Środa
15.07.2015
nr 196 (3636 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia08.07.2015 - 14.07.2015
Dziennik na gorącoCzwartek 09.07.2015
Video TV Łowiecki z EXPOHunting w Sosnowcu autor: Redakcja "Łowiecki"
6-ta edycja targów EXPOhunting w Sosnowcu zaprezentowała 200 wystawców z 10 krajów, reprezentujących ponad 400 światowych marek oraz rekordowy program, blisko 50 wydarzeń towarzyszących. Swoje stoisko miał też www.lowiecki.pl. Redaktor Boguś Bauer i jego małżonka Bogusia udostępnili na stoisku swoje liczne zbiory kolekcjonerskie o tematyce łowieckiej. Na stoisku można było zobaczyć trofeum wilka i czarnego niedźwiedzia z Kanady. W ramach seminariów towarzyszących targom Piotr Gawlicki, redaktor naczelny dziennika "Łowiecki" przedstawiał możliwości programu komputerowego obsługującego całość gospodarki łowieckiej, ułatwiającego bieżącą pracę łowczego i skarbnika.

Oprogramowanie oferuje cztery moduły w pełni zintegrowane, wśród których oprócz modułu łowczego, skarbnika i drukarki fiskalnej, jest moduł elektronicznej książki ewidencji na polowaniu indywidualny, który największą popularnością cieszy się wśród szeregowych członków kół łowieckich. Korzystając z niego zaoszczędzają czasu i paliwo na dojazdy, dając wymierne korzyści polującym w obwodach myśliwym, informując ich przez SMS-y lub aplikacje na smartfony kto się gdzie zapisał, co strzelił, co jest szczególnie ważne, jeżeli do strzelenia pozostała ostatnia sztuka danego gatunku w obwodzie. Członkom zarządów kół korzystających z tego oprogramowania, program zaoszczędza pracy i czasu jaki wymagany jest do sporządzenia licznych dokumentów obowiązujących w kole i pozwala prowadzić tę dokumentację bez udziału papieru i długopisu.

Video poniżej prezentuje stoisko "Łowiecki" na targach i przedstawia rozmowę ze szwedzkim myśliwym, światowej klasy strzelcem, uczestnikiem wielu mistrzostw Szwecji, Europy i świata oraz miłośnikiem broni. Na końcu video jest zajawka z seminarium nt. oprogramowania obsługującego całościowo gospodarkę koła łowieckiego wraz z elektroniczną książką ewidencji polowań indywidualnych.Redaktorzy piszą
Jak okradać na kursach - ZO PZŁ Olsztyn autor: Janusz Kibic
Informacje dotyczące kosztów szkoleń i egzaminów dla stażystów zainteresowanych wstąpieniem do Polskiego Związku Łowieckiego są informacją publiczną. Oznacza to, że każdy obywatel Rzeczpospolitej Polskiej ma prawo dostępu do każdej informacji o szkoleniach i egzaminach w PZŁ, w tym do szczegółowych kosztów ponoszonych przez okręg i opłat jakie ponieść musieli uczestnicy. Należy zwrócić przy tym uwagę, że zgodnie z Art. 42 ust.9 ustawy łowieckiej, PZŁ ustala wysokość opłat za szkolenia i egzaminowanie, uwzględniając poniesione koszty. Co ten zapis oznacza? Oznacza po pierwsze, że opłata za szkolenia i egzaminów pobierana przez PZŁ nie może się brać z sufitu, tylko musi odpowiadać rzeczywiście poniesionym kosztom, a po drugie, w opłacie tej nie mogą się znajdować inne elementy poza kosztami, np. narzut zysku. Rozwiązanie logiczne, bo jeżeli PZŁ przyjmując nowych członków i wydając im państwowe uprawnienia łowieckie, wykonuje w tym względzie zadnie publiczne, to nie może na tym zarabiać. Szczególnie, że swój zysk z organizacji szkoleń i egzaminów PZŁ inkasuje poprzez wpisowe do Związku, wynoszące od 40% do 100% kosztów tych szkoleń i egzaminów.

Wprawdzie PZŁ szczyci się tym, że ma 116 076 członków, a w ostatnim sezonie ich liczba wzrosła o 4 076, te prawda jest taka, że porównując z innymi krajami Unii Europejskiej w Polsce mamy jeden z najniższych wskaźników liczby myśliwych do liczby wszystkich mieszkańców kraju. W Szwecji jest ok. 300 tys. myśliwych i gdyby taki sam procent ludności jak w Szwecji było myśliwymi w Polsce, to powinno być nas myśliwych ok. 1 mln 200 tys., czyli 10 razy więcej niż jest obecnie.
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
28-08-10 12:37
janek75
15-07-15 20:17
pawel826
15-07-15 18:44
SERGIO
Wiedza i edukacja
 100 m od zabudowań mi...
 Odnowienie pozwolenia...
 500 m
 szacowanie terenów wy...
 „Zależy to od j...
 Polowanie w słabych o...
 Czy prawomocne??
 Wpisowe - wpłacać pow...
Myśliwskie akcesoria
 Coś z historii łowiec...
 broń pneum. c.d.
 Winchester XPR vs Bro...
 Rusznikarz Kraków
 Pick-up do 20 tyś
 Burris Eliminator III
 Lornetka - prośba o o...
 bock budżetowy
 Czapka Blaser Sea Weed
Strzelectwo
 Goleszów-VI Puchar ...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Psy myśliwskie
 Gończy Polski
 Dysplazja u Wachtla
 Odrobaczanie. Czym?...
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 15.07.2015
Numer wydania:
196 (3636 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   Myśliwi w obronie prz...
   wabiki.pl
   Spotkanie w Rogowie o...
   Skandal !!!!!
   Wilki
   brońmy się
   Do wszelkiego rodzaju...
   Zakup broni z Niemiec
   PZL i LPM - ramie w r...
   Kukiz znów w wywiadzi...
   Spotkanie z przeciwni...
   Kłamstwo niezbędny el...
   Ale Meksyk-niewiarygo...
   Płacz Rafalali, czyli...
   co takiego nam grozi ...
   Dla tych co mają złe ...
  Dyskusje problemowe
   Jak długo jeszcze?
   Farsa "przszczelaniowa"
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:37 kujawiak pomorskiZ przedstawionego artykulu powinno wyniknąć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.... Dla mnie to klasyczne wyłudzenie.... Skoro amortyzacje za 3mce sie wklepuje, pracowników, ktorzy są normalnie zatrudnieni tez i te inne cuda wianki.... Rece opadają....Tytuł:
  Jak okradać na kursach - ZO PZŁ Olsztyn
  12:39 PaStacyt"Art. 42 ust.9 ustawy łowieckiej, PZŁ ustala wysokość opłat za szkolenia i egzaminowanie, uwzględniając poniesione koszty. Co ten zapis oznacza? Oznacza po pierwsze, że opłata za szkolenia i egzaminów pobierana przez PZŁ nie może się brać z sufitu, tylko musi odpowiadać rzeczywiście poniesionym kosztom, a po drugie, w opłacie tej nie mogą się znajdować inne elementy poza kosztami, np. narzut zysku." koniec cyt. Na jakiej podstawie autor twierdzi, że opłata za szkolenie i egzamin to tylko i wyłącznie poniesione koszty??? W art. 42 ust. 9 napisano, że wysokość opłat za szkolenia i egzaminowanie ma UWZGLĘDNIAĆ poniesione koszty a nie, że opłata za szkolenie i egzamin ma się RÓWNAĆ poniesionym kosztom. Więc skąd taka interpretacja autora?Tytuł:
  Jak okradać na kursach - ZO PZŁ Olsztyn
  22:24 Redakcja portaluStanowisko Departamentu Leśnictwa w Ministerstwie Środowiska przekazane do redakcji w dniu 6 czerwca 2011 r. odpowiada na wątpliwości podniesione niżej:

  „Przepisem regulującym kwestie poruszone pytaniach jest art. 42 ust. 9 ustawy z dnia 13 października 1995 r. - Prawo łowieckie i przepisy Polskiego Związku Łowieckiego. Główna zasada polega na tym, że koszt ponoszony przez jednego uczestnika kursu i egzaminu powinien stanowić kwotę wynikającą z podzielenia kosztów ogólnych powyższych działań przez liczbę uczestników.
  Tytuł:
  Jak okradać na kursach - ZO PZŁ Olsztyn
  ... do zdjęć
  00:26 Jastrząb
  00:37 narzynacz
  więcej krwi ,a kozioł powinien ciągnąc po ziemi żołądek

  na poważnie to poza jest moim zdaniem nienaturalna ,kozioł powinien być pomiędzy przednimi łapami a niedźwiedź w większym rozkroku
  04:23 Ziggy Ja to bym pod ten ręcznik chętnie zaglądną, a i na służbę z chęcią bym ją przyją, troszkę w plecach szeroka ale czort, młoda to by uszło, a przez noc no może przez dwie to z tego mazidła niewiele by zostało.
  08:01 sympatyk40
  więcej>>
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu