Poniedziałek
25.09.2006
nr 268 (0421 )
ISSN 1734-6827
Co nowego w portalu
Brak wpisów w tym wydaniu
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia18.09.2006 - 24.09.2006
Redaktorzy pisząPoniedziałek 18.09.2006
Pędzący "SZÓSTAK" autor: Stanisław Pawluk
Gdy zobaczyłem domek myśliwski, budynki gospodarcze i wolierę własności Koła Łowieckiego nr 12 „Szóstak” w Lublinie pomyślałem, że strzelają ze 100 byków rocznie, z 300 dzików, o sarnach i kozłach nie wspominając. Przecież inaczej nie stać by ich było na utrzymanie tylu takich i w takim stanie obiektów. Jak mylące miało okazać się moje myślenie przekonałem się, przy najbliższym spotkaniu z członkami tego koła.... A wszystko zaczęło się przypadkiem.

Otrzymałem informację, że kolejne koło z okręgu lubelskiego otrzymało najwyższe odznaczenie łowieckie „złom”. Zobacz - mówił rozmówca - za co zostali wyróżnieni. W końcu jest to bodajże czwarte takie odznaczenie dla koła w okręgu lubelskim!
więcej>>

Listy do redakcjiPiątek 22.09.2006
MEANDRY "Łosiowiska" autor: Kulwap
Droga Redakcjo!

Wyczyny członków zarządu Koła Łowieckiego nr 8 „Łoś” znane są forumowiczom z pojawiających się co pewien czas co raz to nowych skandali. Nie będę więc wracał do dzików zapisywanych na odległe obwody, aby można było jeszcze jednego strzelić pod bokiem, nie będę opisywał jak strzelić co najmniej 31 dzików, gdy plan zezwala na 28 sztuk, jak przy pomocy oskarżeń do prokuratury poskromić schorowanego rolnika, aby nie domagał się odszkodowania za szkody, jak wykorzystując organy ścigania dręczyć ponad 20 osób oskarżając ich o dowolne przestępstwa, co opisywały gazety.

Ba! Łowczy koła Zdzisław Woś ma także receptę na brak pomysłów: po odczekaniu paru miesięcy składa ponownie doniesienie o tym samym rzekomym przestępstwie do innej prokuratury i przesłuchania mają miejsce ponownie. W Lublinie jest już tyle prokuratur i taki mają bałagan, że mimo wskazywania przez przesłuchiwanych, że na ta okoliczność zeznawali rok czy dwa temu, że pobierano od nich próbki pisma ręcznego i okazywano ten sam dokument na którym mieli swój podpis podrobić – prokuratura nie jest w stanie ustalić sygnatury i miejsca składowania akt prowadzonego w tej samej sprawie śledztwa mimo, że prowadzone było przy wykorzystaniu policji w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu i paru pomniejszych miejscowościach, gdzie każdy z tych organów musi posiadać w swoim rejestrze stosowne znaki identyfikujące sprawę.
więcej>>

Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 25.09.2006
Numer wydania:
268 (0421 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 pies i trawa
 lis na kaczkach
 konkurs w Krotoszyn...
 wystawa we Wrocławiu
 "Sprintem po norze"...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Strzelectwo
 MISTRZOWSTWA KUJAW...
 Mały błąd w wynikac...
 Grtulacje dla Oli i...
 Puchar firmy STANIA...
 Ranking zawodów st...
 Amunicja
 MIROKU - Fair play,...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:08 Step2Interesujacy jest wątek "pomocy prawnej ZG PZŁ" - mam rozumieć, że dla pozwanego kola "Dąbrowa", pana S. w wybieleniu sprawy .... Czegoś nie zrozumiałem albo jest cos nie tak napisane przez autora reportarzu?! Niby w czym ma pomagać ZG PZŁ? Czyżby w interesie koła "Dąbrowa"? Stronniczość? DBTytuł:
Konfliktu w "DĄBROWIE" cd.
13:20 Wiesław Nitka" Menda mendę znajdzie............." Po pierwsze do życia owada potocznie zwanego mendą potrzebny jest nosiciel bo przecież menda to pasożyt. Wybiera zdrowy organizm i na nim rozpoczyna żerowanie. Czerpie z niego wszystko co do życia potrzebuje niedając mu w zamian nic. Jej działania mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia nosiciela. Jest trudno wykrywalna, chowa się zawsze pod owłosieniem zapewniając sobie spokój i ciepło zjadanego organizmu. Rzadko ryzykuje przemieszczanie na nagiej skórze ale jak to już czyni szuka nowych miejsc na których mogła by złożyć jajeczka. Nie pamiętam ( nie jestem biologiem ) czy opiekuje się potomstwem ale jesli nie zostaje w porę usunieta jej potomstwo szybko dorasta i cykl rozwoju się przedłuża. Z powyższego nie widzę żadnego podobieństwa do Twojej osoby jako mendy ( gdzie nosiciel? gdzie włosy ? gdzie jajeczka?......... za to ostatnie przepraszam:-) ) i sądzę że te słowa nie mogły być skierowane do Ciebie. Pozdrawiam Cię serdecznie. Darz Bór! WNTytuł:
Konfliktu w "DĄBROWIE" cd.
19:01 KulwapStep2! W dwu sprawach sądowych: o zastrzelenie prowadzącej lochy oraz w opisanych wyżej wystąpił kol. Szklarski jako specjalista ds CHodowlanych. Jego opinie, min ta, że książka wejść w łowisko i książka obwodu cz.1 nie są dokumentami i nie ma obowiązku ich przechowywania dwu oskarżonych wyszło "na czysto" ku śmiechowi otoczenia. Te opinie posiadam, jak strzelisz lochę albo spalisz książki wejść w łowisko to ratunek masz jak w banku!Tytuł:
Konfliktu w "DĄBROWIE" cd.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   Kuropatwy w ogródku
   Forumowe gęsi.
   Problem z jenotem.
   Myłkus czy nie...
   najlepsza pora dnia a...
   Karma na zimę.
   początek sezonu?
   Mario Grawer&Nati.. s...
   Pasożyty w mięsie sar...
   Źli ludzie polują!
   Dziesiątak
   jak wybrac broń?
   Z lunetą czy bez?
   Dziś Albina.
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  20-09-06 00:09
  gavron
  25-09-06 16:25
  SERGIO
  25-09-06 17:53
  sowland
  25-09-06 18:02
  Olaff22 - Paweł Konopacki (MT) :-)
  25-09-06 18:21
  Olaff22 - Paweł Konopacki (MT) :-)
  18-08-06 22:26
  Kuzior Bartosz
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przepisy kulinarne
   winogron
   Słonina
   opieńki - jak przyg...
   Gołąbki na lenuicha...
   Kto oglądał wczoraj...
   Miodówko-cytrynówka
  Myśliwskie akcesoria
   meindl solden
   Bushnell 6-18/50 czy ...
   Pytanie do posiadaczy...
   pierwszy zakup
   Buty chiruca canada!!...
   IOR 6-24x50 Pytanko d...
   Leupold LPS
   optyk
   Aparat cyfrowy
   Browning
   TIG 7x64
   montaz
   Hunter 8x56 - wytrzym...
   Mmotaż wycenacena
   montaz
   Lornetka Zeiss 20x60S
   Kolimator - zapytani...
   luneta do pędzeń
   Szukam Zeissa Congues...
   lornetka Ectone 8*56
   RWS TIG i stare papie...
   Docter 3-12/56 z podś...
   jaka broń kupić?
   Dubeltówka Merkel
   nóż do skórowania
   potrzebuję nóż !
  Dyskusje problemowe
   ODSTRZAŁ NA LISA!!!!!
   Dziwne rozwiązanie... a...
   Zajęczy problem
   Prośba o poradę
   pomysł na kuropatwę
   myśliwy w wojsku
  Redaktorzy piszą
  Konfliktu w "DĄBROWIE" cd. autor: Stanisław Pawluk
  Odbyła się kolejna rozprawa z powództwa Tomasza Rappe przeciwko Kołu Łowieckiemu nr 63 „Dąbrowa” w Białej Podlaskiej o utratę członkostwa w kole. Była to już ostatnia rozprawa w sądzie I instancji, po której oczekiwane jest ogłoszenie wyroku. Nic wiec dziwnego, że strony robiły wszystko, aby przekonać sąd do swoich racji.

  Przed salą sądową pojawił się także Zdzisław Woś znany w środowisku lubelskim „najlepszy łowczy w Polsce,” a ostatnio kreujący się także na najlepszego prawnika w sprawach łowieckich. Legitymacją do pretendowania do takiej funkcji jest prawdopodobnie fakt, iż udało mu się wybielić z aktu oskarżenia, w którym prokuratura zarzucała mu fałszowanie dokumentacji łowieckiej, dopuszczenie do przekroczenia planu łowieckiego, usuniecie dokumentacji łowieckiej, skłusowanie dzika i publiczne wyzywanie. Od przestępstw łowieckich został uniewinniony, gdyż przy udziale wsparcia władz łowieckich, w tym z samego Zarządu Głównego, oceniających sytuacje w charakterze „specjalistów”, okazało się, że cyfra zastrzelonych 31 dzików nie przekracza dozwolonej planem 28 sztuk, spalenie książek wejść w łowisko bez protokołów zniszczenia dokumentacji nie narusza żadnych norm, a przerabianie książek obwodów nie jest przestępstwem, bo książki te dokumentem nie są. Utrzymał się zarzut lżenia, którego nawet specom z ZG wybielić się nie dało, gdyż dowód w postaci taśmy nagranej przez protokolantów wyraźnie obrazowały głos i słowa.

  więcej>>