Środa
09.08.2006
nr 221 (0374 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne
 KAWÓWKA
 Jak robić?
 Krupnik - miód gryc...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia31.07.2006 - 06.08.2006
Listy do redakcjiŚroda 02.08.2006
Był sobie folwark zwierzęcy - GAIK, odc. 3. autor: Lufa
Różnie w życiu to bywało. Hersztom folwarkowym - mało. Kiedy przyszła im ochota, nie wiedziała nic hołota - że cwaniaki w ścisłym gronie, przeganiali se łowisko urządzając widowisko - dla tych co nie w ciemię bici na łapeczki im zerkali.

Było to razu pewnego. U Borsuka się spotkali Kot - Cwaniaczek i Gąsiorek. "... brak zakąski..." ot frasunek. Rozweselacz czekał w barku, a "matacze" - łaps za flinty i poganiać po folwarku. Szybko planik ustalili i do GAJU wyruszyli.

Borsuk wziął se pomocnika. Posokowca się rozumie. Nie był głupi taki całkiem - żeby ganiać za postrzałkiem. Praktykę już stałą mieli : Gęś - Kasiorek i Borsuczek obstawiali luki w GAJU, a Kot - Cwaniak - naganiaczek, poszedł w GAIK z drugiej strony i tam schował się za krzaczek. Jak kolesie znak mu dali - ruszył Kot krzaczkami z cicha płoszyć sarny, może dzika ?!?. Prosty był do rozpoznania, bo jak dzika szedł przeganiać - poklaskiwał i "sio" wołał, jakby kury chciał wyganiać. Wszak był w lesie - nie w kurniku ?! Myślał, że to jest po cichu. Ale nic to nie pomogło, bo trafili na niedźwiadka, co z kolegą też do knieji się wybrali zapolować - lecz legalnie, nie chóralnie - jak ta zgraja, co robiła sobie "jaja z prawa wobec wszech równego" !!!. Tak to było mój Kolego.
więcej>>

Listy do redakcjiPoniedziałek 31.07.2006
Obrona Ostoi autor: jani
Zarzucono mi, że w dwóch dotychczas napisanych Listach do Redakcji wystąpiłem przeciwko programowi Ostoja, negując zawartość, sens i potrzebę emisji tego dzieła. Otóż w żadnym ze zdań tych listów nie można znaleźć jednej podobnej myśli. Wręcz przeciwnie, podkreśliłem elementy pozytywne obiektywnie a także przeze mnie lubiane.

Podoba mi się czołówka Ostoi z dobrze pomyślaną księgą pełną wiedzy. Symboliczne jej zamknięcie na końcu mniej rozgarniętemu widzowi uświadamia, że na następny odcinek trzeba poczekać miesiąc, bo ten się (odcinek) skończył. Niezwykły urok mają obrazy przyrody: sielskie, rodzinne krajobrazy, pola, łąki i lasy pełne rozmaitych stworzeń, a wszystko na chwałę polskiego łowiectwa. Muzyka poruszająca w duszy słuchacza ukryte struny, budząca w nim miłość ojczystej przyrody jest stałym, pozytywnym elementem Ostoi.
Tego mi nikt nie zaprzeczy.

więcej>>

Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy koło może brać pieniądze za odbycie stażu od osob skierowanych na ten staż przez ZO, a nie będących kandydatami do koła, gdyż chcą później zostać myśliwymi niestowarzyszonymi?
Odpowiedź:
W żadnym przypadku koło nie może brać pieniądze za odbycie stażu od osob skierowanych na ten staż przez ZO. Odbywając staż w kole, kandydat na członka niestowarzyszonego i kandydat na członka koła, wykonują takie same prace, których efekt pozostaje w kole. Nie ma więc żadnych podstaw, niezależnie nawet od statutu PZŁ, żeby staż taki był w jakikolwiek sposób odpłatny.
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  09-08-06 00:11
  Adrian89 (BT)
  08-08-06 22:49
  sauer8x68
  Dyskusje problemowe
   książki wpisu
   Pytanie do ŁOWCZEGO
   Wolno mi pożyczyć sport...
   Zakłamanie w BŁ?
   reklamacja polowania de...
  Myśliwskie akcesoria
   Zbieżność lufy kulowe...
   IŻ18MN+ZEISS Conquest...
   CZ 555
   Husqvarna 9,3x63 -wit...
   Wabienie gęsi i kacze...
   leupold a meostar
   Docter - serwis w Pol...
   Vixen ultima 8x56
   7,62x39 & 44 Magnum
   Gzie kupić w wielkopo...
   Założyć przyspiesznik
   co lepsze?
   Nikon Action 7x50 CF
   TOZ 34 EP czy IŻ 27 E...
   stało się
   Gdzie mogę!!!!!
   CZ czy Tikka
   Rozszczelniona luneta...
   SZTUCER CZ 550 VARMINT
   Suuupeeerrr :)
   Dla fanów drylingów
   Podświetlenie siatki
  Hyde Park Corner
   Portal "łowiecki"
   Jak zrobic myszarnie?
   Podziękowanie
   Statystyka łowiecka
   satelita
   Darz Bór
   Logo PZŁ
   Gry łowickie
   DH 2005 pomocy!!
   czy na pokocie stoimy...
   Czy jest sposób na wa...
   DH2005-zbiorówka (12-...
   Jestem
   czaszki lisów
   do warchlaq
   wrażenie z wabienia
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  17:11 master537O zgrozo, aż skóra cierpnie, a włosy dęba stają. Czy w lubelskim ZO nadal Manifest Lipcowy sztandarowym dokumentem ?Tytuł:
  Zrobieni w "Jelenia"
  18:47 Wiesław NitkaKulwap wyprowadź się z tej lubelszczyzny. Ziemia bydgoska czeka!!! Tu też jest ciekawie. A te metody które opisujesz też nie są dla mnie obce. I nietylko dla mnie. Pytanie - kiedy ustaną ? Myślę, że to zależy od ludzi - członków PZŁ - którzy powinni obudzić się ze snu budzeni choćby takimi dzwonkami jak Twój materiał zamieszczony w Portalu. Pozdrawiam DBWNTytuł:
  Zrobieni w "Jelenia"
  21:46 SpringMaster 537, to Ty w to wierzysz?, autor tego artykulu w grudniu 2000r. zostal w KL LOS potraktowany pragrafem "niekolezenskosc",od tamtej pory atakuje wszystkich ktorzy stosuja ten paragraf. Przeciez, by mozna bylo uzyc tego paragrafu potrzeba tajnego glosowania kikudziesieciu mysliwych, to co? Oni wszyscy sa gorsi i glupsi od autora? Przeciez te artykuly sa pisane jezykiem gomulkowskiej propagandy i jezykiem broszur GZP LWP, tym jezykiem przy braku szacunku do prawdy mozna udowodnic kazda teze, a autor wielokronie dawal na forum przyklady braku szacunku do zasad i ludzi. Tytuł:
  Zrobieni w "Jelenia"
  23:32 cieniasSpring, chyba nie zdaje sobie sprawy, że jeżeli 2/3 koła uzna Go za np. niewygodnego świadka ich nieuczciwych zachowań, mogą Go wykopać z koła za "niekoleżeńskość". Zawsze znajdą się argumenty, niekoniecznie prawdziwe.Przesadzam? Pewnie tak, jednak są koła, w których może się tak zdarzyć i zdarza. Z większością jest tak, że nie musi być, ani uczciwa, ani mądra. Zakładanie, że większość musi mieć rację to bolszewizm. Jeżeli dzieją się świństwa to świetnie, że Kulwap je piętnuje.Tytuł:
  Zrobieni w "Jelenia"
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Redaktorzy piszą
  Zrobieni w "Jelenia" autor: Stanisław Pawluk
  Wydawało by się, że w kołach łowieckich w których jest większa liczba członków o wyższym statusie społecznym lub nobilitowanych pełnionymi funkcjami w organach Związku - jest mniej afer, konfliktów i skandali. Tymczasem na przykładzie Koła Łowieckiego Nr 3 „Jeleń” w Lublinie okazuje się, że ważni członkowie Zrzeszenia nie chcą bądź nie potrafią utrzymać poprawnych stosunków w swoim najbliższym otoczeniu. Wychodzi także na to, że Zarząd Okręgowy w Lublinie swoją nieudolnością i osobistym zaangażowaniem po stronie znajomych kolegów z organów okręgowych lub zwykłym brakiem troski o przestrzeganie zasad, chcąc czy nie chcąc wspiera narastanie wyjątkowo niezdrowej atmosfery w okręgu. I nie da się tego zatuszować lukrowanymi tekstami na stronach „Łowca Lubelskiego”, ani kontrolami wysyłane z ZO, które rutynowo stwierdzają, że „lustracja w terenie nie potwierdziła zarzutów”.

  Koło Łowieckie nr „Jeleń” liczy sobie 80 lat! Aktualny skład organów koła, to m.in.:
 • Konrad Oleszczuk sekretarz zarządu, przewodniczący kapituły medalu „Za Zasługi dla Łowiectwa Lubelszczyzny”, członek Okręgowej Rady Łowieckiej.
 • Jan Kowal , prezes koła, przewodniczący komisji strzeleckiej, członek komisji medialnej, członek zespołu do spraw odznaczeń łowieckich ORŁ,
 • Wojciech Kraska, łowczy, członek komisji hodowlanej ORŁ,
 • Kazimierz Szczypior, przewodniczącego komisji rewizyjnej, sekretarz komisji kultury łowieckiej ORŁ.

  Funkcje i stanowiska, w nazwach których bardzo często padają takie słowa jak: „kultura”, „zasługi”, „kapituła”, „odznaczenia”, „media”, „hodowla” wydają się wskazywać, że wzorców do naśladowania jak należy przestrzegać wszystkich szlachetnych zasad, na których zasadza się zarówno poprawność gospodarki łowieckiej jak i sławnego już „koleżeństwa” długo w tym środowisku szukać nie trzeba. A tymczasem...
  więcej>>
 • Strzelectwo
   Kalisz Wolica
   Botang Dream Team -...
   gdzie zawody w najb...
   Puchar NASTA i MAKA...
   Pełne deszczu Krysz...
   Okulary na stzrelni...
   Kto podbił Opolszcz...
   Sergio
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 09.08.2006
  Numer wydania:
  221 (0374 )
  ISSN 1734-6827
  Psy myśliwskie
   coś dla fan-klubu j...
   norowanie w Biskipi...
   Interchampion ... P...
   Jack Russel Terrier
   Zapalenie skóry
   Dracula Dog Show & ...
   zostałem "tatusiem"
   Dla rozluźnienia: j...
   Przepuklina
   Jakie psy do łowiska
   Czy istnieje ochron...