Poniedziałek
15.03.2010
nr 074 (1688 )
ISSN 1734-6827
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 15.03.2010
Numer wydania:
074 (1688 )
ISSN 1734-6827
Wiedza i edukacja
 powoływanie przez ORŁ
 Jest to wykroczenie i...
 Praca inżynierska
 Niebieski=Czerwony
 Projekt rozporządzenia
 JAKA KARA
 kandydat do komisji r...
 DZIKÓW CORAZ WIECEJ!
 PROMESA...
 Testy na egzamin sele...
 CHLEBEM JEDNAK NIE!
 Bezpańskie psy
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Myśliwskie akcesoria
 L200 spalanie, awaryj...
 problem z IŻ 18
 Jaka luneta
 Co założyć na kniejów...
 6,5x57 / 6,5x55
 zeiss 4/32
 auto na polowanie i d...
 Zaczep czółenka Iż 18
 sztucer varmint - jak...
 Chromowanie lufy
 Geco vs Hammerhead......
 BOX na dach auta
 iż 18 223r amunicja
 Optyka Białoruska POS...
 Bock Diana Vega
 Dryling - "klasyczna"...
 Brno 527 hornet , gdz...
Strzelectwo
 Ladek Zdroj
 Dragunow
 kolba do brno98
 Zarządzenie ZG PZŁ ...
 czynne strzelnice
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia08.03.2010 - 14.03.2010
Redaktorzy pisząPoniedziałek 08.03.2010
Prominentne twarze okręgu autor: Janusz Kibic
Pisałem już o osobistej niechęci prezesa WKŁ Nr 206 "Sokół" w Szczecinie Zbigniewa Kałużnego do W.K. członka tego koła w artykule z dnia 12 czerwca 2008 r. Opisałem tam, jak Zbigniew Kałużny, starszy instruktor ZO PZŁ w Szczecinie dyscyplinował kolegę W.K. w kole, nie przyjmując od niego wpłaty składki na PZŁ przelanej wpierw na konto ZO PZŁ, a potem na konto koła, żądając zapłacenia jej gotówką do rąk skarbnika koła, bo uznał jako prezes, że to jest jedyna właściwa forma dla członków z innego okręgu i zamieszkujących za granicą. Wprawdzie OSŁ w Szczecinie uznał takie "dyscyplinowanie" członka koła jest niedopuszczalne w świetle statutu PZŁ, ale nie pozwolił, żeby zajął się tym okręgowy rzecznik dyscyplinarny, któremu poskarżył się W.K. Widać nie widział w tym nic nagannego.

więcej>>

Hyde Park Corner
 Czy to jest dobry pom...
 Skup dziczyzny lasy O...
 Film polowanie K.Ł ŁO...
 biedne pieski
 Wycena medalowa w woj...
 Hipokryzja
 wpisy na forum
 film "Gra"
 Kiedy jest mi źle...
 Król Adam Małysz!
 Optyka w sklepach Cab...
 Cejrowski...
 Cejrowski
 Akcje edukacyjne MŚ.
 wiek kozła
 Ciekawostka
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:22 gach_ZG jak zwykle wali glupa.Tytuł:
Instrukcja ZG dla kół na Walne
13:39 TroperAd. Gach_ a dziwisz się przecież to są same darmozjady boja sie o swoje tyłki, a ten dział prawny to same oszołomy boją się żeby prosyaczek Bloch ich na białe niedźwiedzie nie wysłał i występują jak kaskaderzy w ZG i popierając korupcję naszych pieniędzy.Pozdr DBTytuł:
Instrukcja ZG dla kół na Walne
14:05 azil III jak zwykle widać wyraźny podział na instruktorów (to ci którzy żyją z naszych składek) i instruowanych (Ci którzy przymusowo płacą na nich te skladki). Jak zwykle niezgodne z prawem działania na szkodę związku określane przez "spryciule" z ZG jako: "Oczywiście, co powinno być zrozumiałe dla każdego członka Polskiego Związku Łowieckiego". "że komisja może ale nie musi być powołana" "Wystarczyło dodać" "doszło do błędnych propozycji" "może dotyczyć"itd.... Ewidentne działanie na szkodę członków związku w celu utrzymania się skompromitowanych osób funkcyjnych PZŁ w tym skazanych przez sądy powszechne np. za działania niezgodne z prawem przeciwko członkom PZŁ. Jak to jest że przestępcy, osoby po wyrokach nadal utrzymywani są poprzez poszkodowanych wbrew ich zgodzie. Oni poprzez takie działania wymuszają pieniądze od osób które zostały przez nich poszkodowane. Czym to się różni od wkładania ręki do kieszeni obcej osobie na ulicy w celu pozbawienia jej pieniędzy? Marcin Pasternak może to wyjaśni? Pozdrawiam Azil IITytuł:
Instrukcja ZG dla kół na Walne
14:16 azil IIWy wszyscy "działacze" PZŁ systematycznie wyciągający ręce po pieniądze wyrwane członkom związku w postaci składek i nie tylko! Nie wstydzicie się? Kol.Wiesławie Dobrzeniecki, Januszu Marciniak ze swoją córeczką "Madzią" i Zbigniewie Kałużny TO NIE WY! ...to ONI! NIE to właśnie WY jesteście winni działania na szkodę związku i konkretnych Kolegów myśliwych przez długie lata co zostało opisane na tym forum. W związku z waszymi działaniami życzę wam, by "życie" potraktowało was tak samo jak wy traktowaliście i traktujecie członków związku. Azil IITytuł:
Prominentne twarze okręgu
więcej>>
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Redaktorzy piszą
Instrukcja ZG dla kół na Walne autor: Piotr Gawlicki
W miesiącu lutym br. zarządy okręgowe PZŁ rozesłały do kół 18-to stronicowy dokument zawierający materiały pomocnicze nt. przygotowania i prowadzenia walnych zgromadzeń w kołach. Materiały te nie miały nagłówka i nie były podpisane. Pytany o to zarząd okręgowy informował, że materiały te otrzymał z Zarządu Głównego PZŁ i nie sprawdzane przekazał listownie do kół. Informacje w tych materiałach pisane były w pierwszej osobie, co wskazuje, że autorem była konkretna osoba lub osoby. Nie warto byłoby o tej sprawie nawet wspominać, bo informacja nt. organizacji walnego zgromadzenia przydałaby się w wielu kołach, gdyby nie fakt, że w znaczącej części instrukcje ZG PZŁ były niezgodne z obowiązującym Statutem.

W związku z powyższym, redakcja zwróciła się do Zarządu Głównego PZŁ z pytaniem jaki organ PZŁ przygotował te instruktażowe materiały i kto jest ich autorem. Wskazaliśmy również jedenaście przypadków, w których rozesłane do kół materiały były całkowicie niezgodne ze Statutem, bądź interpretowały zapisy statutowe różnie od zwyczajowo przyjętych lub rozszerzająco. W odpowiedzi, otrzymałem pismo Kierownika Działu Obsługi Prawnej ZG, Marcina Pasternaka, który wyjaśnił, że w przesłanych do zarządów okręgowych materiałach, wskutek ewidentnej pomyłki, doszło do wysłania części materiałów stanowiących wersje robocze (archiwalne) z czasów obowiązywania statutów kół łowieckich. Pytany dodatkowo o sposób naprawienia zaistniałego błędu, Marcin Pasternak wyjaśnił, że koła, które już dostały błędne materiały otrzymają nowe, natomiast pozostałe otrzymają materiały aktualne. Nie otrzymaliśmy przy tym informacji, kto odpowiada za wysłanie niewłaściwych materiałów i kto był ich autorem oraz informacji, w ilu okręgach rozesłano już materiały błędne.
więcej>>
Dyskusje problemowe
 Przed wyborami
 Dlaczego PZŁ nakazuje r...
 Jest już prezes nowej k...
 Statystyka łowiecka dla...
Przepisy kulinarne
 Jak pozbyć sie smak...
Opowiadanie
W podzięce dla kolegi Pawła... pierwszy Dzik autor: Howa
Swoja przygodę związaną z łowiectwem rozpocząłem u boku swojego Ojca, teraz rycerza świętego Huberta z 20 już prawie letnim stażem. To właśnie jemu zawdzięczam wszczepienie we mnie tego łowieckiego genu, łowieckiej pasji, tradycji a zarazem piękna otaczającego nasze wspólne wyjazdy w łowisko. Doskonale pamiętam jesienne polowania na kaczki i zimowe spacery po trzcinach w pogoni za bażantami. Nigdy tez nie zapomnę zasiadek na lisa. Ja, jako mały chłopiec siedziałem przyczajony na gałęzi gdzieś niewysoko na ziemia a mój ojciec człowiek rosły i silny zasiadał gdzieś wysoko w koronie drzewa. Człowiek ten polował przez siedemnaście lat tylko ze swoja kochaną fuzją. Wiele razy miałem okazje przyjrzeć się zwierzynie z bliska, bo przecież śrut czy kula wystrzelona z bobka jest skuteczna zaledwie a może i baz na 40 metrów. Ojciec do tej pory jest zwolennikiem strzelania na bliskie odległości i jako iż posiada nowoczesny sztucer zawsze stara się strzelać blisko. Zawsze tłumaczył że blisko, to znaczy bardziej pewnie.
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
08-03-10 13:33
rysioh
14-04-09 12:44
mariandzik
05-06-04 14:05
rysioh
08-03-09 19:32
mariusz1
30-01-09 17:58
Mantos1
10-03-10 20:33
dzikarz1299
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   Czy Grzmilas wróci?...
   Przepiórki...
   Na gwałt potrzebny ...
   Szukam lisa...
   czy ktoś używa rogu...
   Ilu nas jest???
   Pochwalę się
   Wachtel z dyspalzją