DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Piotr Gawlicki24-04-2018
Jak przeprowadzać po zmianach wybory w kołach łowieckich

W dwa dni po nominacji na Łowczego Krajowego poznaliśmy pierwsze przesłanie Piota Jenocha do, no właśnie do kogo? Był to OKÓLNIK Nr 11/O/2018 z instrukcją jak przeprowadzać wybory delegatów na okręgowe zjazdy delegatów, który za pośrednictwem zarządów okręgowych ma pilnie trafić do kół łowieckich. Oprócz oczywiście treści, która powiela zapisy, z którymi polemizowałem 2 tyg. temu, zainteresowała mnie forma przekazu, bo to ona kształtuje podstawę prawną tego pisma, ale na próżno szukałem w Statucie PZŁ czegoś, co nazywałoby się "okólnikiem". W tej sytuacji nie mogę inaczej nazwać tego pisma jak tylko "prawem powielaczowym", którym od 65 lat organa PZŁ karmią swoich członków, czyli nihil novi.

Zgadzam się z koniecznością informowania organów PZŁ i kół łowieckich o zmianach w prawie łowieckim, które mogą nie być powszechnie jeszcze znane i nie na tyle jasne, żeby wiedzieć jak je w praktyce stosować. Tylko dlaczego zamiast klarownej informacji jakie są praktyczne możliwości stosowania tego prawa przez koła łowieckie otrzymaliśmy arbitralną wytyczną w formie polecenia, jak to prawo stosować, choć daje ono więcej możliwości niż przedstawił to Piotr Jenoch. Tym razem jednak zamiast polemizować z 3,5 stronami "Okólnika" przedstawiam poniżej informację, jakiej oczekiwałbym od Zarządu Głównego kierowanego przez nowego Łowczego Krajowego, gdyby organ ten miał pokazać członkom PZŁ nową jakość swojego działania. 

PS - do dnia dzisiejszego nie otrzymałem informacji od ZO PZŁ w Skierniewicach na pytania dotyczące ich komunikatu NR 3/2018 ZO PZŁ, który wskazywał sposób składania oświadczeń lustracyjnych przez osoby chcące zostać delegatami na zwyczajny okręgowy zjazd delegatów PZŁ. Nihil novi.

25-04-2018 20:05 Piotr Gawlicki Przepraszam, link się źle skopiował do tekstu, już działa.
25-04-2018 18:29 Artur1234 Piotrze Gawlicki, link "OKÓLNIK Nr 11/O/2018" nie działa. Jeśli możesz i chcesz, popraw.
25-04-2018 11:51 werant Fakt, "nihil novi" - bez zmian strukturalnych (statut) w PZŁ, zmiany personalne (lustracja) niczego nie zmienią.
25-04-2018 01:04 GABRYŚ Spotkało mnie to dzisiaj -szok ,poczułem się jak ci wszyscy co mieli do czynienia z jakim kolwiek aparatem władzy za komuny i byli od niego zależni lub przez niego zmuszani do czego kolwiek

Idzie jakaś nowa zmiana ,ale czego ? i na co?

dwudziesty pierwszy wiek, niby wolny kraj, i tu zderzenie ze ścianą

Ja myśliwy wolny człowiek bez politycznej przeszłości z czystą kartą lustracyjną, muszę się dalej płaszczyć i tłumaczyć przed ubekiem w ZO lub z jego upoważnienia drugim ubekiem prezesem koła że chce złożyć oświadczenie lustracyjne żeby łaskawie je przyjęli i wydali zaświadczenie że ja je złożyłem i w jakim celu gdzie chce kandydować

PARODIA NOWEGO PZEŁA

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.