Środa
28.01.2009
nr 028 (1277 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne
 udziec z dzika
 domowe leczenie :)))
 Szynka na surowo
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Opowiadanie
  Z pamiętnika psa myśliwskiego. Cz. I autor: Urtica
  Poniedziałek

  Witaj wielki świecie! Jestem Korek, pies Korek, a nie jakaś tam zatyczka od butelki. Spaniel angielski złoty. Nie rudy, tylko właśnie złoty, żeby nie było nieporozumień. Mam swoją panią, swój koszyk koło jej fotela i swoje upodobania. Nie taki zwykły ze mnie spaniel, ja mam charakter, no cóż, "jaki pan taki kram", jak mówi stare, psie porzekadło. Właściwie tylko tak sobie napisałem, że niby wielki ten świat, bo tak na serio, to wcale nie jest on taki ogromny. Wiem, bo nieraz tam chodzę z moją panią. Włóczymy się po tym świecie raz jesteśmy związani takim paskiem, a raz nie, grunt, że jest wesoło. Ona, czyli moja pani ma na imię Kaśka, albo Mama. A skąd wiem? Bo nieraz w domu taki jeden (mówię na niego Mały), woła na panią Mama, a jak przyjdą różni goście to mówią Kaśka, albo Kasia. Ja mówię Pani, albo Ona. A z tym wielkim światem to jest tak: nagle pada takie słowo na „L” (las), kocham to słowo i zawsze o tym informuję cały świat skacząc i piszcząc, a pani spokojnie stoi. Stoi i czeka. Z otokiem w ręku, z torbą, lornetką czeka aż mi przejdzie. Ale to nie jest takie łatwe! Chodzenie w wielki świat jest tak cudowne i przyjemne, że za każdym razem kiedy tam idziemy, muszę temu światu pokazać jak się cieszę. Pani wtedy mówi, że „dostaję korby”. Jak już trochę ochłonę to pani bierze mnie na otok i prowadzę ją w wielki świat. W moim wielkim świecie jest dużo drzew. Tyle, że jak bym chciał porządnie obsikać każde, to chyba bym się odwodnił i pęcherz wywróciłby mi się na lewą stronę. Pani kiedyś myślała, że nie spodoba mi się w wielkim świecie, ale to bzdura, pewnie, że kiedyś przeżyłem w nim coś, o czym chciałbym zapomnieć, ale to się stało chyba tylko po to, żebym mógł poznać moją panią. Bo ja jestem psem znalezionym w lesie, ale do tego etapu mojego życia nie chcę już wracać....

  więcej>>
  Dyskusje problemowe
   Staż selekcjonerski - w...
   Wpis do ksiażki
   Po upolowaniu lisa lub ...
   wspólnie i w porozumien...
   prywatne ambony i prywa...
  Psy myśliwskie
   Co z Klubem
   Zaginął Jagdterier!...
   I Ogólnopolski Zlot...
   Młody wyżeł niemiec...
   Stójka
   Wyżeł
   Łajki Goraj video
   Zagroda k/Pszczyny
   Zagroda a polowanie
   Terier Walijski
   proszę o poradę na ...
   II spotkanie miłośn...
   jamnik - hodowla
   Jaka płeć
   jamnik szorstkowłosy
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia19.01.2009 - 25.01.2009
  Redaktorzy pisząCzwartek 22.01.2009
  Wspólnie i w porozumieniu autor: Stanisław Pawluk
  W moim artykule w dzienniku "Łowiecki" wykazałem, że prezes Głównego Sądu Łowieckiego Zygmunt Jabłoński strzelił sobie w stopę artykułem w Łowcu Polskim, nie zostawiając na mnie suchej nitki za filipikę na temat jednego z OSŁ nie rozumiejącego pojęcia "działania wspólnie i w porozumieniu". Zamiast zając się tym sądem, bo akurat mój i Pana prezesa pogląd na tę sprawę były identyczne, polemizował ze mną bez argumentów merytorycznych, ale za to nie szczędząc słów ostrych, wskazujących, że szyderstwo i obrażanie OSŁ i GSŁ oraz przewodniczącego ZG i jego samego stało się moją pasją.

  Ponieważ opisywałem kiedyś krytycznie orzeczenie OSŁ w Białej Podlaskiej i Głównego Sądu Łowieckiego, które ukarały myśliwego zawieszeniem w prawach członka na 1 rok, za wspólny z innym myśliwym pobyt na polowaniu bez broni, kiedy ten myśliwy z bronią strzelił lochę w okresie ochronnym, prezes GSŁ Zygmunt Jabłoński wziął na warsztat ten właśnie przypadek i w artykule "Nieświadomy współsprawca" w Łowcu Polskim Nr 01/2009 udowadnia, że Marian Tadeusz P., nazywany w artykule "myśliwym B" był jak najbardziej winny, choć polowania nie wykonywał. Tym jednak razem autor polemik ze mną postanowił zastosować argumenty merytoryczne, które mają przekonać szerokie rzesze myśliwych, że nie polując i bez broni, też można działając wspólnie i w porozumieniu strzelić lochę w okresie ochronnym.

  więcej>>

  Myśliwskie akcesoria
   Kuropatwa
   fujinon fmtrsx2
   Neyco !
   308W
   Jaki montaż do CZ ?
   7x57R
   Nissan Terrano
   Pompa
   ZKK600 pływająca lufa...
   REmington 700 VLSS
   Delta Optical 4,5-30x...
   "Małokalibrowcy"
   Zeiss
   Którą wybrać?
   Prośba
   Bok simson
   Broń, którą możemy po...
   2.5-10x56 delta optic...
   Słupy na lizawki - ja...
   Kniejówka za 5000 zł?
   shilen
   lufa do cz 584
   nóż USA Saber
   nowy sklep w Szczecin...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  27-01-09 23:52
  polano
  15-01-09 17:18
  bucz
  28-01-09 07:26
  bucz
  23-03-07 17:18
  varmint
  06-06-04 08:33
  rysioh
  24-12-08 11:22
  KRYSTIAN .308W
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 28.01.2009
  Numer wydania:
  028 (1277 )
  ISSN 1734-6827
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Strzelectwo
   Podsumowanie sezonu...
   otwarcie sezonu str...
   muszki celownicze
   Amunicja treningowa
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  00:11 loftką _goad. lelek jakie warunki takiego wspólnego przekrętu powinny byś spełnione żeby można było uznać że było to działanie wspólne i w porozumieniu według Ciebie??? Jestem blisko prawdy : jeden celuje, a drugi pociąga za spust na trzy -cztery ???Tytuł:
  Wspólnie i w porozumieniu
  09:39 fenekKoledzy! Gdzie mieszka Zygmunt Jabłoński - sędzia GSŁ?Tytuł:
  Wspólnie i w porozumieniu
  11:40 lelek_nowyajwa, jak kiedyś zdarzy ci się jechać z trzeźwym kierowcą samochodem na imprezę i kierowca na pasach i czerwonym świetle przejedzie matkę z dzieckiem, a prokuratura postawi Ci zarzut, że "wspólnie i w porozumieniu" spowodowałeś wypadek, to zrozumiesz o czym mówię.Tytuł:
  Wspólnie i w porozumieniu
  11:47 lelek_nowyloftką, wspólnie i w porozumieniu mogli pojechać strzelić dzika na mięso bez zgłoszenia, mogli wspólnie i w porozumieniu zawłaszczyć tuszę strzelonego dzika, a w końcu np. mogli wspólnie i w porozumieniu wprowzdzić tusze do obrotu bez badania na włośnia, ale wszystkie te występki trzeba UDOWODNIĆ. Nie wystarczy przestępstwo jednego, żeby każde działanie drugiego było "wspólne i w porozumieniu", szczególnie jak jednego przewinieniem jest strzelenie lochy, a drugiego tak naturalne czynności, jak patroszenie, czy ładowanie do samochodu. Mógł ten drugi oczywiście mieć zamiar zawłaszczenia tuszy, ale po pierwsze trzeba mu to UDOWODNIĆ, a po drugie nie można przyjąć, że "wspólnie i w porozumieniu" strzelił lochę.Tytuł:
  Wspólnie i w porozumieniu
  11:56 ajwaAd lelek Po ilu piwach pisałeś poniższy tekst?Niech zgadnę minium 10. DBTytuł:
  Wspólnie i w porozumieniu
  12:13 antypodDobrze wiecie, o co chodzi, a pozwalacie stosującym oryginalne zasady solidarności kożeńskiej się manipulować, kto za co pociągał. Chodzi i to jest jasne dla większości o to, że prawo sądy łowieckie stosują wybiórczo i stronniczo. Interpretacja sędziego Jabłońskiego, prawdopodobnie też naciągana, jak wszystko w tym "wymiarze łowieckiej pseudo-sprawiedliowsci" "..."każdy obywatel i myśliwy ma obowiązek zawiadomić o popełnieniu przestępstwa lub przewinienia łowieckiego (art. 304 k.p.k. i par. 5 ust. 2 Regulaminu postępowania dyscyplinarnego PZŁ)."... Raz karzą, że nie zawiadomił, a w innym wypadku (Tajer kontra mgr inż Girliński z GKR, że zawiadomił. Wszyscy możemy mieć wątpliwości, ale sąd ma sprawiedliwie orzekać. Jedyne wspólne i w porozumieniu działanie widzę ze strony pseudodziałaczy w kole, okręgu i sądzie. Jeden strzelił lochę a drugi nie strzelił. A kto by nie pomógł załadować orócz loftką_go co sam jeżdzi. D.B. Tytuł:
  Wspólnie i w porozumieniu
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Hyde Park Corner
   odpowiedź
   do Krainy wiecznych ł...
   puste słowa
   Odszed tak nagle!!!
   Z przykrością zawiada...
   Agro BoR
   pytanie - energetyka
   Zniknięcie ambon w BPN
   Mistrzostwa PZŁ w wab...
   GRAMY W PÓŁFINALE!!!
   Pokaz slajdów......
   Niebezpieczne dziki
   ciekawy pomysł na dew...
   Miniser Czuma - norma...
   Prośba o wyjaśnienie
   Gdzie jeste temat " :...