Poniedziałek
12.12.2016
nr 347 (4152 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
10-12-16 20:14
sympatyk321
11-03-15 08:15
rales
29-11-16 21:11
Zygmunt W
Psy myśliwskie
 Polski Płochacz
 Gaśnie Jack Russell...
 Wegierski czy niemi...
 Gończy Polski
 Zaginęła łajka ZS
Wiedza i edukacja
 Selekcja rogaczy
 Strzał do zwierzyny d...
 Kły u saren
 Odstrzał kłusującego ...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
10:24 Artur1234Zgadzam, się z Tobą, aurora borealis, całkowicie, gdy mówisz:
„…gdy słyszę ten materiał to tak, jakbym słuchała wypowiedzi ucznia drugiej klasy gimnazjum, a nie wykształconego rzecznika poważnego związku łowieckiego; nawet jeśli to jest sympozjum zamknięte jedynie dla wybranych uczestników”. Pani rzecznik tak została przedstawiona:
„… pani Diana Piotrowska, rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego, która jest i absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, i Wydziału Leśnego SGGW oraz robi doktorat w Instytucie Badawczym Leśnictwa; poluje od lat trzynastu”. Wstyd człowieka ogarnia, gdy ta rzeczniczka, w dodatku być może przyszła pani doktor, zdradza co raz to nowe braki „w wyszkoleniu”. Tym razem na tle… elementarnych działań matematycznych. Nawet jeżeli wziąć pod uwagę ostatnie 25-lecie, zamiast 20-lecia, to nijak nie wychodzi PODWOJENIE liczby myśliwych w Polsce. Rok 1991 – to 94.313 członków PZŁ ; rok 2016 (marzec do marca) – to 120.610 członków PZŁ. Wychodzi zwiększenie liczby członków zaledwie 1,28-krotne. Tak więc do PODWOJENIA jakoś straaaaaaaasznie daleko!
Tytuł:
Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
cz IV
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Dziennik na gorąco
Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
cz V
autor: Stanisław Pawluk
W piątej relacji z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. Pierwsza była zaprezentowana 8 grudnia, a następne w kolejnych dniach. W dzisiejszej relacji Artur Hampel mówi o znaczeniu konsolidacji środowiska leśnego i łowieckiego w kontekście działań hejterskich w mediach społecznościowych.


Dyskusje problemowe
 podzial obwodu
 Rządowy projekt ustawy ...
Myśliwskie akcesoria
 RAZOR BACK XT WILD BO...
 Amunicja do 16
 Kaliber 8x68s
 Opinie o sztucerze dw...
 Przeładowanie Brownin...
 Szafka na bron klasy ...
 Alternatywa dla Tamar...
 243 WSSM- elaboracja
 szelki Niggeloh Titan...
 Montaż Obrotowy łuszc...
Hyde Park Corner
 Czy to już choroba ps...
 Poznańscy myśliwi pod...
 Fotografia mysliwska
 OHZ Kobiór
 GrynPiS kontra PiS :-)
 Spartakus namierzony
 fajny dublet
 A N K I E T A alfabe...
Opowiadanie
Pies myśliwski Aza autor: Andrzej Szeremet
Było to zimą 1994 roku w Manowie, akurat przed świętami. Dosypało śniegu, mróz brał jak na warunki Pomorza lepiej niż solidny. Psy dostały niesamowitego apetytu i codziennie rano oglądałem puste miski. Wymiatały wszystko, co im się dało, do dna. No cóż pomyślałem, zima ma swoje prawa. Wyjaśnienie przyszło w samą wigilię. Krótko przed kolacją, wyszedłem wyrzucić śmieci i nagle w świetle latarki, którą oświeciłem szopę i stojącego pod nią UAZ-a, pojawiła się para błyszczących ślepi. Pod autem przywarowała niewielka psina, ale widziałem ją tylko przez moment, bo natychmiast uciekła za chłodnię, gdzie trzymaliśmy strzeloną zwierzynę. Zdążyłem tylko zauważyć, że pies był niesamowicie chudy. Wróciłem do domu z wyjaśnieniem, co wyjada naszym psom pozostawione resztki, a że była wigilia i należało wszystkich głodnych nakarmić, za chwilę wychodziłem ponownie, niosąc sporawą michę gorącego mleka zasypanego płatkami kukurydzianymi. Tak też Aza dostała swoją pierwszą kolację wigilijną, po której następnego dnia nie było ani śladu, a wylizana miska stała kilka metrów dalej.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażPSY RASOWEWyżły Niemieckie SzorstkowłoseStarogard Gdański 1900
  SprzedażBROŃdalmierz jakiJelenia Góra 400
  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 12.12.2016
  Numer wydania:
  347 (4152 )
  ISSN 1734-6827
  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia05.12.2016 - 11.12.2016
  Dziennik na gorącoNiedziela 11.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz IV
  autor: Stanisław Pawluk
  Pierwszą relację z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. zaprezentowalismy 8 grudnia, a następne w kolejnych dniach. W dzisiejszej relacji Diana Piotrowska, rzecznik prasowy ZG PZŁ omawia m.in. jakie jej zdaniem błędy i zaniechania Polskiego Związku Łowieckiego doprowadziły do sytuacji w której myśliwi postrzegani są negatywnie.  Dziennik na gorącoSobota 10.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz III
  autor: Stanisław Pawluk
  Prezentujemy trzecią relację z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. Pierwsza była zaprezentowana przedwczoraj, a druga wczoraj. W dziszej ralacji Janusz Falkowski z Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie opowiada dlaczego jest myśliwym.  Dziennik na gorącoPiątek 09.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz II
  autor: Stanisław Pawluk
  W drugiej relacji z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. (pierwsza była zaprezentowana wczoraj), kontynuowany jest temat wilka.

  Dziennik na gorącoCzwartek 08.12.2016
  Wizerunek leśników, myśliwych i ekologów autor: Stanisław Pawluk
  W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie odbywała się w dniach 6-7 grudnia 2016 r. konferencja pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, której znaczna część poświęcona była zagadnieniom wizerunku leśników, myśliwych i ekologów w społeczeństwie. Z dwudniowych obrad zarejestrowaliśmy te panele, które poświęcone były sprawom jakimi interesują się myśliwi i sympatycy łowiectwa. Nasi widzowie oglądając cykl składający się z kilku odcinków będą mogli zapoznać się z problemami jakie aktualnie występują w relacjach myśliwi - społeczeństwo - ekolodzy, zobaczą do jakich błędów i zaniechań przyznają się władze Polskiego Związku Łowieckiego.

  Wysłuchując referatów i dyskusji oczekiwałem podania swoistych recept na naprawę złego wizerunku myśliwych w społeczeństwie oraz sposobu na poprawę coraz bardziej utrudnianej działalności kół łowieckich. Czy te oczekiwania zostały spełnione? Odpowiedź na to pytanie czytelnicy dziennika "Łowiecki" odnajdą oglądając kolejne odcinki relacji wideo.

  Dzisiaj na temat wilka, w naszych lasach.