Poniedziałek
05.05.2008
nr 126 (1009 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
04-03-08 16:18
rogacz84
05-05-08 10:14
michalbalcerzak
11-09-06 00:39
Kuzior Bartosz
Hyde Park Corner
 co wy na to :-)
 Dzika turystyka lowie...
 ANKIETA do Pracy Magi...
 ale tak juz nie bedzi...
 Pechowa ambona
 Ciechanowiec podzięko...
 Zaproszenie na polowa...
 Zaliczony egzamin
 kolejny rok wzrostu i...
 Jak generał przyszedł...
 Czy rogaczyki już upa...
 Co Wyprawia Łowiec Po...
 PODZIĘKOWANIE dla KUL...
 Zdałem Egzamin
 HUBERTUS EXPO
Dyskusje problemowe
 Pytanie do Kelegów praw...
 Strażnik Łowiecki
 Jak generał przyszedł d...
 " Podwyżka " na PZŁ - s...
 Uchwała zarządu
Psy myśliwskie
 Seter szkocki
 Międzynarodowy Konk...
 niegojące sie rany
 Regionalny Konkurs ...
 Ciekawa ciekawostka
 wyżeł szorstkowłosy
 NIE głosi trupa!
Strzelectwo
 Forumowe zawody
 Otwarte Mistrzostwa...
 Mistrzowstwa Okręgu...
 Katowice-zawody okr...
 Liga Gorzów Wlkp.
 Triumf Katowic! Bra...
 Puchar Komisji Strz...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia28.04.2008 - 04.05.2008
  Redaktorzy pisząWtorek 29.04.2008
  Sądy łowieckie pożal się Boże autor: Stanisław Pawluk
  Coraz trudniej wierzyć, że w sądzie łowieckim można znaleźć sprawiedliwość. Orzeczenia, które się kupy nie trzymają, opisują wymierzaną przez nie "sprawiedliwość", która nie ma nic wspólnego z ogólnie przyjętymi zasadami sprawiedliwości. Ba! Wydaje się także, że nie ma również wiele ze zwykłym zdrowym rozsądkiem. Nie dziwi więc narastająca frustracja działaniami sądów łowieckich. Oto kolejny przykład zachowania się naszego systemu sądownictwa dyscyplinarnego, nadzorowanego z Warszawy przez przezesa Głównego Sądu Łowieckiego Zygmunta Jabłońskiwego. Żaby to opisać, pochylmy się więc raz jeszcze nad niezawodnym zagłębiem łowieckich skandali, okręgiem bialsko-podlaskim.

  Przypomnijmy sobie sądową rozprawę, w której Tadeusza P. uznano winnym i orzeczono wobec niego karę 2 lat zawieszenia w prawach członka PZŁ, za to, że bez broni towarzyszył swemu koledze Arkadiuszowi P. w polowaniu. Ten ostatni, dokonał zgłoszenia telefonicznego na polowanie strażnikowi obwodu, podając także z kim na te łowy się udaje, co ten skrzętnie w książce wyjść odnotował. Pech Tadeusza P. sprawił, że Arkadiusz P., nie rozpoznawszy płci dzika, jak twierdzi w drodze błędu, a nie umyślnego działania, zastrzelił lochę w okresie ochronnym. Prezes koła , u którego Arkadiusz P. miał już wcześniej "przechlapane", jeszcze w tym samym dniu skierował do obu propozycję godną uczciwego i prawego myśliwego, ..."obaj piszecie podania o skreślenie z listy członków koła i sprawy nie ma"...! Otrzymawszy napisane od ręki na kolanie solidarnie przez obu myśliwych podania Ryszard Mączyński, mógł już spokojne złożyć doniesienie do ORD Waldemara Szpilera oraz do prokuratury. W środowisku twierdzi się, że Ryszard Mączyński za ten szantaż odpowiadał nie będzie, gdyż pozostaje w zażyłych stosunkach z Marszałkiem Sejmu, który na jego zaproszenia chętnie korzysta z polowań specjalnie dla siebie organizowanych, bez udziału pozostałych członków koła. Prezes Ryszard Mączyński wykazał się w tej sprawie żelazną konsekwencją, którą w stosunku do Stefana Karasińskiego członka tego samego koła i prezesa OSŁ, należącego do lokalnych struktur tej samej opcji politycznej co Marszałek Sejmu, jakoś utracił, mimo zastrzelenia przez tego prominentnego działacza okręgowego lisa w okresie ochronnym.
  więcej>>

  Redaktorzy piszą
  Z pól, kniej i gabinetów, cd. autor: Stanisław Pawluk
  Okres sprawozdawczych Walnych Zgromadzeń w pełni. Jest więc okazja do kolejnych dokonań, których poza zrzeszeniem PZŁ próżno by gdziekolwiek szukać. Tradycyjnie na plan pierwszy wysuwa się I Bialski Cyrk Łowiecki, a tuż za nim kroczy okręg lubelski. Przedstawiciele tych środowisk, wiodących prym w opisywanych już przeze mnie skandalach w swoich kołach, ponownie dali znać o sobie, demonstrując wiedzę i kulturę łowiecką, koleżeństwo i etykę na właściwym tym środowisku poziomie. Poniżej o tym, co udało się im nowego zdziałać.

  ***
  Koło Łowieckie nr 63 „Dąbrowa” odbyło walne zgromadzenie nie powiadamiając o nim Tomasza Rappe, który choć z koła wykluczony po raz kolejny, po złożeniu odwołania zgodnie ze statutem do zarządu okręgowego, korzysta z pełni praw członkowskich. Inni członkowie powiadomieni zostali z naruszeniem nakazanego w statucie terminu. W zgromadzeniu uczestniczył członek ZO PZŁ w Białej Podlaskiej Jan Czarnecki, który, jak oświadczył prezes Antoni Sacharuk, niebawem zostanie członkiem KŁ nr 63 „Dabrowa”. Jana Czarneckiego czytelnicy znają z zajazdu w asyście pijanego strażnika na legalnie polującego myśliwego, w obcym obwodzie łowieckim. Z pełnienia obowiązków sekretarz koła zrezygnował Wojciech Kobylarz, który z powodu zredagowania bezpodstawnych zarzutów pod adresem Tomasza Rappe, już w dniu 8 maja br. stanie przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 05.05.2008
  Numer wydania:
  126 (1009 )
  ISSN 1734-6827
  Myśliwskie akcesoria
   Miejsce przechowywani...
   Angielski odpowiednik...
   ryczałt za zwierzyne ...
   Nawara czy L200
   jaką lunete??
   Luneta zUSA
   Kto kupil Remingtona ...
   Czy ktoś wie?
   Dopasuj amunicje
   iż
   Co wchodzi w skład ze...
   montaz do burris ed
   Tania amunicja - Wars...
   amunicja Geco 7x64
   RWS DK
   przesówanie lunety w ...
   Ciekawe lunetki
   Balistyka - kalkulator
   30-06 a 7x65R
   Kniejówka
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  05:59 SpringAd. loftką _go, Kolego jestes nie do wytrzymania, Koledzy rozwazaja dla siebie i potomnych byc, albo nie byc "Systemu"(chyba raczej nie byc), a Ty sie ortografii czepiasz;-) A z tymi granatami to tylko czesciowo masz racje, bo gdyby nawet mentalnosc piszacych tutaj przypominala mentalnosc bohaterow filmu "Sami Swoi", to teraz juz granatow sie nie uzywa, tylko redaktorow.Tytuł:
  Sądy łowieckie pożal się Boże
  12:19 wielotykowiec1BOŻE!!!!!!!!!!!!!!! Nie grzmisz??????????................................... To już chyba dno i pora umierać............................................. Wszystkim pozostałym DB Tytuł:
  Z pól, kniej i gabinetów, cd.
  15:45 kuba12To już trzeci członek zarządu, który zrezygnował w kole Dąbrowa z funkcji w zarządzie Sacharuka. Nie chcieli brać udziału w grandzie i potem łazić po sądach jako oskarżeni, a odwagi zabrakło żeby się postawić prezesowi gdy ten robi w kole czystki i za nic ma ludzi i po sądach ich ciąga. Naprzyjmował przez 2 lata już chyba ze dwudziestu swoich do koła, a WZ nawet nie pisneło chociaż zgrzytają zębami po cichu. Bardziej przyzwoici się wycofują, bo nie chcą na to patrzeć a ten przyjmuje następnych. A teraz jeszcze kradzieże na oczach członków koła. Łowczy Sylwesiuk nie ma telefonu do stażysty, no to dobre. Tytuł:
  Z pól, kniej i gabinetów, cd.
  16:55 RudiBardzo ciekawe ! Wszyscy podli z "Dąbrowy" i innych kół są wymienieni z imienia i nazwiska i to tłustym drukiem, aby przypadkiem nie przeoczyć. A Ci pozostali są dziwnie anonimowymi "członkami Dąbrowy" albo "myśliwiwymi z Dąbrowy". Tacy "odważni", czy to zwykłe bajdoły Kulwapa - typu "jak donoszą nasze źródła", itd, itp. Pan Redaktor już osądzidził i wie najlepiej, kto ukradł. No któżby inny ? Prezes !Te odgrzewane kotlety może jeszcze podniecają paru różnych Kubów. Rudi.Tytuł:
  Z pól, kniej i gabinetów, cd.
  17:11 RudiWiększość tutaj mądrzy sie o swobodzie wypowiedzi i szanowaniu zdania dyskutantów. Ale wkurza Was to, że Spring ma "zdanie nie takie" i umie je bronić. Rudi.Tytuł:
  Sądy łowieckie pożal się Boże
  19:14 Kazimierz SzumskiŁeee tam z tą teczką to pewnie taki niewinny żart był i teczka się znajdzie. Zbigniew O. ma laboratorium, to po odzyskaniu zguby powinien pobrać materiał porównawczy trefnisiów i dokładnie przebadać, czy przypadkiem nie grozi zarażeniem wścieklizną. Pozdr.Tytuł:
  Z pól, kniej i gabinetów, cd.
  więcej>>
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne
   Narogi z dzika