Czwartek
28.02.2013
nr 059 (2769 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
04-04-12 15:12
HAMEL
27-02-13 12:40
Andrzejo
02-02-13 15:07
ALF19
03-03-12 14:10
viparo
10-10-08 21:20
rales
Wiedza i edukacja
 Odstrzał dzika w tere...
 POLETKO-WIELOLETNIE
 Inwentura
 koniec polowań na pió...
 Zasady selekcji jelen...
 wysokie wpisowe
 Poddzierżawa części o...
 Dzicza zagroda
 Obowiązek wpisu do ks...
 Łowczy ma wiedzę o kł...
 1 % podatku
 Oświadczenie ustne bą...
 Kasy fiskalne
 egzamin pzł
Strzelectwo
 Tomek Ciechan mówi ...
 Goleszowskie lutoko...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy na jeden obwód łowiecki można wystawić jednej osobie dwa upoważnienia do wykonania polowania indywidualnego (np. na jednym blankiecie zwierzynę drobną, a drugim zwierzynę grubą)?
Odpowiedź:
Nie ma żadnych ograniczeń. Na jeden obwód można mieć dowolną liczbę upoważnień.
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia17.02.2013 - 23.02.2013
Dziennik na gorącoSobota 23.02.2013
Polecenia z nadleśnictwa autor: Redakcja "Łowiecki"
W dniu 23 stycznia 2013 r. redakcja wystosowała pytanie do Ministerstwa Środowiska w brzmieniu jak niżej:

W związku ze zbliżającym się okresem sporządzania rocznych planów łowieckich nasi czytelnicy informują nas o otrzymywaniu z nadleśnictw informacji o powoływaniu przez nadleśniczych komisji inwentaryzacyjnych, w skład których wchodzić mają przedstawiciele kół. Równocześnie nadleśniczowie wyznaczają datę i godzinę inwentaryzacji oraz termin, w jakim koła łowieckie zobowiązane są złożyć wyniki inwentaryzacji w określonym czasie i na określonych drukach do biura nadleśnictwa. W niektórych wypadkach określona jest również przez nadleśniczych wymagana metoda inwentaryzacji.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o udzielenie informacji, czy nadleśniczowie mają uprawnienia do powoływania komisji inwentaryzacyjnych zwierzyny, w których skład mieliby wchodzić przedstawiciele kół łowieckich, określania daty i godziny przeprowadzenia inwentaryzacji przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich oraz wymagania dostarczenia wyników inwentaryzacji w określonym czasie i na określonych drukach do biura nadleśnictwa. Również, czy mogą narzucać dzierżawcy lub zarządczy obwodu łowieckiego metodę inwentaryzacji. Jeżeli mają uprawnienia do żądania wykonania przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowiecki powyższych czynności, to na podstawie jakich przepisów prawnych.

więcej>>

Dziennik na gorącoŚroda 20.02.2013
Prokurator W. Sadrakuła, wywiadu cz.IV autor: Redakcja "Łowiecki"
To już ostatnia część długiego wywiadu z prokuratorem Prokuratury Generalnej Wojciechem SADRAKUŁĄ, w której jest dzieli się on swoimi uwagami na temat szczegółowych zapisów propozycji nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie złożonych w Sejmie przez grupę posłów pod kierownictwem Stanisław Wziątka.Dziennik na gorącoWtorek 19.02.2013
Prokurator W. Sadrakuła, wywiadu cz.III autor: Redakcja "Łowiecki"
Dwa dni temu przedstawiliśmy naszym widzom osobę prokuratora Prokuratury Generalnej Wojciecha SADRAKUŁĘ, konstytucjonalistę reprezentującego Prokuratora Generalnego na rozprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym. Wczoraj, w drugiej cześci wywiadu Pan Prokurator przedstawił szczegółowo skutki, jakie wyrok Trybunału Konstytucyjnego przyniósł dla ukaranych w sądach łowieckich. W tej czesci wywiadu Wojciech SADRAKUŁA, skomentował zapisy propozycji nowelizacji ustawy Prawo Łowieckie złożonej do Sejmu przez grupę posłów ze Stanisławem Wziątkiem na czele. W czwatej i ostatniej cześci ten temat będzie kontynuowany.Dziennik na gorącoPoniedziałek 18.02.2013
Prokurator W. Sadrakuła, wywiadu cz.II autor: Redakcja "Łowiecki"
W poprzedniej cześci tego materiału przedstawiliśmy naszym czytelnikom i widzom osobę prokuratora Prokuratury Generalnej Wojciecha SADRAKUŁY, konstytucjonalisty reprezentującego Prokuratora Generalnego na rozprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym. W tej części wywiadu, Pan Prokurator przedstawi szczegółowo skutki, jakie wyrok Trybunału Konstytucyjnego przyniósł dla ukaranych w sądach łowieckich, ale nie tylko, bo będzie też mowa o tych, których ukarały inne organa PZŁ, np. zarządy okręgowe oraz zarządy kół łowieckich. Co na ten temat powiedział prokurator Wojciech Sadrakuła można zobaczyć w wywiadzie niżej.


Dziennik na gorącoNiedziela 17.02.2013
Prokuratura Generalna - głos konstytucjonalisty autor: Redakcja "Łowiecki"
Prokuratura Wojciecha SADRAKUŁĘ z Biura Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Generalnej poznaliśmy na rozprawie, po której Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjne sądownictwo łowieckie, a Naczelna Rada Łowiecka zawiesiła wszystkie postępowania dyscyplinarne w PZŁ. Redakcja przeprowadziła wywiad telewizyjny z prokuratorem Wojciechem Sadrakułą, którego głównym tematem jest sądownictwo dyscyplinarne w PZŁ, sytuacja po wyroku TK oraz ocena projektu zmian do ustawy 'Prawo łowieckie' przygotowanego przez grupę posłów pod kierunkiem posła Stanisława Wziątka.

Doświadczenie łowieckie, w tym także w łowieckich postępowaniach dyscyplinarnych, droga zawodowa i bardzo bogaty staż w postępowaniach konstytucyjnych pozwoliło naszemu rozmówcy przedstawić rzeczywisty obraz prawnego ulokowania sądownictwa łowieckiego przed i po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Materiał z tego wywiadu podzieliliśmy na cztery części, do oglądania których zapraszamy w kolejnych wydaniach dziennika "Łowiecki". Nasi czytelnicy i widzowie będą mieli dobrą okazję do poznania różnych aspektów tworzenia prawa zgodnego z Konstytucją RP i będą mogli wyrobić sobie własne zdanie na temat propozycji zespołu posła Stanisława Wziątka.
więcej>>

Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 28.02.2013
Numer wydania:
059 (2769 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 o której żerują dziki...
 Pilnie poszukuję ksią...
 Heniu trafi do pierdl...
 Roman G. gwiazda Mogi...
 Dzikorożec
 Zakup auta.
 Filmik
 Sieją spustoszenie wś...
 Kwatera nad morzem
 Mniej łosi w Biebrzań...
Komentarze czytelników
... do zdjęć
00:12 remol 308
00:18 remol 308 brawo.
06:25 Adaśko78
06:26 Adaśko78
06:27 Adaśko78
06:28 Adaśko78
06:33 MarianB
06:33 MarianB
więcej>>
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażBROŃsztucer CZ550 270.win 1400
SprzedażBROŃKniejówka Brno 802Kraków- Włoszczowa 4250
KupnoOPTYKABe 4200 4-16X40AO lub 6-24X40A 
więcej>>
Dyskusje problemowe
 Wybór szefa PZŁ
 Przewidywane koszty pol...
 Zmieniajmy rzeczywistoś...
Przepisy kulinarne
 Wedzarnia elektrycz...
 "ugotowani"...
 Temat przy kominku.
 Kapłony i pulardy.
 piwo domowe
Psy myśliwskie
 Polowanie z karelsk...
 Dżeki -dziękujemy...
 mioty wachtehunda
 II Powiatowe Łowy n...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Redaktorzy piszą
  Opinia o symulatorze PZŁ populacji jeleni autor: Piotr Gawlicki
  Troche czasu upłyneło od ogłoszenia przez PZŁ, że ma program symulacyjny populacji jeleni, więc warto byłoby poświecić mu trochę uwagi, szczególnie, że w tym czasie mogłem na spokojnie przetestować ten program oraz otrzymać od jego współautora, prof. Romana Dziedzica, szereg informacji pozwalających na bliższą ocenę działania tego symulatora. Program, inaczej jak znane symulatory, proponuje podejście pozwalające szukać optymalnych warunków odstrzału na podstawie oczekiwanej docelowej struktury populacji, co pozwala na pominięcia testowania wielu wariantów w symulatorach.

  W ten sposób powstało narzędzie poszukujące możliwych dróg przejścia od stanu A populacji do stanu B populacji po określonym okresie czasu. Inne symulatory, w tym opracowany przeze mnie, są z założenia kalkulatorami, które pozwalają dla założonego stanu A populacji i przyjętych parametrów odstrzału, określić stan B populacji, który jest rezultatem jednoznacznych przekształceń matematycznym zachodzących w rzeczywistym świecie, bez konieczności czekania latami na sprawdzenie obranej drogi. Odmiennie, program przygotowany dla PZŁ założył sobie wyliczenie parametrów odstrzału w kolejnych latach, na podstawie opisów populacji wyjściowej A oraz populacji docelowej B.
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Myśliwskie akcesoria
   Montaż- zagadka-- ja...
   Kamera GSM na nęcisku
   22-250
   CZ557 w kalibrze 8x57...
   Kaliber 5,6x50r Magnum
   Wymiana lufy
   MidwayUSA. Zakupy.
   nowy sauer na rynku...
   Ładzianka Niviasta
   Karmidło dla Dzików
   poszukiwane części do...
   Jeep Compas
   Blaser R8 profesional
   Luneta DELTA OPTICAL ...
   cherokee hj...
   Z kniejówką na lisa?
   Samurai
   Elektryczne karmidło
   NIkon Monarch2.5-10x5...
   Nordik Predator Pre-t...
   Wabik na lisy