Piątek
13.11.2009
nr 317 (1566 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Redaktorzy piszą
  „Dąbrowa” pod psem? autor: Stanisław Pawluk
  W KŁ "Dąbrowa" w okręgu Biała Podlaska miały miejsca różne, trudno akceptowane w cywilizowanym społeczeństwie wydarzenia. Podjęto np. uchwałę nakazującą obcinanie lisom uszu, uchwałę wykluczającą członka za napisanie skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich, albo nie wykonano wyroku sądowego przywracającego członkostwo Tomaszowi Rappe po niezasadnym wykluczeniu. A oto mamy kolejny przykład „koleżeństwa” a’la „Dąbrowa”

  Nowy zarząd, pod prezesurą Antoniego Sacharuka, który na przestrzeni niespełna jednej kadencji radykalnie zmienił swój stan osobowy, odziedziczył po poprzednikach nie tylko bardzo dobrą i koleżeńską atmosferę, ale sporą ilość przyswojonych zasad, zwyczajów czy uchwał sprzyjających dobremu pojmowaniu łowiectwa przez członków koła. Jedną z takich ugruntowanych i stosowanych uchwał była ta, która nakazywała zwrot członkom koła części poniesionych kosztów na zakup rasowego psa, w kwocie do 300 zł. Wraz z objęciem prezesury przez Antoniego Sacharuka uchwała ta stała się narzędziem do wszczęcia kolejnego procesu sądowego koło „Dąbrowa, kontra członek koła. Koło to nigdy w swej historii nie zaliczyło takiej ilości spraw sądowych jakie za sprawą działań aktualnego prezesa zalicza. Członkowie coraz głośniej z sarkazmem stwierdzają, że na kolejną już sprawę do Sądu Okręgowego w Lublinie jedzie pełen autokar „dyżurnych świadków”, prawie etatowych adwokatów, których oprócz radcy prawnego z Zarządu Głównego przewinęło się już czterech, często występując niemal w komplecie na salach rozpraw.
  więcej>>
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  25-09-09 00:04
  gajowyy99
  14-09-09 11:39
  bolek6633
  10-11-09 14:39
  prezo
  12-11-09 21:07
  barteks25
  13-11-09 09:50
  miś86
  13-11-09 09:52
  Czernicka Ostoja
  Dyskusje problemowe
   Jaki myśliwy?
   co mamy z członkostwa w...
   "Konsorcjum Dziczyzna P...
  Myśliwskie akcesoria
   !!!Pytanie do posiada...
   Olejowanie osady
   Mannlicher classic
   Kahles csx 3-12X56 4 ...
   Kula a zbiorówki...
   Breneka special slug ...
   Land Rover Freelander
   Opłaca się kupić ta l...
   OPONY 4x4-FORD MAVERI...
   Kartki na zbiorówki- ...
   !!!!Populacja dzika!!...
   Luneta na noc z USA
   kniejówka
   luneta Luger
   Luneta z USA na noc
   Szybkie pytanko
   Jak lotnetka Swarovski
   Instrukcja.
   Opel FRONTERA 92. 93....
   Noże
   Odzież Mad Dog
   Ustawienie sztucera d...
   spusty w drylingu
   Renowacja drylinga
   Pomocy ! osłonka koli...
   Norma Swift A-Frame T...
   piersiówka duża
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:42 gach_Lącznie odbylo się chyba już kilkadziesiąt rozpraw.Na każdej obowiązkowo jeden a nawet dwóch adwokatów.Nic dziwnego, że w kasie kola zaczyna brakować pieniędzy i dlatego prezes każe placić za biesiadę hubertowską czego nigdy w historii kola nie bylo.Dziwię się, że na taką rozrzutość w sądach prezesowi pozwalają czlonkowie kola.Chyba mają dużo pieniędzy. Podwyżka skladki na najbliższym walnym murowana. Tytuł:
  „Dąbrowa” pod psem?
  14:53 TroperCzy kol. Antoni Sucharuk jako prezes KŁ, Zarząd pozostały i członkowie Koła nie mają wstydu za grosz. Boże czy Ty to widzisz i nie grzmisz. Co oni chcą od tego kol Tomasza Rappe, a te bzdurne uchwały nie powinny byc podejmowane przez WZCzK przecież to są bzbury a nie uchwały.Pozdr DBTytuł:
  „Dąbrowa” pod psem?
  21:00 fenekpuchaty mis! Widzisz ? Piszesz i masz! Temat jeszcze nie wyeksploatowany - nie wyssany! Nie wygląda też na partyzantkę Pawluka za plecami Gawlickiego! Prezesunio "Dąbrowy" dba pieczołowicie aby Rappe nie zapomniał że jest myśliwym i kompromituje się kolejnymi przegranymi w Sądzie. No ale żeby znęcać się nad Tomaszem bardziej sadystycznie, ogłosił że za ten pomyślny wyrok sądu, przywracający do Koła, drogo zapłaci! " zażądałem zwrotu pieniędzy za psa, za czyny społeczne i niezapłacone składki" Myśliwi usłyszeli że kanalia jeszcze "wisi" kasę! O tym że Sacharuk po raz kolejny się ośmieszył przed sądem i w oczach Zarządu Koła, już nikt nie wie! Łowiec Polski by tego nie opisał, bo jak można, że prezessimus myśliwego...., że Radny znowu przegrał bo bezpodstawnie pozwał do sądu....,że bezprawie i znęcanie...., że zamordyzm! Dobrze że DŁ opisuje takie świństwa, wyciąga na światło dzienne! Puchaty mis! Napisałeś - komu on dziś potrzebny. Ty miałeś na myśli TRAPPEra, ja Antoniego prezessimusa! Żeby nie było nieporozumień - adwokaci Koła kosztują - za zachcianki Sacharuka do prowadzenia prywatnej wojny w obronie obrażonego majestatu, zapłacą wszyscy członkowie Koła! Smutno! D.B. Tytuł:
  „Dąbrowa” pod psem?
  ... do opowiadań
  15:08 mariandzikHe. Ciekawa przygoda. A co do żurawia uciekającego na nogach / ciekach to widziałem takiego. Była wiosna i siedziałem za rogaczem. Na brzegu bagna, paprociami na brzegu lasu wyszedł mi pod ambonę żuraw! Nie miał jak się wznieść, bo z lasu się nie da więc zwiał "na piechotę". Pierwszy i jedyny raz widziałem takie zjawisko, ale byłem pod wrażeniem. Nie to, że szybko brodził, ale biegł i był bardzo szybki. A strusinę polecam. Bardzo ciekawe mięso w smaku.Tytuł:
  Fatamorgana
  15:20 mariandzikNo i super. Polowania z podchodu są dla mnie najlepsze. Pochodzić, usiąść co jakiś czas na zwyżce. Odpocząć posilić się i dalej ruszyć. A najlepiej jak jest czas i można zostać po nocy na poranne zejście. BAJKA!!! Pozdrawiam i Darzbór.Tytuł:
  Nocne włóczęgi.... Część 1
  ... do zdjęć
  00:30 FrYcU Wielkie gratulacje!! DB
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Wiedza i edukacja
   Dzieci w nagance
   wycena szkody w upraw...
   Co zrobić?
   Czy istnieje możliwoś...
   Czy to już inwazja kr...
   Polowania zbiorowe
   Na Lubelszczyźnie prz...
   formy poroży kozłów
   Rozporządzenie egzami...
   Opodatkowanie naganki
   problemowe ciele.!?
   Łowiec Skan Artykułu
   Jeszcze raz o filmowa...
   Staż
  Psy myśliwskie
   pracujący dzikarz p...
   Co z "Litwinkami"?
   CZY PIES KONKURSOWY...
   Memoriałowe reminis...
   Profil psychologicz...
   Labrador tropowcem?
   Profil psychologicz...
   Dzikarze potrzebne
   "Forumowa" polowacz...
   Zaginął jagdterier
   Zbiorówka-coś o ps...
   I po.... HUBERTUSIE...
  Przepisy kulinarne
   Tuja
   Koledzy czym wędzic...
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia02.11.2009 - 08.11.2009
  Redaktorzy pisząŚroda 04.11.2009
  Obowiązek zrzeszania się w PZŁ a Konstytucja RP autor: Hubert Zentkowski
  Jednym z referatów, które wygłoszono na odbywającym się w dniach 27-28 października br. w "Osadzie Karbówko" koło Gołubia-Dobrzynia sympozjum naukowym "Polski model łowiectwa we współczesnym systemie gospodarki rynkowej", zorganizowanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego oraz Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, było wystąpienie prof. dr hab. Jana Wawrzyniaka, kierownika Katedry Prawa Publicznego w Akademii Leona Koźmieńskiego, pt. "Prawo łowieckie - swoboda zrzeszania się a Konstytucja RP". Stanowisko zaprezentowane na sympozjum przez prof. Wawrzyniaka nie było niczym nowym, bo omówił on swoją opinię sprzed ponad 5 lat, którą stworzył wówczas na zlecenie Polskiego Związku Łowieckiego. Główną tezą tej opinii jest to, że wprawdzie Konstytucja gwarantuje obywatelom wolność zrzeszania się, ale równocześnie można ograniczyć tę wolność ze względu na bezpieczeństwo państwa i środowiska. Taka przesłanka legła u podstaw opinii prof. Wawrzyniaka, że w aspekcie zrzeszania się, ustawa 'Prawo łowieckie' jest zgodna z Konstytucją RP.
  więcej>>

  Moje polowaniePiątek 06.11.2009
  Róża autor: ANDY

  Listopad, rozpoczynający czas wspólnych łowów na grubego zwierza. Czas gonu, trąbki i szurania pod butami zeschłych liści...

  To dni wspomnień i pamięci o tych co przeszli swą smugę cienia i odnaleźli swój ostateczny rewir łowiecki. Do okoliczności dopasowuje się aura. Zszarzały kolory jesieni. Ostatnich kilka dni to czas silnych przymrozków i wiatru. Mróz zwarzył ostatnie nienaruszone przez czas liście. Szarpane przez mocny podmuch sypią się na ziemię i wirują. Pozbawione liści gałęzie zataczają niekończące się kręgi i szarpią się boleśnie. Pustka...
  więcej>>

  Hyde Park Corner
   Zostać myśliwym. Łatw...
   kilku myśliwych na je...
   Uadek etyki myśliwski...
   Polowanie komercyjne.
   DZIK POTURBOWAŁ LUDZI
   Skup w Jartyporach(Si...
   Konflikt się szykuje !
   Kamera na nęcisku
   UPA wiecznie żywa !
   MYŚLISTWO JAKO ISTOTA...
   Bojkot ŁOWCA POLSKIEGO
   Polowanie zbiorowe OH...
   Rejestracja pod kilko...
   Moralność P.Gawlickie...
   Moralnośc Łupura21/Pr...
   Nowa ankieta
  Strzelectwo
   Akkar-Churchil
   POŻEGNANIE
   Klub strzelecki war...
   14.11 ANDRZEJKOWE R...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 13.11.2009
  Numer wydania:
  317 (1566 )
  ISSN 1734-6827
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl