Poniedziałek
16.03.2009
nr 075 (1324 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
23:22 MesserKolego Przezimek, można mieć inne stanowisko w danej sprawie, ale to wcale nie znaczy, że można obrażać myślących inaczej. Kolega Spring ma wiele racji pisząc, że PZŁ jest strukturą hierarchiczną i taką powinna pozostać. Tak rozumiem jego wpis. Kwestią otwartą pozostaje tylko organizacja tej struktury. Może 16 okręgów i społeczny łowczy powiatowy, a może tyle okręgów, aby łowczy koła mieszkał w takiej odległości od ZO, aby w 2 godziny uzgodnił Łowiecki Plan Hodowlany. Wariantów może być wiele, to tylko kwestia dyskusji i kompromisu, pomiędzy władzą ustawodawczą, a PZŁ. Nie można jednak, jak Kolega, upierać się przy swojej wersji zmian, a stanowisko Kolegi Springa potępiać tylko dlatego, że jest trochę starszy i dlatego nie ma racji. Merytorycznie próbuje Kolega oprzeć się na swoim ZO, sugerując jednocześnie, że jeżeli w nim jest nepotyzm, to oczywiście musi być także w innych okręgach. U mnie nie ma,więc jest 1:1. Pozostaje jeszcze 47 ZO. Założymy się, że wygram? Potępianie wszystkiego co wiąże sie z PZŁ / pomijając oczywiście niezależne i samorządne koła oraz siebie jako członka - notabene PZŁ / jest strzałem we własną stopę, gdyż unieruchamia to muszące wcześniej czy później nastąpić zmiany. Wypracowywanie konstruktywnych wniosków w wyniku analizy przykładów złej działalności organów PZŁ, przyniesie więcej dobrego, niż totalne potępianie wszystkiego i wszystkich, bo tak jest teraz na topie. Zmieniać trzeba, dopasowywać do realiów czasu także, ale rozgrywać przy tym jakieś swoje gierki, aby zaistnieć, pokazać się na forum, nie mając nic do powiedzenia, przypomina po części działanie niewiele różniące się od uchwały nr 8 ORŁ w Koszalinie. Proszę, aby się Kolega nie obrażał, a przynajmniej dwukrotnie przeczytał ten tekst, policzył do dziesięciu / złość przechodzi/ i z pasją godną aktywnego członka PZŁ przystąpił na tym forum do reformy / nie rewolucji/ struktur PZŁ. Pozdrawiam serdecznie. Darz Bór.Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
22:40 lelek_nowyZajady mi się poprobiły ze śmiechu, jak przeczytałem Springa rozprawkę o skutecznym zarządzaniu, że ZO nie może zawiadywać wiekszą liczba kół niż jakaś optymalna wielkość, bo dzisiaj średnio to ok. 51 kół, a w przypadku 16 okręgów będzie to ok. 156 kół. Spring musiał stracić poczucie rzeczywistości i zapomniał, że koła są samodzielnymi podmiotami prawnymi i żaden ZO nimi nie zarządza, a aktywność ZO wobec wobec członka przejawia się tylko corocznym stempelkiem w legitymacji. Stukają 1500 razy w roku, stukną w okręgu i 4500 razy, a kasą tylko po zwolnionych łowczych okręgowych zasiedlić można pola w Polsce liczbą 1000 zajęcy miesięcznie, to jest 12000 w roku. Byłyby pierwsze sukcesy akcji "Ożywić pola". Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
22:35 PrzezimekCzytam np. kol.Springa i zastanawia mnie, ze taki czlowiek majacy taki podeszly wiek, ma takie malorealne poglady na zycie. Urzedy w pzl sa z nadania - to kazdy wie ( wystarczy poczytac www.lowiecki.pl, porozmawiac z mysliwymi ), a obsade funkcji urzedniczych charakteryzuje skrajny nepotyzm ( warto ustalic pokrewienstwo pracujacych w ZO - ja np. na przykladzie mojego ZO wiem co mowie ). O jakich kwalifikacjach mowa ? Armia urzednikow, ktorych praca polega na biurokratyzacji hobby 100 000 mysliwych, poprzez wymyslanie planow, statystyk, raportow,bilansow itp. oraz szukanie uzasadnienia swojego bytu. Komu to potrzebne, i dlaczego za m.in. moje pieniadze mam miec gorzej ? Monopol pzl jest nie do ruszenia - zlikwidowania. Dlaczego, jak ja chce normalnie w swiecie pojsc do lasu zapolowac, zaplacic za zwierzyne i miec w d...e cala ta wladze lowiecka, nie mam zadnego wyboru ? Musze nalezec do pzl by polowac, musze tez utrzymywac tych urzednikow, odpisywac im na plany, statystyki, raporty i inne duperele, bo dla nich to priorytet. Na husteczke mi ta cala biurokracja !? Ja che tylko odpoczac na lonie natury - popolowac ! Nie chce mundurow, obowiazkowego sponsorowania imprez wladz pzl oraz ich szkolen, bo mi sa one niepotrzebne. Chce miec prawo wyboru. Jak ktos sie chce zrzeszac, niech sie zrzesza, np. w usa sa kluby, i jest ok - bo jest wybor ! W Polsce jest monopol PZŁ, zakaz krytyki tej organizacji, bo jak ciebie ustala, ze krytykujesz, los twoj marny, krotko popolujesz kolego, oj krotko ! Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
22:07 SpringTo, ze OKR uchwala nie wiadomo co to nic dziwnego, bowiem to przedstawiciele mysliwych, a tutaj mysliwi tez najczesciej pisza nie wiadomo o czym. Stwierdzenie to nie dotyczy autora, bowiem autor wie o czym pisze, usilujac odzialywac na nie najlepsze ludzkie instykty jak np. zawisc(wysokie zarobki, niewiele pracy i "inne") Pomimo tego, ze wie po co i o czym pisze, to z uzasadnieniem nie wyszedl powyzej uzasadnienia opisywanej ORL, bo pokazywanie tutaj oszczednosci sa mocno teoretyczne i mocno watpliwe, a poza tym nie uwzledniaja idywidualnych strat czy zyskow mysliwych. Ze wzgledow skutecznosci organizacyjnej, centrala(ZO, ZW) nie moze zawiadywac wieksza liczba podmiotow(KL) niz jakas optymalna wielkosc, dzisiaj srednio na ZO przypada ok.51 KL, w przypadku 16 ZW bedzie przypadalo ok. 156 KL co moim zdaniem jest o wiele za duzo.Proba szczucia mysliwych na dzisiejszych dzialaczy okregowych tj. czlonkow RO, komisji problemowych itp. nie powinna znalezc poparcia, bowiem ci ludzie stanowia o sile PZL, kiedy wlasnymi rekami doprowadzimy do wyeliminowania tej grupy zaangazowanych mysliwych, bedzie o wiele latwiem zmarginalizowac, lub zlikwidowac reszte. Lubie miec ZO tam gdzie jest i nie chce byc moze? zaoszczeddzic na skladce kilku zlotych by kikadziesiat stracic na paliwo. Platni urzednicy w PZL powinni zarabiac przyzwoite pieniadze by mieli przyzwoite kwalifikacje i skutecznie walczyli o interesy mysliwych. Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
22:03 Piotr GawlickiW moim okręgu wybrano jeszcze inną metodę szukania poparcia. Zrobiono kopię uchwały z Koszalina i dołączono do tego formularz do wpisywania się członków kół popierających uchwałę z Koszalina, rozsyłając to do kół. Całość wyglądała tak http://www.lowiecki.pl/aktualnosci/pisma_koszalin.pdf
Czy ORŁ podejmie swoją własną uchwałę ze sprzeciwem wobec zmian, czas pokaże.
Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
21:34 MesserWitam wszystkich Kolegów forum dyskusyjnego " łowiecki.pl ". To mój pierwszy komentarz /w ogóle pierwszy "występ"/ i od razu w tak poważnej sprawie. Co się tyczy uchwały ORŁ w Koszalinie, to samo jej podjęcie nie kończy sprawy. Razem z uchwałą do kół rozesłno listy poparcia dla jej podjęcia, z prośbą o ich odesłnie, po zebraniu podpisów myśliwych. Termin do 31.03.2009r. Tym samym działnie ORŁ w Koszalinie i w Gorzowie diametralnie się różni. Jedna, najpierw podejmuje uchwałę, następnie szuka dla niej poparcia, a Gorzów "szeroko" konsultuje i w następtwie tego jest zmuszony do zajęcia stanowiska zgodnego z wolą zaniepokojonych członków. Cel ten sam, jednak drogi różne. Czy skuteczne ? Czas pokaże. Mam nadzieję, że dobro zwycięży.Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
14:28 kresherWidzę w tym SKSie dwóch leśników, wstydzcie się Panowie!!! Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
14:18 antypodWyrazili zdecydowany protest, a cóż, korzystający z nieuprawnionych przywilejów, mieli wyrazić. Z PO wiązałem nadzieję, już w poprzednich wyborach na konieczną demokratyzację PZŁ. Może to początek czegoś większego. Może zdecydowanie protestując czują, że grozi "odspawanie od stołków" i konkurencja zmuszająca do wysiłku nadchodzi. D.B. Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
14:06 fenekA ja jestem ciekaw, czy członkowie ORŁ przeciwni takim uchwałom zostaną odwołani? W Białej Podlaskiej poradzono sobie w ten sposób z trzema członkami ZO. Jak opoka tkwi ZAWODOWY MYŚLIWY, a z pozostałymi poradzą sobie pewnie śpiewająco RADNY POWIATOWY, PRZEWODNICZĄCY GKR Gierliński, no i ten od MEDALI i ODZNACZEŃ - Kompa! Oby moje słowa obróciły się w g.....! D.B. Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
13:37 drwal2Jak widać, odejść z twarzą też nie będą potrafili, ci "nasi reprezentanci". DBTytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
13:24 Borysoo400 sędziów OSŁ i 100 rzeczników w okręgach które jedynie w teorii są potrzebne. Koledzy stawmy czoła faktom, nasze zrzeszenie jest zbrojna grupą przestępczą. Te liczby zatrudnionych w głowie się nie mieszczą. Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
13:12 lelek_nowyNiekoleżeńskość, to może byłoby trudno udowodnić, ale działanie na szkodę PZŁ (§ 137 ust.1 pkt 4) jest ewidentne. Może ktoś zgłosiłby to przewinienie łowieckie do ORD w Elblągu? Anonimu też nie powinien zlekceważyć, bo jeżeli okręgowe rady łowieckie twierdzą, że senator działa na szkodę PZŁ, to postawienie go przed sądem łowieckim jest konieczne. W postępowaniu odwoławczym mógłby go sądzić prezes Jabłoński, no bo byle sędziego na senatora nie wypada.Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
13:12 KulwapBez honoru i godności!Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?
13:00 BorysooCiekawe czy mają "Koledzy" z PZŁ tyle odwagi, zeby Senatora Gorczyce usunąć ze swoich szeregów za niekoleżeńskość...Wątpię :-)Tytuł:
Czego obrona jak nie swoich stanowisk?

... do zdjęć
23:48 Szort
23:13 senior64 Gratulacje DB.
23:09 wojtek01 Właśnie jestem w trakcie kosztowania nastepnej nalewki z tego barku.Wasze zdrowie koleżanki i koledzy.Darz Bór.
23:09 senior64
22:56 senior64
22:37 Kapsel Ładna fotka. Pies się spisał, więc i strzelec nie mógł zmarnować jego pracy. Gratuluję
22:37 mariusz 30 Według tego co wstawił Szelest w HP to wychodzi na to, że załapie sie na brąz
22:36 ULMUS wywiórka ?
22:18 prezo ukochana dwudziestka
22:15 sauro
22:14 prezo pamiętam to polowanie! Bella jeszcze żyła! DB
22:08 sauro
21:58 Kamil90
21:55 gawronn Urtico coś w tym rodzaju : ))))))))))) DB gawronn
21:55 prezo piękne zdjęcie!
21:47 hulas Rewelacja. Super ujęcie.
21:47 rales Gdyby myśliwi ze Skandynawii zaczęli wyceniać swoje lisy, toby się działo!! Te moje zostały uznane za duże, ale nie wyjątkowe, i to zarówno przez kilku tamtejszych myśliwych jak i przez garbarza. Widziałem kilka ubitych równie wielkich. A w galerii kolegi Okopanego jest zdjęcie lisa z Norwegii wagi 12 kg.. Darzbór!!
21:47 hulas
21:35 Szelest może się załapie na brąz :) dawać
21:17 mariusz 30 Kolego to Twoje wszystkie jednostki broni ze stołu???
21:15 Jacek Kowalski No ,ale "posiales".DB.
21:13 Azjaland
21:12 Jacek Kowalski TO co lubie. Gratulacje.DB.
21:09 Azjaland
21:09 Jacek Kowalski Czas na kapiel.DB
20:57 Paweł Bor
20:54 Jump76 ...i jeszcze raz
20:54 Jump76 ...i jeszcze raz
20:53 Jump76
20:53 Jump76 kolejne zdjęcie oddające klimat polowania na lisy!Gratulacje!!! Darz BÓR
20:52 Jump76 kolejne zdjęcie oddające klimat polowania na lisy!Gratulacje!!! Darz BÓR
20:46 kondzik
20:45 czarny zwierz
20:44 kondzik
20:43 Kapsel I się uwaliła.
20:42 kondzik
20:42 kondzik
20:38 czarny zwierz
20:19 Marek Wielgosz
20:12 1111
20:08 1111
20:00 BartOn juz wiem :-))))
19:59 czarny zwierz
19:57 BartOn Napisz jakie wymiary
19:54 prezo jabłuszko zgubił?
19:54 1111
19:53 prezo w oczekiwaniu na rudego?
19:50 sauer8x68
19:44 prezo fajki na samej górze naprawdę duże! gratuluję
19:41 prezo gratuluję
19:34 robcio2 ...dynamiczny. I to widać na zdjęciu.Świetne.
19:33 robcio2 Prześliczna fotka,z klimacikiem.Szczere gratulacje.
19:31 robcio2 bardzo ładna fotka
19:28 NIEDZWIEDZ87 to lubie
19:21 adek1
19:15 Jump76
19:13 canislupus4
19:12 canislupus4
19:12 canislupus4
18:52 czarny zwierz
18:51 czarny zwierz
18:49 drzemlik
18:37 watażka marzec - więc na zdjęciach najpiękniejsze są lisy
18:36 watażka
18:33 1111 Po kapieli w terenie...
18:32 1111
18:32 watażka super !!!
18:29 watażka niesamowicie wygodna ryzykantka, i zdjęcie też ekstra
18:28 1111
18:26 watażka specjalne gratulacje dla twojej żony gawronie za kompozycję, światło i ogólne piękno, i spokój na zdjęciu
18:24 prezo podobna była w październiku ;)
18:22 jani Okno na (wszech)świat!!! Db!
18:05 andy 1 i sam zjadles?
18:01 fiffti DB
17:58 prezo
17:52 Finiks
17:51 czarny zwierz Dzięki Koledzy :)
17:48 prezo bez lunety???
17:37 czarny zwierz
17:36 czarny zwierz
17:31 ala Kiedyś polowaliśmy na "komunę" czyli równy podział na wszystkich myśliwych. Zawsze pierwsze zające oddawało się kolegom pudlarzom aby nie nosić ze sobą.Potem naganiaczom. Karawanu nie było, terenówek też, a zajców mnóstwo.Pamiętam, niektórych obwieszonych tuszkami jak choinki, którzy ledwo doczołgiwali się na zbiórkę z pokotem. Nikt nie wyjechał bez zająca. Ale to stare dzieje.
17:21 strzelec352
17:21 foto79
17:20 strzelec352
17:14 Leśnik1
17:05 senior64
17:00 senior64
16:59 Adam C. GRATULACJE !!! ja już 6 dzień chodzę i nic
16:56 gilek Kapitalny klimat, gratki.
16:49 tata radek
16:39 Emill Bardzo ładne zdjęcie, Gratuluje ! DB
16:33 fotolas Bardzo dobre zdjęcie!!!! Gratuluję!!!!!
16:33 prezo Szczerze gratuluję! DB prezo
16:32 jani Oto "mała trójka"! I po co jechać do Afryki??? Db!
16:30 Venator Magnus Super - dla mnie kandydat na zdjęcie miesiąca ;)
16:30 prezo widzę,że zdania są podzielone! według mnie to kura, ale ubarwianie nie potrafię wytłumaczyć
16:24 DamianR
16:11 pyrus
16:11 pyrus
16:05 GustaV91 i bach...
16:03 GustaV91
15:57 Magnum43 scenka marzenie :)
15:55 Magnum43 kapitalna scenka :)
15:40 bello77
15:15 Wojtek26
14:53 Łukasz z lasu Darz Bór
14:52 Łukasz z lasu
14:51 jandrusb
14:49 jandrusb
14:48 jandrusb
14:48 jandrusb
14:47 Emill zadowalajace. ?? wysoko się Cenisz kamil. DB EMIL
14:45 mariandzik Piękniejszego pokotu to jeszcze chyba nie widziałem.
14:28 Borsuk2007
14:19 mariandzik Kapitalne. Szkoda, że nie było lepszego światła, ale i tak ma swój klimat. Gratuluję.
13:58 tata radek No no cosik z niego bedzie:):)
13:38 Strazakg Przepiękne
13:31 Cyzio Czego kraczesz?
13:25 Hubert1 super!
13:20 Kalikst
13:14 prezo
13:12 Szort
12:56 1411 jak się nie uda to najwyżej zimna kąpiel
12:40 Brakarz
12:37 Brakarz Ciekawą suknię ma ten zielono-głowy, brak typowej białej kryzy na całym obwodzie szyi.Db!
12:35 juki
12:32 Kalikst Bardzo ładnie.
12:32 Kalikst Bardzo ładnie.
12:24 Brakarz W ludzkiej ocenie - determinacja.Niepowtarzalne zdjęcie, gratulacje. Db
12:13 Hunter4036
12:04 Radek S. Gratuluję :)DB
11:59 czarny zwierz
11:58 czarny zwierz Gratuluje znaleziska
11:43 senior64
11:39 fousek To Też Jest Stayer Mannlicher, tylko ze Luxus, jedyną wadą a może zaleta jest waga tej broni...
11:29 peterhunter piękny pokot!!!
11:25 peterhunter wyczekane oj, wyczekane
11:24 peterhunter spokojny sen
11:24 jandrusb Super:-)
11:19 ala Gratuluję lisów. I nareszcie uśmiech widać.
11:03 MARS
10:53 jani Ale sympatia w przeciwną stronę pełna!!! Db!
10:46 Jacu Fajne te twoje pieski.
10:44 Urtica Jakie nieśmiałe!
10:44 Urtica Aaaaa, liski dwa ;)
10:42 Urtica Telefonikiem? :)))
10:14 raku Gratuluję lisków! Brody brak ale wzrok ten sam!!! D.B.
10:08 raku Niezapomniane!!! Gratuluję! D.B.
10:04 sowa A
10:04 sowa A
10:02 sowa A
09:58 raku
09:57 Staszex
09:56 raku
09:37 Urtica A, zebyś wiedział,Gawronnie, że robi na mnie wrażenie!Upomninek? Hmmmm, zdjęcie Romci??? :)))
09:35 Urtica Brawo Fidel :)
09:33 Urtica
09:31 Urtica Piekne!Miał farta - nie musiał skakać! :)
09:27 jani :-)
09:05 MiTi07
09:05 MiTi07
09:04 MiTi07
08:31 Kapsel Pięknie go złapałeś
08:08 Bear
07:47 hulas Gratulacje Andrzej.
07:42 hulas Andrzej, a WRC gdzie? :-) Pozdrowienia dla Magdy i Ciebie.
07:41 strzelec352
05:59 STRZELBA1276
03:23 Jozef Starski Baletnica jedna...Gratuluję momentu i...przeżycia z tym związanego!
00:50 sauer8x68
00:22 Cyzio Ot życie.
00:04 senior64
00:01 senior64 Gratulacje i pozdrów Henia.DB.