Środa
12.12.2007
nr 346 (0864 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne
 Cielak
 jaka maszynka do ki...
 Karp wędzony
 B I G O S
 Plany świąteczne
 Potrawa z kaczki - ...
 kiełbasa z sarniny ...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia03.12.2007 - 09.12.2007
Redaktorzy pisząŚroda 05.12.2007
Sacharuk ...'żywemu nie przepuści'. autor: Piotr Gawlicki
Niedługo Tomasz Rappe cieszył się przywróceniem członkostwa w KŁ”Dąbrowa”, przez Sądy Okręgowy i Apelacyjny. Prezes tego koła Antoni Sacharuk, sekretarz Wojciech Kobylarz i pozostali członkowie zarządu przygotowali następną hucpę. Zmobilizowali 1/3 członków koła, którzy zawnioskowali o zwołanie Nadzwyczajnego WZ w celu powtórnego wykluczenia Tomasza Rappe z koła. Słowa popularnej kiedyś piosenki mówiły, że ...”Chłop żywemu nie przepuści”. Antoni Sacharuk, Tomaszowi Rappe też nie. Poniżej wniosek o wykluczenie T. Rappe z koła, podczas NWZ w dniu 20 grudnia br.
więcej>>

Moje polowanieWtorek 04.12.2007
Dzik w chmurach autor: mangusta
Pogoda była - jak na późną jesień - dobra. Co to oznacza dla myśliwego i wędkarza? No cóż, że pogoda może być tylko "dobra" lub "bardzo dobra". Tym razem była "dobra": padał deszcz ze śniegiem, wiało, mgła i było przenikliwe zimno. Wyjątkowo fajnie jest w takich warunkach w górach. Wyobraźcie sobie - przełom listopada i grudnia w Karkonoszach w taki dzień.

Właśnie wybrałem się na zbiorówkę. Zebrała się grupka myśliwych (tak zwanych desperatów łowiectwa), którzy nie mogli usiedzieć w domu, bo nudno, albo kobieta marudzi, albo dzieci (mogą być wnuki) nie dają żyć.
więcej>>

FelietonPoniedziałek 03.12.2007
Dyktatorzy mody autor: Alej.....
Słuchajcie. Dawno nic nie pisałem bo i o czym nie miałem. Teraz jednak poczułem się w obowiązku bo tego, jeszcze, normalnie nie było. No, przynajmniej u nas. Ja, w każdym razie o niczym takim, jak żyję - a mam już czwarty krzyżyk na karku, nie słyszałem. Być może ktoś z Was spotkał się już podobnym przypadkiem ale ja, osobiście, jeszcze nie.
więcej>>

Opowiadanie
Gile autor: ANDY
O okienka myśliwskiego domku uderza ciepły południowy wiatr. Nic nie wskazuje, że jest to grudzień, który ‘normalnie’ zawsze kojarzy się z zapachem kiszonej kapusty i grzybów, ciasta i ryby. A także postukiwaniem stalowych łopatek o chodnik, jakimi stróż oczyszczał go i posypywał popiołem.
Brzękiem janczarów przy końskiej uprzęży i postukiwania wozaków rozwożących węgiel. Oczekiwaniem na urządzenie lodowiska na którym będzie można wypróbować ostrość dawno przygotowanych ‘panszenów’ i homeryckie boje na zawodniczym lodzie, gdy nam w zamian za oczyszczenie i wyrównanie powierzchni, srogi trener pozwoli pojeździć...

więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   "Zez" w kniejówce
   Biżuteria - grandle
   Ceny ammo 9,3
   SAKO Hammerhead
   lunety Jahti Jakt
   BURRIS 3P#4
   Zbrojovka Brno BO 801
   Kolba do CZ 527 Varmi...
   knieja Blaser
   Geco T mantel 16,5g w...
   Zamykanie oka podczas...
   Czy i gdzie Sauer 202...
   luneta vomz
   wkładka kulowa
   szkło na broni...
   Paul Mossiers
   Sztucer i optyka-co z...
   sklep intrnetowy w ka...
   zakup lunety
   MP-154 Semi-Automatic...
   lunety, opinie- Meopt...
   Opony!
   Czy mogę strzelać ?
   Co na zbiorówki dla p...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Strzelectwo
   Powszechniak 2007
  Psy myśliwskie
   Buty tropowe
   Pierwsze Opusowe GP...
   Wybór psa
   Jak nie układać ści...
   Film - polowania- p...
   NORA W OKOLICACH WA...
   LISY....
   Znalazłem posokowca
   Fani KOPOVÓW SZUKAM...
   Zagroda dzicza w ok...
   Łajki
   Imię dla posokowca
  Hyde Park Corner
   Galeria - małe zdjeci...
   A może to tak........
   A może by to tak???
   Co za widok!
   Poszukuje ........
   ptasia grypa
   Pozwolenie na bron.
   Garbowanie skór w zac...
   Nowa watacha dzików w...
   Pijany myśliwy z bron...
   szacowanie wieku
   Słonki...
   Jak sami rolnicy zapo...
   polowanie na wschodzi...
   Radiosonda
   Jednego KŁUSOLA mniej...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  05:20 Kazimierz SzumskiPrzepraszam nie na temat. Jakich korzyści? Staram się o członkostwo w PZŁ? Rappe obiecał mi tuszę, czy Gawlicki umieści reklamę firmy za darmo za moje wypociny? Walisz na oślep i na ośle. Pozdr.Tytuł:
  Sacharuk ...'żywemu nie przepuści'.
  06:42 KulwapKaziu! Jak będziesz spolegliwy to Sacharuk nie zastrzeli Ci kolejnego psa pod oknami!Tytuł:
  Sacharuk ...'żywemu nie przepuści'.
  13:05 192326wSpróbujcie Koledzy to zmienić.Komentarze tego nie zmienią , chciaż wprowadzają w dobry nastrój. Pomysł ze składką nie jest głupi. Jak go wprowadzić? Ja niestety drogi na wprowadzenie ciekawego pomysłu nie posiadam. D.B.Tytuł:
  Sacharuk ...'żywemu nie przepuści'.
  15:40 PiotrekPatTo co koledzy mówicie że w tym kole to generalnie chcą polować czy o coś innego w ich hobby chodzi? Po przeczytaniu całości - czuję tylko jedno WIELKIE zażenowanie. ZA CAŁOŚĆ tej sytuacjiTytuł:
  Sacharuk ...'żywemu nie przepuści'.
  20:53 wielotykowiec1Tak, zażenowanie i niedowierzanie, że dzieje się to w XXI w. Ich hobby polega chyba na polowaniu na "jedynego sprawiedliwego". Czy nie macie wrażenia, że większość oskarżających to znani z lektury publikacji w portalu sprawcy przestępstw, skazani w przeszłości za różne występki przeciw prawu? Wystarczy przejrzeć artykuły Pawluka, by znależć te same nazwiska. Fałszywe zeznania, kłusownictwo, kradzież, fałszowanie dokumentów, polowanie w czasie ochronnym, strzelanie do dzików loftkami czy też, znane, bo wielokrotnie opisane, regularne akty łamania prawa i norm moralnych przez ich wodza, "niejakiego" S. Czy nie wygląda na to, że ciemne typy się zorganizowały i postanowiły usunąć przeszkodę ich swobód, z koła, a potem hulaj dusza, piekła nie ma? Zażenowanie, stąd, że struktury PZŁ to siła, która nawet gdy nic nie robi to może szkodzić. Tak w tym przypadku, milcząc i czekając, że w kole Dąbrowa sami "wykończą" swojego, pryncypialnego kolegę, PZŁ staje, wbrew własnym sloganom o etyce itd, po stronie przestępców......................................... To nie miał być, i nie był do niedawna, taki PZŁ. Mam za sobą podobne przeżycia, związane z bliską osobą, ale jej, z jawnym przyzwoleniem władz PZŁ na bezprawie, aż tak bezczelnie nie niszczono. Pewnie Rappe ma większe zasługi w zwalczaniu przestępców, którzy odpłacają mu teraz pięknym za nadobne. Taki widzę te sprawy. Chyba, że obszerne opisy w DŁ są nieprawdziwe. Tylko dlaczego miałyby być? DB...................... PS. Pytanie do zorientowanych, w kontekście "osiągnięć" autorów oskarżen. Niektórych strasznych, niektórych śmiesznych................. Czy Rappe też w przeszłości był karany? Tytuł:
  Sacharuk ...'żywemu nie przepuści'.
  21:19 Kulwapad wielotykowiec! Jeszcze dwa miesiace temu widziałem kwit z Centralnego Rejestru Skazanych na nazwisko Tomasza Rappe z wielką pieczatką: NIE NOTOWANY! Natomiast pewne nazwiska (mam zamiar opublikować je z imienia i nazwiska wraz z fotokopiami dokumentów) spotykam tu i ówdzie a ostatnio w aktach w których bardzo miło wypowiadała się o nich pewna służba używając określeń: "ideologicznie prawidłowo zorientowany", "postawa prawomyślna pozytywnie ustosunkowana do socjalistycznej ojczyzny", "wierny zasadom parti, oddany w pracy na jej rzecz". Tylko o jednym przeczytałem: "Zwerbowany w wyniku przyłapania na przestepstwie. Element antysocjalistyczny co wynika z jego kryminalnej postawy. Często nie stawia sie na spotkania". O innych: "jako TW wykazuje się dużą aktywnością, na spotkania przychodzi punktualnie, zadania realizuje w zakreślonym czasie i dokładnie. Dostarczył wiele przydatnych informacji przydatnych dla prowadzonej gry operacyjnej. Właściwie motywowany zadania dotyczące Figuranta powinien realizować bez większych przeszkód."Tytuł:
  Sacharuk ...'żywemu nie przepuści'.
  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 12.12.2007
  Numer wydania:
  346 (0864 )
  ISSN 1734-6827
  Dyskusje problemowe
   polowanie z podchodu z ...
   Czy można polowac z dec...
   Pozwolenie na broń-kole...
   podanie o wydanie pozwo...
   Głosowanie na zarządzie
   Kłusownik na stażu c.d
   Status myśliwych z zagr...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  12-12-07 00:19
  KamilNK5
  16-04-06 23:56
  BartOn
  07-12-07 16:02
  lechu1
  19-01-07 22:44
  bartekd
  20-04-06 15:42
  andrzej112
  12-12-07 17:42
  yyarek
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl