Czwartek
12.04.2018
nr 102 (4638 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 Lokalizator GPS
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 12.04.2018
Numer wydania:
102 (4638 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
19-12-17 18:00
rales
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia05.04.2018 - 11.04.2018
Redaktorzy pisząPoniedziałek 09.04.2018
Wybór delegatów na zjazdy okręgowe autor: Piotr Gawlicki
Znowelizowana ustawa Prawo łowieckie wprowadziła wiele niewiadomych do bieżącej działalności kół łowieckich. Pierwszy gorący temat, to nowy sposób przyjmowania zgłoszeń i szacowania szkód w uprawach rolnych na terenie dzierżawionych obwodów. Gminy są nieprzygotowane, sołtysi nic nie wiedzą, a koła mogą tylko rozłożyć ręce i powiedzieć rolnikom, że one zgłoszeń przyjmować już nie mogą, choć to one będą płaciły odszkodowania. Ale to nie jedyny problem, bo otrzymuję od kół informacje, że zarządy okręgowe PZŁ wymuszają na kołach wprowadzenie do porządku obrad najbliższych walnych zgromadzeń punkt o wyborze delegatów na okręgowe zjazdy delegatów.

Przykładowo ZO PZŁ w Skierniewicach w komunikacie do kół pisze tak:

Uwaga: W związku z nowelą ustawy informujemy o potrzebie umieszczania w porządku obrad walnych zgromadzeń punktu o treści: Wybór kandydata / kandydatów na Okręgowy Zjazd Delegatów. Delegaci wybrani przez walne zgromadzenia wezmą udział w Okręgowych Zjazdach Delegatów, które wybiorą po jednym członku Naczelnej Rady Łowieckiej. Mandaty dotychczasowych delegatów wygasają z chwilą wyboru nowych. Ponieważ art.33 d ustawy mówi, iż w skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej nie może wchodzić osoba urodzona przed dniem 1 sierpnia 1972 r., która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575) w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. lub współpracowała z tymi organami Zarząd Okręgowy PZŁ w Skierniewicach proponuje na najbliższych walnych zgromadzeniach następujące rozwiązanie: w punkcie obrad dotyczącym wyboru delegatów, z chwilą wyrażenia woli kandydowania, osoba urodzona przed 1 sierpnia 1972 r. wypełnia oświadczenie lustracyjne i składa je do przewodniczącego obrad przed czynnością głosowania. Złożone oświadczenie/oświadczenia lustracyjne zarząd koła przekaże niezwłocznie do właściwego ze względu na zjazd okręgowy zarządu okręgowego. Następnie zarząd okręgowy przekaże otrzymane oświadczenia do IPN.

więcej>>

Dziennik na gorącoNiedziela 08.04.2018
Protest rolników pod siedzibą PiS autor: Stanisław Pawluk
Rolnicy mają wiele problemów, które jak twierdzą nie zostały rozwiązane od lat. Mnie zainteresowały wątki łowieckie na proteście jaki odbył się w dniu 6 kwietnia 2018 roku pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 84. Rolnicy domagali się min. nowej ustawy Prawo Łowieckie uznając ostatnio uchwalone poprawki za niewystarczające, a nawet złe. W trakcie konferencji prasowej, w której udział wzięły niemal wszystkie większe media, zadaliśmy kilka pytań o ocenę wytypowanych przez Naczelną Radę Łowiecką kandydatów na stanowisko łowczego krajowego.

Oto relacja:


Komentarze czytelników
... do zdjęć
00:43 gajowy07
Wiedza i edukacja
 Konsekwencje
 Sławuś przegrał proce...
 Nowe zasady selekcji
 ILE ZARABIA SPRZĄTACZ...
 IPN - zaświadczenie
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Myśliwskie akcesoria
 7x57R Twardy pocisk
 Hornady Precision Hun...
 Heym vs Blaser
 Jaka lornetka na noc?
 Antonio zoli taiga
 Szelki do spodni
 Zmiękczenie spustu Iż...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Leśnicy poza organami P...
   Koła szacowały :P :P :P
   pyr, pyr,pyr
   Kiedy?
   Kolejni wyeliminowani z...
   Gminy szacują :)
   Orzeczenie lekarskie i ...
   3000zł wpłacasz albo ni...
  Hyde Park Corner
   Co myślicie o chiński...
   Koła łowieckie - Tarn...
   Lakiero samochodowy d...
   Czy ktoś tu jeszcze p...
   Poprawcie jeśli się m...
   Radio Sczecin
   Radom lotnisko zapaso...
   Najpierw wysokie nagr...
   Wystarczy Niekraść
  Co nowego w portalu
   12/04/2018  Link  
   Ogólny wzór oświadczenia lustracyjnego składanego przez osoby obejmujące funkcje w organach Polskiego Związku łowieckiego lub w zarządzie albo komisji rewizyjnej koła łowieckiego
   12/04/2018  Link  
   Wzór oświadczenia lustracyjnego dla delegatów na okręgowe zjazdy delegatów PZŁ
  Redaktorzy piszą
  Oświadczenia lustracyjne delegatów na zjazdy autor: Piotr Gawlicki
  W artykule Wybór delegatów na zjazdy okręgowe opisałem jak zarządy okręgowe PZŁ wymuszają na kołach wprowadzenie do porządku obrad najbliższych walnych zgromadzeń punkt o wyborze delegatów na okręgowe zjazdy delegatów. Przytoczyłem tam fragment komunikatu NR 3/2018 ZO PZŁ w Skierniewicach, który, wskazuje również sposób składania oświadczeń lustracyjnych przez osoby chcące zostać delegatami na zwyczajny okręgowy zjazd PZŁ. Obiecałem równocześnie, że sprawą oświadczeń lustracyjnych zajmę się oddzielnie, co niniejszym czynię, rozpoczynając od stwierdzenia, że to co proponuje ZO PZŁ w Skierniewicach w tej sprawie jest niezgodne z prawem.

  Przypomnijmy, jak ten ZO PZŁ proponuje przeprowadzenie wyborów delegatów w kołach.
  Uwaga: (.....) Ponieważ art.33 d ustawy mówi, iż w skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej nie może wchodzić osoba urodzona przed dniem 1 sierpnia 1972 r., która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575) w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. lub współpracowała z tymi organami Zarząd Okręgowy PZŁ w Skierniewicach proponuje na najbliższych walnych zgromadzeniach następujące rozwiązanie: w punkcie obrad dotyczącym wyboru delegatów, z chwilą wyrażenia woli kandydowania, osoba urodzona przed 1 sierpnia 1972 r. wypełnia oświadczenie lustracyjne i składa je do przewodniczącego obrad przed czynnością głosowania. Złożone oświadczenie/oświadczenia lustracyjne zarząd koła przekaże niezwłocznie do właściwego ze względu na zjazd okręgowy zarządu okręgowego. Następnie zarząd okręgowy przekaże otrzymane oświadczenia do IPN.

  Skonfrontujemy powyższą propozycję ZO PZŁ z zapisem ustawowym wprowadzonym w życie 1 kwietnia br.
  więcej>>