Poniedziałek
14.10.2019
nr 287 (5188 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
21:42 Jacek LZNic dodać , nic ująć. Nadal władza centralna bierze przykłady z Lecha " TW BOLKA" - wszystko zlikwidować.
Pan Łacic miał szansę wprowadzić łowiectwo w poprawność. Szkoda utraty człowieka pełnego wiedzy.

Tytuł:
Czy takiej chcemy gospodarki łowieckiej?
23:02 Jot-51
Należy przyznać, że relacja oddaje stan rzeczywisty. Autor filmu w sposób nieświadomy ukazuje jak prowadzona była hodowla bażantów. Tocz to o pomstę do nieba wała. Okazuje się, że ówczesna Akademia Rolnicza w Lublinie miała uzasadnione uwagi w jakich warunkach chowane są bażanty. Tak może hodować Jaśko z koziej wólki, a nie stacja hodowlana pod szyldem PZŁ. Jakież to remonty wykonał ówczesny ZO PZŁ, że dziurawe drzwi omalował, czy dyktą zabił wybite szyby w oknach. Przekaz tej relacji ma odwrotny skutek od zamierzonego. Tu została obnażone anty gospodarka łowiecka prowadzona przez ówczesny ZO PZŁ w Lublinie. Po obejrzeniu tego dokumentu, gdzie autor przekazu zrobił niedźwiedzią przysługę Panu Łacicowi. Jestem bardzo zdziwiony, że pan Łacic dał się tak podprowadzić. Jak inne fakty i okoliczności potwierdziły taki stan zarządzania ZO PZŁ w Lublinie, to proszę się nie dziwić, że protokół pokontrolni ZG wywołał takie skutki wobec Pana Łacica.
Tytuł:
Czy takiej chcemy gospodarki łowieckiej?
... do zdjęć
09:44 PeBe Ale ferajna :)
09:46 PeBe Troszkę się zbliżyły :)
Dyskusje problemowe
 Niewygodne tematy znika...
 Malec już odwołany? Nie...
Wiedza i edukacja
 Strzał nad głową zgod...
 Rozporządzenie MŚ z n...
 Polowanie zbiorowe a ...
 Interpretacja nowego ...
Hyde Park Corner
 Prezes dla jednych dl...
 Broda!
 Oprawianie poroży
 Handel elektroniczny
 Żądam przeprosin.
 LWP armia polska czy ...
 Dlaczego wybrac ubran...
 Przewodnik dla głosuj...
 Dzisiaj ogłosili
 Alicja Fruzińska w tr...
Psy myśliwskie

Brak wpisów w tym wydaniu
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia07.10.2019 - 13.10.2019
Dziennik na gorącoCzwartek 10.10.2019
Ustawa za poparcie w wyborach? autor: Stanisław Pawluk
Organizacje rolnicze oraz te związane hodowlą zwierząt udzielą w nadchodzących wyborach poparcie jednej z partii. Zapytaliśmy przedstawicieli dwóch z tych organizacji o sprawy łowieckie. Na pytania odpowiada przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski i prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego Piotr Kłosiński.

Oto co nam odpowiedzieli do kamery.


Dziennik na gorącoPoniedziałek 07.10.2019
Centralny HUBERTUS w Zamościu, cz.2 autor: Stanisław Pawluk
Po wmaszerowaniu pochodu na rynek w Zamościu rozpoczęto dalszą część obchodów Centralnego Hubertusa Polskiego Związku Łowieckiego. Przy wtórze hymnu, wciągnięto flagę państwową na maszt. Powitano gości i wysłuchano przemówień. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali profesora Leszka Markuszewskiego - członka Zarządu Głównego PZŁ, dostrzegając jego krasomówcze talenty. Podobnie oceniono wystąpienie profesora Pawła Piątkiewicza, prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej, podkreślając jego logiczny wywód o potrzebie spokoju i zgody dla naprawy sytuacji w jakiej aktualnie znalazło się zrzeszenie myśliwych i zapraszające odwołanego prezesa Rafała Malca do współpracy dla dobra łowiectwa.

Żenująco wręcz wypadła rzeczniczka Polskiego Związku Łowieckiego, której emocjonalne wystąpienie nawiązało w sposób dość ostry do wewnętrznych konfliktów i uderzało w najwyższe władze Polskiego Związku Łowieckiego. Na stoiskach kół łowieckich komentowano w sposób niewybredny, że nawet gdyby treść wygłaszanej niby listu niby przesłania Rafała Malca rzeczywiście była rozsądna to centralne obchody święta myśliwych nie były właściwym miejscem do wygłaszania własnych żali i zapowiedzi bezpardonowej walki o władzę. Podkreślano, że osoba rzeczniczki niezbyt mile postrzegana przez brać myśliwską, nie była najlepszą kandydatką do wygłaszania tego pseudo-orędzia psującego bardzo wizerunek łowiectwa także w społeczeństwie, w tym licznie odwiedzanego przez turystów z całego świata Zamościu.

Rozgoryczenie po niepoważnych treściach przekazanych ustami Alicji Fruzińskiej w jakiejś części niwelowała doskonała oprawa imprezy, atrakcyjny występ chóru działającego przy ZO PZŁ w Zamościu oraz pięknie i atrakcyjnie urządzone stoiska kół łowieckich na których można było pokosztować dań z kuchni myśliwskich. Konkurs na dania myśliwskie wygrało Koło Łowieckie ze Strzyżowa. Mając okazję skosztować konkursowych dań nie dziwię się decyzji komisji konkursowej, która tak wysoko oceniła prace Aleksandry Kopeć znanej już nie tylko na terenie ZO PZŁ w Zamościu, propagatorce kuchni myśliwskiej.

Zapraszamy do obejrzenia większej relacji video z tej imprezy"Nowe zdjęcia w galeriach
Brak nowych zdjęć w dniu dzisiejszym
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Dziennik na gorąco
  Czy takiej chcemy gospodarki łowieckiej? autor: Stanisław Pawluk
  Ośrodki Hodowli Zwierzyny od dawna postrzegane są jako łowieckie eldorada dla kierownictwa Związku i powiązanych z nim polityków za pieniędze członków Związku, że przypomnę tylko 6 mln strat, do czego przyznał się ZG PZŁ. A przecież ich ustawowym zadaniem jest prowadzenie badań naukowych, odtwarzanie populacji zanikających gatunków, hodowla rodzimych gatunków, czy prowadzenie wzorcowego zagospodarowania łowisk i wdrażania nowych osiągnięć z zakresu łowiectwa. OHZ Wierzchowiska pod Lublinem w pełni potwierdzają powyższy stan rzeczy udowadniając przy okazji, że nowej władzy łowieckiej zupełnie nie zależy na dobrej gospodarce łowieckiej.

  Poczynaniami nowego Zarządu Głównego PZŁ kierują nieracjonalne kryteriami, jak choćby siłowe forsowanie na łowczego okręgowego w Lublinie Michała Pietrzaka, osoby niezdolnej do zarządzania, nie znanej w ogóle społeczności myśliwskiej i nie posiadającej żadnych predyspozycji do pełnienia tej funkcji. OHZ Wierzchowiska przed wielu laty hodował bażanty aż do czasu, gdy komuś przyszło do głowy, żeby tą hodowlę zlikwidować. Woliery niszczały, wylęgarnie i inkubatory sprzedano i takie "pustostany" stały aż do czasu, gdy Okręgowa Rada Łowiecka nie spowodowała odwołanie Mariana Flisa z funkcji łowczego okręgowego za niezdolność w zarzadzaniu okręgiem. Powołano nowy zarząd okręgowy i w okręgu lubelskim zaczęło dziać się dobrze.

  więcej>>
  Przepisy kulinarne
   Zgrzewarka próżniow...
   Gęś pieczona - kto ...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 14.10.2019
  Numer wydania:
  287 (5188 )
  ISSN 1734-6827
  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   Na zbiorowki i nie ty...
   VR80
   Co koledzy sądzicie o...
   nawigacja w teren
   wystarczą 4 gumy do w...
   Termowizor Night Pear...
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu