Piątek
12.09.2008
nr 256 (1139 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Rykowisko?
 Warchlak
 ...;-)))
 Targi w Lublinie ( wr...
 Polowanie na Gęsi
 Powitanie !
 Rzutki
 Inwazyjna biedronka
 Huczka...
 Ja wysiadam
 KARA GRZYWNY czyli Le...
 ekspansja nowego gat
 Jak zachować się gdy ...
 Powitanie
 Wystawa Łowiecka WROC...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy zgodne jest ze Statutem przyjęcie przez Zarząd Koła na Walnym Zgromadzeniu następującej uchwały:Kandydat po zdaniu egzaminu będzie mógł polować w kole, ale bez czynnego i biernego prawa wyborczego, płacąc wszystkie należności jak inni członkowie, ale bez składki do koła przez okres 3 lat. Wszystkie obowiazki jak członek. Okres próby ma trwać 3 lata.
Odpowiedź:
Treść uchwały wskazuje, że może to być to uregulowanie dla myśliwych niestowarzyszonych, z których zarząd po 3 latach będzie mógł niektórych przyjąć do koła.

więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Dyskusje problemowe
 przyjęcie odwołania ZO
 haracz znowu wyższy
 Dewizówka
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Przepisy kulinarne
 Płukanie tuszy
 Łyska
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 12.09.2008
Numer wydania:
256 (1139 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  12-09-08 07:42
  Przemek76
  13-06-07 22:36
  lechu1
  22-04-08 01:14
  BartOn
  15-07-08 10:26
  lowca
  11-09-08 23:14
  Urtica
  12-09-08 08:49
  Urtica
  Strzelectwo
   SPRYTNA KULA 20.09....
  Myśliwskie akcesoria
   DOCTER 8x56 LORNETKA
   Swarovski Z6i 2.5-15x...
   Bushnell Elite 3200 a...
   sako
   BRNO ZH 304
   Sako Arrowhead II ( 7...
   prawie DOBRZE i TANIO...
   elaboracja 7x64
   promocje
   William Optics w Zach...
   OBIKETYW DO SONY
   kniejówka jaki kaliber
   Gumy do lornetki posz...
   Czy tak można robić?
   JahtiJakt LUNETA 4-16...
   nóż buck vanguatd
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia01.09.2008 - 07.09.2008
  Redaktorzy pisząCzwartek 04.09.2008
  Dobro przeciw złu, post scriptum II autor: Janusz Kibic
  Jak pamiętamy z cyklu publikacji Dobro przeciw złu, Witold Maziarz złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie powództwo o przywrócenie mu członkostwa w PZŁ, które utracił w wyniku wyroku składu orzekającego Głównego Sądu Łowieckiego pod przewodnictwem obecnego prezesa tego sądu Zygmunta Jabłońskiego. Przypomnę, że wbrew temu, o czym prezes GSŁ instruował myśliwych w swoim artykule w Łowcu Polskim Nr 04/2008, skład orzekający pod jego kierownictwem wykluczył Witolda Maziarza za pomówienia działaczy okręgowych ZO PZŁ w Szczecinie, choć w w/w artykule tłumaczył, że pomówienie nie jest przewinieniem łowieckim i ..."sąd odwoławczy umorzy postępowanie dyscyplinarne"... w takich sytuacjach. Tym razem nie umorzył.

  więcej>>

  Moje polowaniePoniedziałek 01.09.2008
  Chomik autor: ANDY
  Pierwsze w tym sezonie polowanie na kury. Idziemy w kilku rozstawieni na ogromnym polu po ściętej uprawie. Mamy inne niż własne towarzystwo również. To dwóch wyrostków biorących w poprzednim roku udział w nagance. Ledwo podjechaliśmy pojawili się jak spod ziemi. Żyłka? Być może...
  Na uporczywe wproszenie reagujemy krótko. Dobra możecie iść, ale ostrożnie i nie wychodzić przed nas... Kiwają głowami...
  więcej>>

  Psy myśliwskie
   Zamierzam kupić Wac...
   Fago
   Dzik na wabik ...po...
   Zaginął welsh terri...
   może jest ktoś
   Toruń odwołany
   Z życia....
   Zaginęła suczka pos...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:13 Rolnikcbdo. Znając nasz grajdół niczego innego nie należało sie spodziewać. Dziwi mnie jedynie jedna poważna sprawa, a mianowicie olanie z góry przez MŚ całego towarzystwa rolniczego, które organizowało w czasie ostatnich miesięcy liczne debaty na temat szkód łowieckich. Wydaje sie, że Izba Rolnicza otrzymała złudną nadzieję, że ta sprawa będzie przedmiotem korekt w rozporządzeniu - powołano podobno nawet jakiś zespół, który miał się nią zająć. Jak widać MŚ nie ma w bieżących planach nic takiego. Zapewne jest to wynik konsultacji z ZG PZŁ. Zatem należy oczekiwać innego cbdo. DBTytuł:
  Nadzór MŚ nad PZŁ
  12:17 fenekTo nie brzmi optymistycznie. Okazuje się że dno tego bagna jest jeszcze głebiej niż myślałem. Utwierdza mnie to w przekonaniu o niereformowalności wszystkich instytucji zajmujących się łowiectwem w Najjaśniejszej. Utwierdza mnie ten tekst w przekonaniu że ratunek jedynie w Sądach Powszechnych. Lekceważenie i cynizm na każdym szczeblu. D.B.Tytuł:
  Nadzór MŚ nad PZŁ
  12:42 CornuMinister Środowiska i Jego urzędnicy to swoiste dwa w jednym.Zależnie od okoliczności raz sprawują nadzór nad PZŁ. innym razem są szeregowymi członkami tegoż PZŁ.i to wyjaśnia wszystko. A jako zwyczajni członkowie Zrzeszenia nie chcą się narażać, chcą mieć odstrzał, najlepiej na bardzo grubego zwierza. Do oceny pozostawiam dylemat , kto sprawuje nadzór, a kto jest nadzorowanym,dla mnie sprawa jest jasna. Za bałagan i bezprawie w PZŁ. odpowiada Minister Środowiska i zatrudnieni tam ludzie. Pozdrawiam.Tytuł:
  Nadzór MŚ nad PZŁ
  13:37 discoMinistrem środowiska jest chyba członek tej partii w której pracowników na urzędy szuka się wśród najbliższej rodziny i znajomych nie patrząc na umiejętności i kwalifikacje. My sfrustrowani na "dole" możemy sobie tylko poklepać w klawiaturę, bo od najniższego szczebla urzędniczej drabinki widać ,że najlepszy to ten " mierny ale wierny" . Tak samo dzieje się w PZŁ. Przed wyborami na delegatów na zjazdy okręgowe "oczyszczą" atmosferę obiecując jak to będą pracować w stowarzyszeniu dla dobra polskiego łowiectwa, a później będzie tak samo jak przed wyborami. Przerabiamy to już 19 lat. Popierajmy ludzi z twardym kręgosłupem moralnym i wspierajmy ich,to może po kilkunastu latach coś się zmieni. Dobrze ,że PZŁ ma formę stowarzyszenia, bo gdyby była to spółka z o.o. to aż strach pomyśleć. A propos odpowiedzi udzielanych przez urzędników na pisma od obywateli. Oni wszyscy zapomnieli że istnieje coś takiego jak Kodeks Postępowania Administracyjnego. W PZŁ również. Tytuł:
  Nadzór MŚ nad PZŁ
  więcej>>
  Redaktorzy piszą
  Nadzór MŚ nad PZŁ autor: Piotr Gawlicki
  W wielu wypowiedziach polskich myśliwych, którzy mają więcej czy mniej uzasadnione pretensje do postępowania organów PZŁ, pojawia się wątek ustawowego nadzoru Ministerstwa Środowiska nad Polskim Związkiem Łowieckim. Nadzór ten w opinii na przykład niektórych uczestników Forum www.lowiecki.pl może być panaceum na nieprawidłowości oraz czynnikiem poprawiającym działanie naszego Zrzeszenia. Ponieważ o nadzorze tym generalnie mało, jako środowisko myśliwskie, wiemy, postanowiłem się mu przyjrzeć dokładniej, a efekty tego zadania przedstawić w niniejszej publikacji.

  Redakcja zapytała się bardzo ogólnie na początku br., o działania i zamierzenia Ministerstwa Środowiska w obszarze łowiectwa. Już w ciągu kilku dni otrzymaliśmy odpowiedź od Naczelnika Wydziału Prasowego Michała Milewskiego. Dowiedzieliśmy się z niej m.in., że w chwili obecnej nie planuje się w MŚ nowelizacji przepisów ustawy 'Prawo łowieckie', a na temat uchylenia delegacji w ustawie łowieckiej dla ministra właściwego do spraw środowiska, do określenia w drodze rozporządzenia listy zwierząt zaliczonych do szkodników łowieckich oraz sposobów ograniczania ich populacji, wyjaśniono nam, że zmiana ta podyktowana była brakiem możliwości opracowania definicji „szkodnika łowieckiego”, którym mógłby być również cenny przyrodniczo gatunek chroniony.
  więcej>>