawości i zyczliwości. Ja nie muszę się do niczego cofać - bo mam to w sercu . A to ,że nie potrafisz 'natrafić ' na opisy i takie tam , zupełnie mnie nie dziwi . I swoich fobi i uprzedzeń opartych na skrzywionym zwierciadle , uprzejmie proszę mi nie przypisywać ani nie utożsamiać . Już Ci parę dni temu napisałem . Masz ochotę na rzeczową polemikę , ok. W przeciwnym razie nie życzę sobie wycieczek pod moim adresem .A Twoje 'zawiedzenia' zupełnie mnie nie interesują. Tytuł:
"Ciemny naród wszystko kupi"
15:05 Stanisław PawlukWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.Tytuł:
"Ciemny naród wszystko kupi"
więcej>>
Psy myśliwskie
 Powitanie
 foks czy jag-doradz...
 problem z posokowcem
 Norowanie bez psa
 Słowacja 2010 - kon...
 Jack Russell Terrier
 tropowce
 CZASOPISMO
 Praca psa na polowa...
 Łajka zimą linieje?
 POszukuje jaga
 Foksteriery już są ...
 No sam nie wiem ...
 Konkursy
 Jak wasze psy znosz...
 GOŃCZE ROSYJSKIE-LI...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
12-08-06 07:24
Spring
01-02-10 01:20
3006hunter
02-03-09 14:31
kertoip
06-10-05 14:23
Felek
14-04-09 12:44
mariandzik
17-12-08 11:43
pyrus
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Instrukcja użytkowani...
   lufa Lothar -Walter
   lunety VOMZ
   Czy ktoś używał w les...
   Wabić predatorem jak ...
   wykładzina do bagażni...
   Opony na kopny śnieg ...
   Wybór lornetki
   lornetka BURRIS LANDM...
   Skolenie liszki - wab...
   Burris ED 3-12x 50 LR...
   Kosze lęgowe dla krzy...
   Sauer S202 jagdmatch
   Nóż z damastu
   JW-105 223Rem...???
   Buty zimowe
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Strzelectwo
   223r
   Poprawka na tempera...