Czwartek
21.04.2011
nr 111 (2090 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Wiedza i edukacja
 Akleszcze sa juz
 kilka
 nęciska
 odszkodowania za szko...
 Moratorium łosia...
 Wprowadzający
 Łowiectwo - hobby nie...
Myśliwskie akcesoria
 kalosze solognac
 CZ jakość
 podniesienie zawiesze...
 9,3x74R
 gwint pod kompensator
 powłoka molibdenowa
 Sauer 202 Classic
 Ranking producentów b...
 Lornetka dla okularnik
 CZ 555 lux
 30.06 REMINGTON Accel...
 Pytanie MP 221 ARTEMI...
 Lornetka Nocna
 Heanel Jager 10
 Jaką wybrać lunete
 Okulary strzeleckie
 3-12x56 czy 6-24x56
 Latarki GP
Przepisy kulinarne
 Ani słowa o dziczyź...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia10.04.2011 - 16.04.2011
Redaktorzy pisząPoniedziałek 11.04.2011
Jak uzgadniać plan łowiecki autor: Piotr Gawlicki
Coroczny obowiązek przygotowania, uzgadniania i zatwierdzania planów mamy już za sobą w ca 2500 kółach łowickich w kraju. Jak zawsze należało odwiedzić wszystkie gminy, leżące w granicach obwodów łowieckich celem uzyskania opinii na arkuszu planu. Wprawdzie gminy nie bardo wiedziały, co podpisują, bo z gospodarką łowiecką spotykają się tylko właśnie w kontekście podpisu na planach i może szkód, jeżeli rolnicy w gminie są bardziej zaradni, ale dura lex sed lex, ku chwale naszych parlamentarzystów, którzy jak za coś się już biorą, to najczęściej co najmniej w części zepsują. Opinia strony, która nie ma pojęcia co podpisuje to i tak jeden z mniej szkodliwych przepisów prawa, choć przecież kosztowny dla koła.
więcej>>

OpowiadanieWtorek 12.04.2011
Moje psy myśliwskie autor: wyżeł niemiecki
Psy myśliwskie - moja ulubiona "rasa" psów. Uwielbiam je wszystkie, one są bardzo niezwykłe, jest w nich coś takiego... sama nie wiem. Słodkie szaleństwo w spanielach, elegancja i gracja w seterach, zawziętość w terierach, opanowanie i łagodność w labradorach, a w wyżłach szybkość i siła... no i na pewno są bardzo inteligentne... Każdy właściciel psa myśliwskiego mógłby tutaj dodać wiele od siebie...

więcej>>

Komentarze czytelników
... do felietonów
13:04 lelek_nowyWIARUS, nie chciałbym Cię urażać, ale twoje wywody to naprawdę jakaś aberacja w interpretacjach prawnych. Piszesz "...czy omawiana instrukcja jest na stronie internetowej czy nie, nie ma znaczenia w świetle wyjaśnień rzecznika prasowego – pewnie kiedyś tam się znajdzie. (....) Jak się więc już tam znajdzie, to mam nadzieję że w wersji aktualnie obowiązującej i potem będzie na bieżąco aktualizowana w miarę wchodzenia w życie nowych aktów prawnych...." Instrukcja wprowadzona zarządzeniem to ściśle określony kawałek tekstu opisany datą wydania. Nie ma czegoś takiego jak aktualizowanie instrukcji w miarę wchodzenia w życie nowych aktów prawnych. Albo taka instrukcja jest ważna, albo co najmniej uchwałą XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 r. w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego została uchylona. Z pisma rzcznika wynika, że ważne wewnątrzorganizacyjne akty prawne są publikowane na stronie www.pzlow.pl. Dzisiaj tej instrukcji tam nie ma, więc nie można jej traktować jako ważnej, a jak się znajdzie teraz, czyli po 9 latach uaktualniania strony, to będziemy dyskutować. Z tym, że nigdy nie znajdzie się tam w wersji zaktualizowanej do nowych aktów prawnych, bo wtedy nie będzie to już tamta instrukcja z 1998 r. tylko instrukcja z dnia jej aktualizacji, wprowadzonej jakimś innym zarządzeniem ZG PZŁ z datą bieżącą. Tytuł:
Jakie przepisy obowiązują w PZŁ
16:27 WIARUSlelek_nowy: - cytat z pisma Rzecznika prasowego: - ""Ponieważ strona internetowa powstała stosunkowo niedawno jest ona sukcesywnie uzupełniana o akty pochodzące z daty przed jej powstaniem.""" Dla mnie jest to proste i zrozumiałe ! Aktualizację "Instrukcji .... " o wzory dokumentów stanowiących jej załączniki, pochodzących z późniejszych aktów prawnych, zawsze można przeprowadzić ! ( choćby w sposób przedstawiony w moim pierwszym wpisie ). Uchwalenie Statutu PZŁ zmieniło tylko Statut a sam Statut nie określa dokumentów wenętrznych Zrzeszenia, które przestały obowiązywać ;-)) Podjęcie uchwały o kierunkach działalności na kadencję nie zmieniło żadnych wewnętrznych dokumentów Zrzeszenia!! PS. Jak czegoś nie widać to tego nie ma ???Tytuł:
Jakie przepisy obowiązują w PZŁ
16:42 lelek_nowy"4. Uchwały władz i organów Zrzeszenia oraz władz i organów kół łowieckich zachowują swą ważność w zakresie, w jakim nie są sprzeczne z postanowieniami Statutu." To z ustawy zjazdowej. W tej instrukcji sprzeczności ze statutem jest mnóstwo. Uzupełnianie 9 rok z rzędu od powstania strony to oczywiście normalne. A tak na marginesie, co tak walczysz o ważność instrukcji, którą mało kto jeszcze pamięta, a PZŁ nie publikuje i nie przypomina? Tytuł:
Jakie przepisy obowiązują w PZŁ
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
21-04-11 01:04
czarny zwierz
06-05-05 14:20
Felek
20-04-11 17:49
Leon
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 21.04.2011
Numer wydania:
111 (2090 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Plecak dla myśliwego
 Lisi sezon 2010/2011
 GDZIE JEST ŁOPUR21
 Jeleń spowodował kara...
 Zmarł Kol. Wiesław Wi...
 kolejny łoś
 WON! To jest las dla ...
 jelenie na polach
 Grafika stron interne...
 Do Redakcji.
 Konferencja "Choroby ...
 Marcin Pasternak
 Kapusta pastewna i ja...
 może komus to pomoże ...
 Refleksje z Targów
 TVN UWAGA
Strzelectwo
 Wyniki zawody 17.04...
 Zawody Strzeleckie ...
 Liga we Włocwaku
 Liga w Opolu - wyni...
 Metryka stanowiskow...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Opowiadanie
Bywało i tak.... autor: ANDY
Na terenie naszego obwodu jest przekaźnik, którego budowla strzela w niebo ogromną misą anteny na kilkanaście metrów wzwyż. Za czasów bytności Armii Radzieckiej było to bardzo ważne miejsce na mapie i odpowiednio był chroniony przez ich jednostki. Po 1981 roku w niedalekiej odległości od tej budowli w ziemię wkopało się ok. 20 mołojców z młodziutkim lejtnantem. Po początkowo sztywnym i na dystans pobycie nudzący się żołnierze zaczęli wtapiać się w otoczenie i nawiązali bliższe znajomości z okolicznymi gospodarstwami a zwłaszcza z jednym, gdzie jak wieść gminna niosła, samogon był zawsze do kupienia. O tym, że napitek jest w tym domu wiedziała również Milicja Obywatelska, która bywała tutaj bardzo częstym "gościem" skutecznie likwidując materiały i aparaturę. Oczywistym jest, że najbardziej z faktu braku napojów niezadowoleni byli żołnierze, nudzący się jak mopsy bo co można robić przez lata całe w lesie i w ziemiankach.
więcej>>
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy WZ koła może podjąć uchwałę w sprawie nałożenia kary finansowej w wysokości 50 zł z każdy dzień nieobecności na wyznaczonych i podanych do wiadomości pracach gospodarczych. Jeśli nie, to jakie przepisy o tym mówią i w takim razie w jaki sposób można kolegów zdyscyplinować do brania udziału w tych pracach?
Odpowiedź:
Żadne kary pieniężne nie mogą być uchwalane przez WZ, ale jest na to inny sposób. Podjęcie uchwały podobnej do tego, co stanowi § 3 uchwały .
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   Konkurs w Goraju ?
   Klubowa NTM
   Złajkowisko 2011r. ...
  Dyskusje problemowe
   Ekspres reporterów