Środa
04.06.2008
nr 156 (1039 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 400 000
 :))))))))))))))))
 4000
 Czy tak?
 Zające
 Linki do Filmików
 Zlot Pojazdów Militar...
 Sprawa odstrzału "war...
 SEBA88 NA TYTUŁOWEJ!
 Kto podporowadzał Hen...
 Tak się strzela do ka...
 Wymieranie gatunkow
 Reakcja zwierzyny na ...
 Historii zakopiańskie...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia26.05.2008 - 01.06.2008
Moje polowanieWtorek 27.05.2008
Borys autor: dawids82
Zbiorówki pokazały mi jak może wspaniale układać się współpraca między myśliwym i psem. Przychodząc do koła na staż dostałem dobrą radę od Prezesa Koła: Każdy myśliwy musi posiadać psa myśliwskiego i basta, inaczej jest jak żołnierz bez karabinu. W tamtej chwili traktowałem tą radę bardziej jako zrzędzenie starca, miałem dość prowadzenia na polowaniu psów kolegów z Koła, a jeszcze mi brakowało swojego! Po kilku takich namowach zdecydowałem się porozmawiać z rodzicami czy wyrażą zgodę na psa koło domu.
więcej>>

Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Strzelectwo
 Podziękowania dla c...
 50 Botanga
Przepisy kulinarne
 Węgiel Jack Daniel's
 Wedzona dziczyzna
 miodówka
Dyskusje problemowe
 Przepisy
 Par. 169 ust. 2 Statutu...
 odstrzały indywidualne
 Cofnięcie pozwolenia na...
 SYSTEM II - za i przeci...
 Odstrzały - Łowczy ???
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
04-06-08 00:04
Leon_Ols
04-06-08 11:52
Jurek111
04-06-08 12:18
maciek s.
04-06-08 12:24
kotek
17-04-08 19:21
WINEK
07-02-08 20:50
WINEK
Myśliwskie akcesoria
 Osłona na lunetę!
 kolejny raz Swarovski
 Lornetka Fujinon M22
 aparat sony
 Lornetka Wiliam Optics
 Lunety Swarovski
 FEEDER
 Iglice w drylu
 Lornetka z indywidual...
 Usuniecie kleju z obe...
 Sztucer Weatherby i l...
 budowa dubeltówki suhl
 M.K. Szuster - promoc...
 ELABORACJA AMUNICJIi-...
 KLUB 9.3x62
Komentarze czytelników
... do felietonów
00:27 JegerA mnie trochę dziwi, dlaczego Kolega Janusz Kibic się nie przedstawił... W tekstach, poza faktami, aż roi się od osobistych uwag autora, czasami ironicznych, i anonimowość autora zmniejsza wiarygodność tego, o czym pisze. Ktoś może nawet pomyśleć, że Autor ma osobisty uraz do ZO PZŁ w Szczecinie, albo któregoś z opisywanych kolegów..? Zawsze jestem za tym, żeby prawda ujrzała światło dzienne, i żeby piętnować nieprawidłowości w PZŁ, ale... wolałbym, aby kruszący kopię robił to z otwartą przyłbicą... DB JegerTytuł:
Dobro przeciw złu, cz.II
07:40 192326wWitold Maziarz zrobił to otwarcie i do teraz mu się to wytyka. Jeżeli dla Ciebie ci którzy nie przestrzegają prawa, a sami wymagają jego respektowania są dla Ciebie kolegami, to nie wspominajmy więcej o etyce łowieckiej. PozdrawiamTytuł:
Dobro przeciw złu, cz.II
11:57 TroperKol.Jeger pomyślałeś co pisałeś,obejrzyj się za Siebie jaki ciągnie się smrut.PozdrawiamTytuł:
Dobro przeciw złu, cz.II
15:02 Deer35Był taki dzień.Był taki czas.Był taki człowiek, który powiedział,, dokąd idziemy, dokąd zmierzamy".Odpowiedzi szukaj we własnym sumieniu czytelniku-myśliwy.Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.III
15:47 192326wPodejrzewam iż tego, co się w tej sprawie stało, nawet szef propagandy wiadomej Rzeszy by się nie powstydził.Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.III
16:47 JegerNie bardzo wiem o co Wam chodzi...:) Jaki "smrut"...?:) Czy ja tu napisałem, kogo uważam za kolegów..?:) Po prostu uważam, że Autor powinien się przedstawić. Nie mogę?:) Jeśli tekst byłby pisany w formie artykułu, nie miałbym nic przeciwko anonimowości. A że jest to felieton, w którym padają nazwiska, chciałbym również poznać nazwisko Autora. Warsztat ma niezły, nie rozumiem czego się wstydzi... DB JegerTytuł:
Dobro przeciw złu, cz.II
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Redaktorzy piszą
  Dobro przeciw złu, cz.III autor: Janusz Kibic
  Dziennik Pomorza Zachodniego "KURIER SZCZECIŃSKI", tak pisał o sprawie, która można określić jako trzecią rundę walki Witolda Maziarza z kołem i strukturami okręgowymi PZŁ:
  ..."Był 15 grudnia 2002 roku (...) W pobliżu wsi Stary Kostrzynek, młody chłopak, właściwie dzieciak, zauważył na wyspie leżącej w rozlewiskach Odry stado dzików. O swoim odkryciu powiadomił mieszkającego we wsi myśliwego. Ten z kolei kolegę. Wspólnie zadecydowali, że zadzwonią do prezesa koła, by ten poinstruował, jak pomóc uwięzionym na wyspie zwierzętom. Prezes zaś wydał zgodę... na odstrzał dzików. Jeszcze tego samego dnia myśliwi urządzili strzelaninę (...) Myśliwi zastrzelili szybko kilka sztuk. Reszta spanikowanych zwierząt rzuciła się do ucieczki (...)Po kruchym lodzie przy strzeleckiej kanonadzie. Żaden z dzików nie ocalał. Wszystkie się potopiły. Silniejsze sztuki walczyły o życie dłużej, słabsze szybko szły na dno"...


  Myśliwym mieszkającym w Starym Kostrzynku jest Krzysztof Turbaczewski, członek KŁ "Trop" w Szczecinie, kolega, z którym się kontaktował, to wówczas podłowczy, a obecnie łowczy tego koła Krzysztof Kotowicz. Przywołany wyżej prezes tego koła to Janusz Marciniak, członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Szczecinie. Nie można się dziwić, że przegrywający wszystko do tej pory Witold Maziarz liczył, że się na kole i organach PZŁ odegra i natychmiast napisał doniesienie do prokuratora, policji, rzecznika dyscyplinarnego PZŁ i gdzie tylko się dało, nie omieszkując sugestywnie opisywać, jakiej to rzezi dokonali członkowie KŁ "Trop" za zgodą swojego prezesa.
  więcej>>
  Psy myśliwskie
   foksterier krótkowł...
   Lublin ?
   Jagi w Lesznie
   Wystawa Gorzow :)))...
   Antoninek !!! !!! !...
   Wyniki Międzynarodo...
   a łajki??:)
   do oddania setery a...
  Moje polowanie
  Na Bukach autor: ANDY
  Jest późne popołudnie, upał. Po całym dniu wyczerpującej pracy i postawieniu nowej, krytej ambony, wolno usiłuję uspokoić rozedrgane i napięte, skwaśniałe mięśnie. Powoli zmierzam ku schowanej w zaroślach ambonie. Lubię tutaj polować mimo, że do najbliższej chałupy zaledwie kilkaset kroków a do asfaltu drogi jeszcze bliżej. Ta asfaltowa droga rozdziela jednak dwa kompleksy leśne i równocześnie obwody. Jest tutaj naturalny ciąg zwierzyny i często asfalt znaczy jeleni i dziczy trop. W gęstej mieszance malin i ostrężyn, kołując dochodzę do drabiny i wchodzę. Tradycyjny rytuał ‘kokoszenia’ się i układania ekwipunku. W końcu wygodnie oparty zapalam papierosa. Po chwili na dalekiej uboczy widzę rudą plamę. Lornetka do oczu i – mam. To kozioł, który mi już parę razy czmychnął z ‘muszki’. Stary z powykręcanymi w formę baranich rogów parostkami. Odkładam szkła i wolno sięgam po kniejówkę. Wystawiam lufy przez okienko i w okularze lunety szukam capa. Nic nie ma. Co jest? Gorączkowo chwytam lornetkę i szybko lornetuję ubocz. Jest pusta. Zaledwie kilka sekund i... Najprawdopodobniej położył się w trawie i tyle go widziałem. No ma skurczybyk jakieś szczególne łaski albo po prostu tak ma być...
  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 04.06.2008
  Numer wydania:
  156 (1039 )
  ISSN 1734-6827
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl