Czwartek
24.04.2014
nr 114 (3189 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
02-04-14 14:04
Paweł.S
16-10-11 18:33
Adico
14-04-14 08:40
Felek
22-09-09 22:10
skuter1233
Dyskusje problemowe
 Czy rowniez mysliwi pow...
 PZŁ opuszcza Nowy Świat...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Przepisy kulinarne
   ZŁE WĘDZENIE ?
   Kiełbasa z Piekła
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   Montaż hakowy Zeiss 4...
   PAS Z PODPÓRKĄ DO BRO...
   hyundai galloper
   Poszukuję prochu VV N...
   Półautomat śrutowy MP...
   Tani amerykański (cho...
   eGun-c.d
   Montaż do zkk600 - py...
   Amunicja SAKO ARROWHE...
   Zeiss Diavarii FL - p...
   eGun - przekręt
   M03
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  15:02 BroxenAutor czy Szczepan L lub obaj razem powinni złożyć pismo w formie skargi do właściwego ministra na kompletny brak nadzoru nad uprawianym hultajstwem . Również wysłać stosowne pismo do RPO dając do wiadomości Gduli.Tytuł:
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze
  15:12 MAUZESDla mnie pikanterii dodaje orzekanie w składzie jednego, a nie trzech tzw "sędziów łowieckich"!!!! Czy jest już jakiś nowy regulamin postępowania rzeczników i sł?:)Tytuł:
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze
  15:28 lelek_nowyW starym Regulaminie prezes OSŁ mógł wyznaczyć do prowadzenia rozprawy również tylko jednego sędziego. Ten właśnie tak zrobił i wyznaczył siebie.Tytuł:
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze
  16:21 MAUZESlelku przestań błądzić! Sądy łowieckie orzekały w składzie trzech sędziów! To o czym piszesz to dotyczy posiedzeń! A w załącznikach DO artykułu red. Kibica jak wół masz napisane ROZPRAWA! Orzeczenie jest WADLIWE!Tytuł:
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze
  16:40 MAUZESPrzepraszam za użycie czasu przeszłego jak się okazuje to czas teraźniejszy:):):) Ten artykuł redaktora Kibica potwierdza, a przede wszystkim przekonuje mnie że PZŁ jest ponad prawem powszechnie obowiązującym. A jedynym prawem obowiązującym PZŁ jest "ich" prawo! Czas na radykalne zmiany w łowiectwie polskim, które gospodaruje na majątku państwowym!Tytuł:
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze
  16:46 lelek_nowyNo to sobie sędzia Ryszard Wanat zrobił z rozprawy posiedzenie, bo obwiniony nie będzie mu podskakiwał, a obrońcy po prostu nie zaprosił. To po Ryszardzie Kopickim z Gdańska http://lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=259, kolejny sędzia zawodowy sądu powszechnego (Sąd Okręgowy), który w PZŁ może się wyżywać z pogwałceniem prawa, na co w sądzie powszechnym nie mógłby sobie pozwolić, bo groziłoby mu postępowanie dyscyplinarne, a w SB-ckich sądach PZŁ prezesa GSŁ Zygmunta Jabłońskiego jest zasługą. Tytuł:
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze
  17:12 paradox061Kol. Broxen faktycznie można oficjalnie powiadomić MŚ i Gdulę. Tylko po co? Skoro z doświadczenia wiem, że łowiecki, a szczególnie jego forum jest systematycznie czytane i analizowane jeśli nie przez same "szychy" to przez podległych pracowników. Często wielu z nich na różnych szczeblach udaje , że "nie wie, bo nie czyta", ale prawda jest inna. Praktycznie często "sen z powiek im spędza" artykuł czy niektóre posty z forum. Osobiście to słyszałem, gdy w "ostatnim miocie" jeden z "udawaczy" żalił się na ten "okrutnie niesprawiedliwy dziennik i wpisy na form przez "poprawiaczy"". Wiem, bo jako jeden z autorów jakiejś "forumowej pyskówki", z wielkim trudem tłumionego chichotu, obłudnie i z premedytacją przytakiwałem tzw. "poszkodowanemu". ( Jurekuel i z takich powodów często anonimowość na forum ratuje skórę lub "biznes". Ot taki życiowy paradoks.) Nawet nie wyobrażacie sobie jak tych z "waadzy" to boli, ale jednocześnie wierzą, że są "nieprzemakalni" i nie do ruszenia (oby się mylili). Ja bym moment poczekał i przy braku reakcji dopiero uprzejmie powiadomił listem otwartym. Co zrobi Redakcja? Ona już ich powiadomiła publikując te dane i dokumenty(dowody). Piłka jest po stronie "nadzorcy"(MŚ) i odpowiedzialnych za "bardak" tj. "waadzy pezeteła". Ciekawe co o tym sądzi poseł Wziątek czy Szyszko i jak długo inni odpowiedzialni będą "rżnęli głupa"? Ha, ha,haha... . Pozdrawiam P.S. Nie powiem ten artykuł jest niezłym testem czy papierkiem lakmusowym dla nowego ministra odpowiedzialnego za nadzór nad tym zrzeszeniem. Ciekawe kto się będzie bardziej czerwienił? Tytuł:
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze
  więcej>>
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Hyde Park Corner
   badanie mięsa w Warsz...
   Odstrzał dzików ...
   Na Warmii i Mazurach ...
   Norwegia- Prawo
   Komercyjne rogacze...
   Wpływ islamu na pogło...
   WZ-ciąg dalszy
   telefon
   Powycinac drzewa.
   Czy każdy weterynarz ...
  Wiedza i edukacja
   Ubezpieczenie ambony
   Konspekt trening strz...
   Trzyma się to wszystk...
   dziki na łakach czy s...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 24.04.2014
  Numer wydania:
  114 (3189 )
  ISSN 1734-6827
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Psy myśliwskie
   strach po strzale
   Zaproszenie na kon...
   Kojec gotowy.....cz...
   Dla Alette
  Strzelectwo
   FAM Pionki odstąpię...
   II Puchar Prezydent...
  Redaktorzy piszą
  Sądy łowieckie PZŁ działają w najlepsze autor: Janusz Kibic
  Zgodnie z Art. 32 ust.3 ustawy Prawo łowieckie Polski Związek Łowiecki działa na podstawie ustawy. Nie przeszkadzało to organom dyscyplinarnym Związku działania bezprawnego przez okres 15-letni, które Trybunał Konstytucyjny zakończył swoim wyrokiem z dnia 6/11/2012 r.. W tej sytuacji Naczelnej Radzie Łowieckiej nie pozostało nic innego, jak kładąc uszy po sobie zawiesić moc obowiązującą Regulaminu postępowania dyscyplinarnego w PZŁ. Od tego momentu wstrzymane zostały, co najmniej formalnie, wszystkie postępowania dyscyplinarne, choć nie wiadomo dlaczego, ani NRŁ, ani ORŁ w okręgach nie zawiesiły rzeczników i sędziów łowieckich, choć bez Regulaminu nie mogli oni wykonywać jakichkolwiek czynności w nim zapisanych. Czy jednak rzeczywiście tak się stało?

  Wskazywaliśmy już w dzienniku "Łowiecki", że zawieszenie Regulaminu postępowania dyscyplinarnego w PZŁ nie zrobiło wrażenia na łowczym okręgowym w Bydgoszczy mgr inż. Sylwestrze Domku, który powoływał się na ten Regulamin w styczniu 2013 r. Ponieważ od tego czasu nie wpływały do redakcji sygnały, żeby rzecznicy przesłuchiwali i oskarżali, a sędziowie sądzili, wydawało się, że sądownictwo dyscyplinarne w PZŁ jest rzeczywiście zawieszone, aż tu nagle trafia do redakcji wezwanie na najprawdziwszą rozprawę przed sądem łowieckim, które wyglądało ta
  więcej>>