Czwartek
15.07.2010
nr 196 (1810 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia05.07.2010 - 11.07.2010
Z archiwum dziennikaSobota 30.04.2011
O rzetelności sądu łowieckiego,
post scriptum
autor: lorek
W czterech odcinkach opisałem postępowanie Okręgowego Sądu Łowieckiego w Gdańsku, który pod zwierzchnictwem swojego prezesa Ryszarda Kopickiego, sędziego zawodowego, pełniącego funkcję wiceprzewodniczącego Izby Morskiej przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku z siedzibą w Gdyni, prowadził postępowanie przeciwko dwóm myśliwym, którym Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny Wiesław Wysiecki zarzucił przedstawienie do oceny komisji poroży, nie pochodzących od rogaczy strzelonych w czerwcu, tylko we wrześniu.
więcej>>

Moje polowaniePiątek 09.07.2010
Łowy niezapomniane... autor: Adrianooo
2.07. 2010
Był czwartkowy wieczór, gdy zadzwonił telefon. W słuchawce odezwał się łowczy: „Jutro zwozimy drewno do wigwamu” – oznajmił i zaprosił do wspólnej pracy. Planów na piątek nie miałem więc od razu poinformowałem, że się stawię o 19-tej na zbiórce. Automatycznie przez głowę przebiegła mi myśl, że skoro będę już w łowisku to zabiorę swoją włoską kochankę na małe polowanie...
więcej>>

Moje polowanieŚroda 07.07.2010
Podchód... autor: Adrianooo
Wczoraj rozpoczął się nowy sezon łowiecki, a ja, z jednodniowym opóźnieniem postanowiłem wybrać się na polowanie. Na miejsce zasiadki wybrałem pole po kukurydzy o szerokości ok. 100 m i długości ponad 1 km. Do jednego z krótszych boków przylegał las z gęstym młodnikiem położonym nad śródleśnym jeziorem. Wzdłuż dłuższego boku rozciągał się strumyczek powstały z wód spływających z pobliskich pól. Owy strumyk porośnięty był olchami dającymi schronienie i poczucie bezpieczeństwa bytującej tam zwierzynie. Jak nie trudno się domyśleć, dzików w tym rejonie było sporo.
więcej>>

Hyde Park Corner
 żuchwa sarny
 Prośba do kolegów ze ...
 Potrzebny dzik na wes...
 Zając kopie nory???
 Budowa Ambony
 PANI REDAKCJA.
 "Rzeczpospolita" o nas
 I cóż może znaczyc te...
 Orzeł Biały i gen. Ku...
 Dzień 11 lipca 1943 r...
 Prezydent strzela !
 Wiek emerytalny służb...
 strażnik łowiecki
 BIĆ NIE WOLNO!!!
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy obligatoryjnie musi być zatrudniony w kole księgowy i czy księgowym może być córka prezesa koła?
Odpowiedź:
Nie ma obowiązku zatrudniania księgowego. Córka prezesa może wykonywać funkcje księgowej.
Psy myśliwskie
 W opisie bulgarian ...
 Spotkanie właścicie...
 AGK na dziku-filmik
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
21-05-10 23:21
Karol
15-02-09 21:18
Urtica
15-05-09 22:24
bok240
23-05-10 13:07
matsym
03-02-10 08:41
pajak
15-07-10 12:52
markyz
Redaktorzy piszą
Jak musi się zreformować PZŁ autor: Piotr Gawlicki
Coraz powszechniej podnoszą się głosy o konieczności reformowania PZŁ, który zamknięty w strukturach i zasadach rodem z socjalistycznej Polski Ludowej, nie przystaje do współczesnych warunków, jakim w wolnej Polsce kierują się stowarzyszenia. Dla jednych konieczność zmian jest oczywista, choć zmian tych nie definiują, a drudzy mają tylko jedną receptę: zlikwidować PZŁ. Inni albo się nad zmianami zastanawiają, albo nie wiedzą, co proponować, albo po prostu jest im to obojętne. Ja też mam swoje przemyślenia, podbudowane przeszło 40-letnim stażem i aktywnym doświadczeniem łowieckim oraz obserwacją działania organów okręgowych i krajowych PZŁ, a w szczególności postawami działaczy tych organów.

Jako członek Polskiego Związku Łowieckiego mam prawo krytykować jego działanie, struktury oraz statut i postawy działaczy, bo skończyły się czasy obowiązku trzymania "mordy w kubeł" i wolność wypowiedzi stała się normą demokratycznego państwa prawnego (choć dla znaczącej części działaczy PZŁ jest to nie do zaakceptowania), ale daleki jestem od likwidowania tej organizacji, co zagrożeni ewentualnymi zmianami starają się mi imputować. To, że zdecydowana większość działaczy PZŁ tego nie rozumie i widzi w każdych proponowanych zmianach zagrożenie dla swojej pozycji w Związku, nie jest już moim zmartwieniem, tylko ich samych. Polski Związek Łowiecki musi się zreformować, jeżeli chce przetrwać, a zbierają się nad nim ciemne chmury. Nie pomogą już układy ludzi byłego aparatu władzy i służb bezpieczeństwa PRL, zajmujących kierownicze pozycje w Zrzeszeniu z politykami, którzy dotychczas byli przychylni i wdzięczni za kosze z przysmakami z dziczyzny oraz za imprezy z wyszynkiem w ustronnych zakątkach Rzeczpospolitej. Łowiectwo stało się wstydliwym zajęciem, którego dobrego obrazu w społeczeństwie organa PZŁ nie potrafiły stworzyć, a nawet utrzymać tego, który istniał jeszcze kilka lat temu. Zdając sobie sprawę z tej sytuacji, postanowiłem podzielić się w tym artykule swoimi uwagami i opiniami na temat koniecznych zmian w Zrzeszeniu.
więcej>>
Przepisy kulinarne
 Najlepszy surowiec.
 Ogórki a la Leszek ...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Dyskusje problemowe
 Kto powinien być właści...
 Wojciech Boguslawski - ...
 SKARB PAŃSTWA TRACI MIL...
 W Szczecinie nowe prawo...
 Blokowanie przyjęć do K...
 TW Zygmunt Jabłoński gr...
Komentarze czytelników
... do felietonów
09:29 gekon Kolego Łupur21 Rzecznik dyscyplinarny nie jest od tego żeby "bić swoich", On stoi na straży dobrego imienia jedynej, niepowtarzalnej,nieomylnej, doskonałej organizacji PZŁ, bo PZŁ w rozumieniu Pana Rzecznika, jak powiedział swego czasu o koalicji Waldemar Pawlak - "trwa i trwa mać" a interwencja idzie tylko w jednym kierunku, kiedy to pseudodziałacz uzna, że został obrażony ( przykład Ryszard Mączyński kontra autor tego artykułu),ale próbować trzeba i wniosek powinien zostać do Pana Rzecznika skierowany - D.B Tytuł:
Kto jest godzień członkostwa w kole
09:45 jurek123Czytam to i czytam i w końcu nie wytrzymałem. Jest to przecież typowy artykuł interwencyjny,bardzo popularny i skuteczny kiedyś. Autor przedstawiał w swoim świetle sprawę ,potem dzwonił gdzie trzeba ,tam z kolei sekretarz wzywał kogo trzeba i nakazywał przyjęcie. Redaktor był zadowolony bo interwencja odnosiła skutek. Dziś co najmiej może sobie popisać bo zarząd koła jest niezależny ani od autora ani od kogokolwiek innego poza walnym i wcale przyjmować nie musi.Czasy się zmieniły ,stare nawyki pozostały. Rozbawiają mnie jak zawsze kometarze kolegi Łupura 21 który pisze się na wielkiego sprawiedliwego a zapomniał choćby jak niedawno na tym forum kombinował jakby tu koło zmusić karami że nie zechcieli dać odstrzałów jego znajomemu bo znajomy bogaty i wiele może. Umiaru wszystkim życzę i pozdrawiam.Tytuł:
Kto jest godzień członkostwa w kole
10:15 HuskyBrawa dla "Ogniwa" - prawdziwy popis elokwencji i żelaznych argumentów! Ot, taki bełkot, żeby pozbyć się natręta. To także ciekawa lekcja poglądowa dla młodych ludzi z pasją, którzy wierzą że uczciwość, zapał a nie koneksje rodzinne lub pochodzenie to kryterium naboru do KŁ... PS. jurek123. Pofatyguj się,i przynajmniej odsłuchaj nagranie... :) Pozdrawiam. DB. Tytuł:
Kto jest godzień członkostwa w kole
13:22 azil III tak to mając opisanych jak na talerzu szkodników i niszczycieli łowiectwa w Polsce, prawie żaden nie wyśmieje publicznie sędziego łowieckiego - UB-owca z PRL-u, TW UB łowczego krajowego Lecha Blocha itd. Powinno im się to wytykać na każdym kroku i w każdym publicznym miejscu głośno pytając ich o przeszłość i o brak reakcji z ich strony na bezprawie uprawiane przez im podległych kacyków PRL-u. Do tego doprowadzić do AUTENTYCZNIE DEMOKRATYCZNYCH I TAJNYCH wyborów na końcu których dokonać publicznego liczenia głosów. Po tych przecież nie rewolucyjnych zmianach wielu z tych którzy żerują na PZŁ ( kol. Dobrzeniecki Wiesławie o tobie też tak myślę) odpadnie w krótkim czasie. Azil IITytuł:
Jak musi się zreformować PZŁ
więcej>>
Myśliwskie akcesoria
 Samochód terenowy
 Howa 1500 a regulacja...
 Tikka de lux
 kamizelka na strzelan...
 FABARM, FAIR, BETTINS...
 Brno 803
 Pickup 4x4
 6,5x55 do polowania
 Nieśmiertelny ZKK 600...
 lornetka do 2 tys
 "Terenowy" ...telefon...
 SKB
 Broni z egun
 CZ-SPORTING
 AKKAR CHURCHIL
 Remington 750
 kupno nowego boka
Strzelectwo
 Lotokoty 25lipca -z...
 Bettinsoli Diamond ...
 Zawody strzeleckie ...
 Szyna do trapu
 Zawody Lądek Zdrój
 Broń Forester
 ZAPROSZENIE!!!!!!!
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Wiedza i edukacja
   Język łowiecki
   Mam pytanie dot. spra...
   KTO MA TĄ WIEDZĘ?
   ZA CO MEDALE???
   Urobek z tego sezonu
   KŁ nr 17 "Jeleń" - LE...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 15.07.2010
  Numer wydania:
  196 (1810 )
  ISSN 1734-6827