Piątek
12.12.2008
nr 347 (1230 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia01.12.2008 - 07.12.2008
OpowiadaniePoniedziałek 01.12.2008
PO KOLANA W ŚNIEGU, PO SZYJĘ W CHMURACH. autor: Urtica
Zimowy ranek. Przez niedomkniętą roletę, widzę jak nad horyzontem różowieje świt. Za oknem, w jabłoniach, wśród resztek dyndających na gałęziach owoców, szaleją jemiołuszki, gile, sikorki oraz całe gromady bliżej nieznanego mi ptasiego drobiazgu. Zima przyszła kilka dni temu i jak zwykle za wcześnie, mając w nosie kalendarz; otuliła białym kołnierzem pola, łąki, lasy i dokładnie zasypała drogi. Moją też. Zanim wyjdę zapolować na dobre zdjęcie, muszę przerzucić piramidy białego puchu, który zdążył przez noc dwa razy podtopić się i przemarznąć, a tym samym nieźle przybrać na wadze. Słońce powoli wstaje, a ja ze zręcznością kreta przekopuję się od drzwi wejściowych kolejno do zabudowań gospodarczych, zagrody psa, furtki i dalej do skrzyżowania. Zachciało się odludzia... Udało się i po godzinie brnę już radośnie leśną drogą, zapadając się raz po raz w zaspy, że też śnieg na moim własnym podwórku nie wzbudza we mnie takiej sympatii, jak białe czapy na gałęziach drzew, czy przyprószone delikatnie krzewy. Wiatr bawi się suchymi liśćmi buków, szumi melodie, w rytm których, z sosnowych gałęzi spada wachlarzami skrzący się w słońcu, mglisty pył. Dzięcioł – zwariowany perkusista, też musi dołożyć swoje trzy grosze i oddziela wietrzne takty energicznymi synkopami mocnych uderzeń dzioba, posypując śnieżny cukier puder brązowym cynamonem kory. Śnieg odrywa się od ziemi, która nie zdążyła jeszcze przemarznąć i przywiera do moich butów, po kilku krokach czuję się jak gejsza na koturnach, a każda podeszwa zdaje się ważyć pół tony. Zatrzymuję się co chwilę, żeby zrzucić zbędny balast, dłubię patykiem w protektorze i dumam różne rzeczy o producencie obuwia, które według zapewnień na ulotce miało takich niespodzianek nie robić. Doczłapuję do skraju lasu, gdzie zaczynają się rozległe pola, tu powinno być lepiej, na otwartej przestrzeni mróz bardziej dał o sobie znać i śnieg jest z gatunku "tych co to się nie czepiają". Zaśnieżona powierzchnia przypomina trochę księżyc: wszędzie pełno mniejszych i większych kraterów; głębsze to miejsca po sarnich posiłkach, mniejsze, lekko przyżółcone – ślady potrzeb fizjologicznych, no cóż, proza życia. Przez dziewiczą z pozoru biel, przebiegają linie tropów, jedne idą obok siebie, inne przecinają się pod różnymi kątami, zupełnie jakby jakiś nawiedzony matematyk zamiast na tablicy, usiłował wytłumaczyć dzieciom zasady geometrii w plenerze.
więcej>>

Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 12.12.2008
Numer wydania:
347 (1230 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:53 fenekPo raz kolejny " mleko się rozlało ", a " bohaterowie " za wyjątkiem kol. Tajnera cieszą się z pewnością doskonałym samopoczuciem. Znam trochę wyczynów pana Gierlińskiego z ostatnich lat, z niecierpliwością poczekam na ciąg dalszy. ZO w Białej Podlaskiej i ORŁ pełne są takich samorodnych talentów, oczywiście z zawodowym myśliwym na czele! Pan Gierliński zasłynął ostatnio heroiczną obroną ZG przed podejrzeniami prokuratury zabezpieczającej twarde dyski komputerów. Ten myśliwy parę lat wstecz, na walnym w kł. Dąbrowa knuł z Sacharukiem jak bronić rozsiewającego pomówienia Stanisława M - byłego wojewodę. W swoim kole w Parczewie, zakupionym na dokarmianie chlebem karmił...konie! taki to PAN! Poczekam na dalsze rewelacje. D.B. Tytuł:
  Najlepszych wybieramy do organów krajowych
  13:06 Jordan JordanowCzy mgr inż. Gierliński to ten sam mgr. inż, co podpisywał laurki tutaj: http://www.lowiecki.pl/aktualnosci/gkr/1.php?nr=13 Nie potrafił utrzymać porządku z gospodarką swego koła a dba o gospodarkę pieniędzmi ponad 100 tysięcy myśliwych???Tytuł:
  Najlepszych wybieramy do organów krajowych
  13:11 192326wMy go demokratycznie wybrali. zo Szczecin + azyl był przeciw. Ktoś chce nam wmówić iż przestępcy są działaczami związku.Tytuł:
  Najlepszych wybieramy do organów krajowych
  13:35 HupertTak Jordan, to ten sam, który tak bronił dr L. Blocha w NRŁ na 13 stronach pisma http://www.lowiecki.pl/aktualnosci/gkr/1.php?nr=1. Dodatkowo na posiedzeniu NRŁ poparł Gierlińskiego płomiennym wystąpieniem zaproszony nie wiadomo na jakiej podstawie, ale za to wiadomo po co, prezes GSŁ Zygmunt Jabłoński, który wytłumaczył członkom NRŁ, że zarzuty Jarosława Gawła są dęte, bezpodstawne, etc., co przekonało ostatecznie członków NRŁ do podjęcia uchwały w obronie dr L. Blocha, zanim wypowiedziała się na ten temat prokuratura. Tytuł:
  Najlepszych wybieramy do organów krajowych
  13:49 fenekmgr Gierliński stracił poparcie w swoim kole w Parczewie do tego stopnia, że nie mógł liczyć na wybór na delegata, nie mógł liczyć na ponowną funkcję w ZK, natomiast było bardzo prawdopodobne, że za nadużycia będzie wykluczony z koła. Będąc Przewodniczącym GKR nie chciał do tego dopuścić i uciekł do koła w Siemieniu. Pełni niestety w dalszym ciągu funkcję w ORŁ w Białej Podlaskiej, a nawet jest w jej Prezydium. Zawiązał koalicję z Sacharukiem przeciwko Kompie - temu od medali. Wiele złego można zarzucić Aleksandrowi, ale wspomniany " tandem " jest w swej destrukcji Związku niedościgniony! Mają jasno i precyzyjnie określony cel - własne chorobliwe ambicje i osiągnięcie nieograniczonych wpływów wszelkimi metodami! Środki się nie liczą, myśliwi potrzebni są tylko jako ogłupieni, niedoinformowani albo zdezinformowani wyborcy! Śmiało można powiedzieć, że tacy ludzie są przekleństwem Związku. D.B.Tytuł:
  Najlepszych wybieramy do organów krajowych
  więcej>>
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  12-12-08 07:39
  ARGO-3006
  09-11-06 17:41
  ketiw11
  11-12-08 18:41
  niebieski
  11-06-08 14:48
  Adrianooo
  17-11-08 10:16
  lechu1
  25-03-07 17:47
  błażej
  Redaktorzy piszą
  Najlepszych wybieramy do organów krajowych autor: Hubert Zentkowski
  Ponieważ tylko najlepsi są wybierani do organów Polskiego Związku Łowieckiego przez naszych przedstawicieli, warto poznać dokonania tych, którym Naczelna Rada Łowiecka powierza najwyższe funkcje w Zrzeszeniu, żeby móc brać z nich przykład. Ci najlepsi wpierw pochwalić się muszą doskonałymi wynikami pracy w kole łowieckim, potem mają szansę ugruntowania swoje pozycji w okręgu, a na koniec powierzane są im najwyższe funkcje w naczelnych organach Związku. Jednym z tych, którzy z sukcesem przeszli tę drogę jest mgr inż. Ryszard Gierliński, obecny przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej PZŁ. To pod jego kierownictwem GKR dokonuje kontroli działalności organizacyjnej, gospodarczej i finansowej Zarządu Głównego. To GKR składa corocznie do NRŁ sprawozdania z wyników kontroli, przedkładając wniosek w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Głównemu, a więc i jego przewodniczącemu dr Lechowi Blochowi.

  Mgr inż. Ryszard Gierliński, bo tak tytułował się na pieczątce prezesa KŁ Nr 76 "Jeleń" w Parczewie, okręg Bialsko Podlaski, pełnił funkcję prezesa, co najmniej pomiędzy 2002 i 2006 rokiem i był v-ce przewodniczącym ORŁ w tym okręgu. Okręgowa Komisja Rewizyjna w Białej Podlaskiej dokonała w jego kole, w dniach 12-15 września 2005, kompleksowej kontroli za lata 2003/04 i 2004/05.
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Przepisy kulinarne
   KTO WĘDZI ???
   nalewka z tarniny
   Nalewka z jagód jał...
   Tarnina
   Orzechówka
  Myśliwskie akcesoria
   wybór kniejówki opinie
   luneta zeiss
   norma oryx 13g
   Wabik Klausa Weisskir...
   Sprowadzić broń z Kan...
   Elite 6500
   DVD: Jagd in Bewegung
   Zabala Cantury Classic
   cło z USA
   Dubeltówka Suhl - Pom...
   Cos na LISA
   Lufy w technologii Ba...
   Sklepy myśliwskie w L...
   sklepy myśliwskie w B...
   Wabik na dzika!
   Zeiss 3-12x56 Conquest
   BUTY INFERNO 2000
   sztucer jaki kaliber
   Bushnell Elite 4200, ...
   Futerał na plessa
   meostar R1 vs IOR
   Wkładka do Iża
   Kalibry-416 Rigby
   Zrobić sztucer
   Gdzie kupię Predatora?
   luneta w bagazu podre...
   Buty na ambonę zimą
   zmiana lunety
   SHR, acera, t3?
  Psy myśliwskie
   Zatrucie
   ZAGINĄŁ terier wali...
   "Krawiec" kraje...
   Myśliwski Terapeuta!
   Fokker wylądował
   Matczyny instynkt.
   nora + farba?? czy ...
   Chcę kupić jagdteri...
   trzeci miot...
   SB-ecki pomiot!
   Karelska psina na p...
  Dyskusje problemowe
   Ekwiwalent za "lewą" zw...
   władze robią co chcą
   pułapki żywołowne
   Broń krótka a polowanie
   Rezygnacja z obwodów
   LIST OTWARTY
  Hyde Park Corner
   Do zbieraczy, ku rado...
   Gdzie są chłopy z tam...
   do admina
   Pełnia.
   AMBONY KOŁO PAŚNIKÓW
   kaczki
   UWAGA! Dziś program 2...
   Zbiorowka pedzona na ...
   Pytanie do Szczecinia...
   Na kaczuszki....
   Przymusowa kąpiel rad...
   Mistrzostwa PZŁ w wab...
   LEKTURA
   się pochwalę
   Łowiectwo
   Witam