Środa
03.07.2013
nr 184 (2894 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:26 HuskyBiedny rybak złapał złotą rybkę. Rybka prosi by ją wypuścić. Rybak korzystając z okazji odpowiada: Dobrze, ale pod warunkiem, że spełnisz chociaż jedno moje życzenie. Rybka jak na złotą rybkę przystało, oczywiście się zgodziła. Rybak mówi: Teraz spraw, żebym był bogaty, ale nie musiał nic robić. Złota rybka już miała zmienić rybaka w księdza, ale w ostatniej chwili zrobiła go...Łowczym Okręgowym... :))) DB.Tytuł:
PZŁ - zrzeszenie transparentne?
13:02 Robert K.Może gdyby pytał jakiś poważny człowiek informacje otrzymał by "od ręki". A czy pytający Kulwap mógłby zestawić ten wynik ze swoimi delegacjami ? Dla osoby pracującej aktywnie "w terenie" to żaden wynik te kilkadziesiąt dni. Poza tym nie posądzaj, że w czasie delegacji robił coś innego bo to pomówienie a dowodów nie widziałem. Człowieka nie oceniam bo nie znam ale praca w terenie nie jest lekka. P.S. Ciąg dalszy prywatnej wojny Kulwapa z PZŁ ?Tytuł:
PZŁ - zrzeszenie transparentne?
13:47 kirykJak już ktoś niedawno pisał. Jak nie ma argumentów, to się personalnie atakuje autora. Robert K. - delegacje Pawluka nie idą z mojej czy twojej składki, tylko z pieniędzy prywatnych i Pawluk moze sobie 365 dni spędzać na delegacjach. Ciekawe jaką to cięźką prace w terenie mają do wykonania łowczowie okręgowi - możesz podpowiedzieć? Prowadzić gospodarki łowieckiej kół w obwodach przecież nie jeżdżą. A do twojego koła często jeździ łowczy okręgowy w delegacje? Tylko pytam jak Pawluk w artykule, a to nie żadne pomówienie.Tytuł:
PZŁ - zrzeszenie transparentne?
14:16 Artur123Po każdej delegacji służbowej zostają kwity, na których jak bysior widnieją daty i godziny pobytu na nich. Zdobycie dat i godzin z kolei wykładów pana adiunkta, nawet z roku 2011, to pryszcz. Może warto byłoby pokusić się o zdobycie i porównanie tych danych? Sądzę, że żarty wtedy mogłyby się skończyć dla pana adiunkta. A tak, jest problem, ale ... bez rozwiązania. Przynajmniej na razie.Tytuł:
PZŁ - zrzeszenie transparentne?
więcej>>
Redaktorzy piszą
PZŁ - zrzeszenie transparentne? autor: Stanisław Pawluk
Wiele emocji wśród członków PZŁ budzi wysokość wynagrodzeń jakie pobierają działacze Związku, a szczególnie zatrudnieni na stanowiskach przewodniczących zarządów okręgowych oraz na Nowym Świecie 35 w Warszawie. Jako redakcja staramy się o ujawnienie tych informacji, które przed członkami Związku są utajniane, pomimo tego, że przecież wynagrodzenia te wypłacane są z ich składek. Zanim uda się nam wyciągnąć od Związku te informacje, mogę poinformować czytelników, jak do tych wynagrodzeń można dorobić delegacjami. Ponieważ najbliżej mi do ZO PZŁ w Lublinie, tutaj postanowiłem uzyskać informacje ile czasu i za jakie pieniądze podróżuje w delegacjach łowczy okręgowy dr Marian Flis.

Zapytanie w trybie informacji prasowej złożyłem w dniu 13 stycznia 2012 r., czyli 1,5 roku temu. Zapytałem m.in. ile dni łowczy okręgowy PZŁ w Lublinie przebywał w delegacjach służbowych w roku 2011 i jakie sumaryczne koszty poniósł PZŁ w roku 2011 z tytułu tych delegacji. Jak zwykle, do czego już się przyzwyczaiłem w kontaktach z zarządami okręgowymi, dr Marian Flis odmówił pismem z dnia 31 stycznia 2012 r., argumentując to brakiem upoważnienia do występowania przeze mnie z pytaniem prasowym i mój wniosek o informację został pozostawiony bez rozpatrzenia. W związku z tym, realizując ustawową procedurę, redaktor naczelny wezwał dnia 8 lutego 2012 r. ZO PZŁ w Lublinie do usunięcia naruszeń prawa, co umożliwia skarżenie do sądu administracyjnego odmowy udzielenia odpowiedzi na postawione pytania. W odpowiedzi ZO PZŁ w Lublinie podtrzymał swoje stanowisko i pozostawił wniosek bez rozpatrzenia.

więcej>>
Hyde Park Corner
 Bobry
 kwatera w Bieszczada...
 3-4 dni na Mazurach
 Cwaniak ((-;
 co tak cicho ???
 Jurekel
 Monitoring siedzib PZŁ
 czy to łoś? uwaga, w ...
 strzelnica w Polsacie
 Sklep myśliwski
 Ciepła woda
 Promocja Książki Andr...
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażBROŃMossberg 100atr + Burris LaserOleśnica/Wrocław 3700
SprzedażPSY RASOWESZORSTKOWŁOSE WYŻŁY WĘGIERSKIE 
SprzedażBROŃREMINGTON 7400 KAL. 30-06 2500
więcej>>
Dyskusje problemowe
 CZY PZŁ należy rozwalić?
Psy myśliwskie
 Erwin Dembiniok
 Terier Irlandzki...
 Pomóżcie, doradzcie...
 kamera na psa
 Królewski terrier ...
Myśliwskie akcesoria
 223 w Sejmie
 lornetka Zeiss Conque...
 Mundur myśliwski
 Mundur galowy a peler...
 Co to jest?
 Lornetka Zeiss Victor...
 Nóż uniwersalny...
 Hornady RN 220gr 30-...
 Kahles CSX 3-12x56 Mu...
 Samurai 2 problemy
 Zegarek dla myśliwego
Strzelectwo
 Nocleg
 II GP Polski TRAP
 .223rem - w czym pr...
Przepisy kulinarne
 Jądra
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 03.07.2013
Numer wydania:
184 (2894 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  17-10-08 17:46
  rales
  02-07-13 22:26
  DamianR
  21-04-09 19:04
  sumada
  13-12-12 18:27
  keram_j
  24-08-09 23:33
  keram_j
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia23.06.2013 - 29.06.2013
  Dziennik na gorącoPiątek 28.06.2013
  Na zające indywidualnie autor: Piotr Gawlicki
  Na forum dziennika i portalu "Łowiecki" z różną intensywnością toczyła się dyskusja, czy obecnie obowiązujące Rozporządzenie MŚ w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania upoważnia zarządy kół do wydawania myśliwym upoważnień do indywidualnego polowania na zające. Ostatnio dyskutowano to zagadnienia w tym temacie forum, a wcześniej w kilku innych. W dyskusji tej upubliczniono pismo z dnia 17 maja br., w którym na zapytanie jednego z myśliwych odpowiedziała Dyrektor Departamentu Prawnego Ministerstwa Środowiska Izabela Wereśniak-Masri, wyrażając następujący pogląd:

  więcej>>

  Dziennik na gorącoNiedziela 23.06.2013
  „Piknik Łowiecki” w Rembertowie autor: Bogusław Bauer
  Wybraliśmy się z małżonką do Rembertowa na Piknik Łowiecki organizowany przez firmę M.K. Szuster. Ponieważ rejestracja na zawody odbywała się poprzez Internet wiadomo było, w jakiej się jest grupie i kiedy się strzela (sobota czy niedziela). Ja byłem 22 na liście, więc w sobotę. Najpierw trap (kurczę! nie strzelałem od września!), ale … luz, to tylko zabawa i odpoczynek. Nie jest źle, 17/25 to całkiem dobry wynik, a żoneczka wszystko utrwala na kliszy. Po trapie chwila przerwy, więc idziemy przywitać się z organizatorami i obejrzeć wystawę.
  więcej>>

  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wiedza i edukacja
   Z ostatniej chwili cz...
   Współpraca rolnika w ...
   Co moze Komisja Rewiz...
   KŁ "Wrzos" oczyszcza ...
   Na zwierzynę grubą wo...
   Psy w lesie
   Przytwierdzenie szafk...
   KŁ "ŁOŚ" w Aleksandro...
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Zarząd Koła zebrał się w dniu 16-06-2013 r. w celu ustalenia terminu zebrania i treści zawiadomienia. 17-06-2013 r. o godzinie 20.00 zostały wysłane emailem członkom koła posiadającym swoje adresy internetowe i ogłoszono też na stronie internetowej koła o terminie zebrania w dniu 30-06-2013 r. o godzinie 14.00. Czy takie zebranie będzie ważne?
  Odpowiedź:
  Formalnie naruszony został statut, bo zwołanie WZ ma nastąpić na 14 dni przed, a nie na 13 dni, ale jak członkowie się zejdą i WZ się odbędzie, to zebranie będzie ważne oraz podjęte na nim uchwały będą ważne tak długo, aż nie uchyli ich ZO. Nie ma oczywiście co liczyć, że ważność WZ podważy ZO na podstawie protokołu, który otrzymuje. Takie unieważnienie musiałoby zostać poprzedzone skargą kogoś do ZO w trybie nadzoru, na zwołanie WZ niezgodnie ze statutem, ale nie daję gwarancji, czy ZO nie uzna, że 13 lub 14 dni to mała różnica, niewarta unieważniania WZ.