Wtorek
21.10.2014
nr 294 (3369 )
ISSN 1734-6827
Opowiadanie
Wilki autor: Chooraj
Witam Przyjaciele! Wielki Stwórca dał mi znowu możliwość spotkać się przy tym wirtualnym ogniu z Wami. Zasiadajcie przy tym ogniu i słuchajcie opowieści Chooraja.

Tak, wilki to zwierzęta, które budzą u jednych podziw a u innych nienawiść. W wielu mitologiach są uosobieniem zła lub wysłannikami tego, którego imienia się nie wymawia. Ludzie szanowali je za zdolności łowieckie, wiele bractw i stowarzyszeń utożsamiało się z tymi wytrzymałymi i bezwzględnymi łowcami. Sza... słyszeliście? Tak, to odległy zew wilczej złaji. Dozbierajcie drew, bo może zabraknąć, a to źle wędrowcy w taką noc jak ta, wróży. Wiem, już czekacie opowieści o szarym (Hakasi nigdy nie wymawiali imienia właściwego wilczemu plemieniu, coby nie wywoływać z lasu szarego zbója. Ten zwyczaj nie był obcy także Waszym przodkom. Słynne powiedzenie - "Nie wywołuj wilka z lasu").
więcej>>
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
09:14 JurekelProblem jak zwykle ma kilka stron a strony swoje racje. Brak uwzględnienia tej prostej zależności uniemożliwia rozwiązanie problemu w sposób kompromisów. Bardzo dobitnie widać to na tutejszym forum. Rozsądek dyskutantów rozczarował niektórych forumowych reforma torów jak widać. Zacietrzewienie i brak skłonności do kompromisu oraz ignorowanie interesów własnego środowiska z uwzględnieniem interesów rolników stawia ich poza poparciem większości kolegów. Być może ZG PZŁ uniemożliwia reformy łowiectwa ale łowiecki.pl z jego linią jest jego lustrzanym odbiciem. Taka sama zajadłość niekompetencja i dogmatyzm oraz skłonność do prywatnych wojennek realizowanych na salach sądowych w imię poprawy losu szeregowych mysliwych. Bardzo się cieszę że problemy dostępu do łowiectwa po ewentualnych zmianach są podnoszone i wyraźnie podkreślono że taniej nie będzie a obwody będą znacznie mniejsze. Cały ten problem tworzą pieniądze których brak na wypłatę szkód - niska składka niskie ceny tuszy a wysokie odszkodowania- których nie mają koła. Następuje więc próba znalezienia innego płatnika w osobie SP . To kolejne roszczeniowe postulaty rolników bez zrozumienia że zwierzyna dzika jest majątkiem wszystkich .Kiedyś napisałem że to protesty rolników staną się przyczyną zmian bo PZŁ czyli i my nie realizujemy zadań ustawowych regulacji populacji stwarzając przeszkody w pracy rolnikom i lesnikom. Żeby to zmienić nie wystarczy pisać na łowieckim o kolegach że są sługusami Blocha i przygłupami akceptujacych stan obecny za zielone bilety których otrzymanie jest okupione pewnymi obrzydliwymi czynnościami. Uczcie się panowie reformatorzy jak należy rozmawiać.Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.1
20:14 czukaI w tym cały jest ambaras żeby.... Każda ze stron działa w separacji. Dlaczego? Głoszone wszem wiecznie te same i oklepane poglądy "nowoświatowców" pod batutą jednopalczastego są po to, aby pod ich przykrywką chroniły persony na obecnych stołkach. Otumanianie przez przedstawicieli NŚ35 ludzi bliskich łowiectwu, głównie zawodowo i społecznie skojarzonym w pracy nad/przy naszym środowiskiem naturalnym poprzez wciskanie im propagandowego kitu o jedynie słusznym MODELU jak widać i słychać jakieś tam efekty przynosi. Szkoda tylko, że nie myśliwym w PZŁ. Ta sytuacja utrzymywana dalej przyniesie wielką rozpieduchę PZŁ, a poskładanie tego w logiczną całość jako "polska gospodarka łowiecka" będzie bardzo trudne i trwało długo. Dwie rzeczy są pewne. Jedna to nie "zmieniacze" podcinają korzeń modela, a bierna postawa i nieudolność jego kierownictwa wobec następujących zmian gospodarczych (w tym głównie świadomości rolników do prawa własnościowego). "Zmieniacze" trzeźwo patrzyli i patrzą na obecne łowiectwo w kontekście trwających zmian. Druga - to jak powiedział R.Stec - Nie ma co liczyć na obecne władze PZŁ w kwestii poprawnie znowelizowanego Prawa Łowieckiego w najbliższym czasie czyli za ok. 16 miesięcy.Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.1
... do opowiadań
20:38 sumada+++Tytuł:
OBJAWIENIE DUCHA TAJGI
20:47 sumada+++Tytuł:
Wiosenne polowanie
więcej>>
Wiedza i edukacja
 CIC wycena
 Polowanie
 rachunek bankowy koła
 przemeldowanie
 Czy to tylko chamskie...
 szafa na bron klasy S1
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
23-03-09 12:48
skuter1233
14-04-14 08:40
Felek
31-01-14 12:37
rudzik
18-10-14 19:35
Bostyniec
26-04-11 18:39
sumada
Myśliwskie akcesoria
 Uniwersalny wabik na ...
 Samochód "szosowo ter...
 Guma na okular
 Sauer 202. Kaliber, a...
 Kahles Helia 5 1,6-8x...
 najbardziej "płaski k...
 Latarka
 łada niva 1,7 z gazem
 Mitsubishi Pajero Pin...
 Lapua Mega jak się za...
 8x57JRS a 9,3x74
 jaka broń na postrzał...
Psy myśliwskie
 mały munsterlander ...
 Memoriał F. Konrada...
 łajka boi się dzików
 Oddam Gończego
 Czyzby Parson Russe...
 kleszcze-Vectra
 Hej podkładacze!!!!
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Przepisy kulinarne
   Wojtek Charewicz
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 21.10.2014
  Numer wydania:
  294 (3369 )
  ISSN 1734-6827
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia14.10.2014 - 20.10.2014
  OpowiadanieCzwartek 16.10.2014
  OBJAWIENIE DUCHA TAJGI autor: Chooraj
  Wiosenny świt budził uśpioną tajgę. Po śniegu i mrozie nie został nawet ślad. Rzeki wróciły do swoich koryt. Świadectwem wiosennego rozszalałego żywiołu wody były pozawieszane na piachach i gałęziach przybrzeżnych drzew i krzewów, kępy zeszłorocznych traw, trzciny, zerwanej z drzew kory oraz szary, mulisty nalot na korze tychże drzew. Nalot ten i wiechcie traw sięgały wysokości trzech mężczyzn świadcząc o potędze żywiołu. Popowodziowe ozdoby smutnymi brunatnymi kępami zwieszały się z gałęzi czyniąc drzewa podobnymi do świętych drzew szamańskich i kurhanów zwieńczonych słupami, na których Hakasi wieszają wotywne kawałki włosia, wełny czy też kawałki skórzanych pasków i rzemieni. Drzewa i kurhany takie nazywają się OBO. Tak i te nabrzeżne drzewa i krzewy zdawały się być takimi OBO przyrody. Gdzie tajga i rzeki złożyły dziękczynne ofiary duchom tej krainy w podzięce za słońce, życie i uwolnienie z objęć mrozu i lodu. Jenisej, co po hakasku oznacza Matkę Rzek spokojnie toczył swe pięknie rozlane wody prastarym korytem. Tajga jawiła się wszystkimi odcieniami zieleni. Od bladozielonego koloru młodych liści olchy, brzozy i młodych igiełek modrzewia po ciemnozielone barwy koron starych jodeł, cedrów i świerków. Wstawał piękny słoneczny dzień. Ptaki zanosiły do nieba swym śpiewem modlitwę do dobrego Ugliena. Ich śpiew zdawał się sławić wiosnę, życie, narodziny, dzień.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoSobota 18.10.2014
  Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.2 autor: Redakcja "Łowiecki"
  W dniu wczorajszym przedstawiliśmy cz.1 relacji filmowej z dyskusji nt. "Co dalej z polskim łowiectwem? Bezpośrednie i pośrednie konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego", która odbyła się 9 października br. w siedzibie Wszechnicy Polskiej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dzisiaj druga część tej dyskusji, w której między innymi wypowiadać się będą senator Stanisław Hodorowicz, prowadzący dyskusję radca prawny Witold Daniłowicz oraz redaktor naczelny dziennika "Łowiecki" Piotr Gawlicki.

  więcej>>

  Dziennik na gorącoPiątek 17.10.2014
  Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.1 autor: Redakcja "Łowiecki"
  Czasopismo Brać Łowiecka wspólnie ze szkołą wyższą Wszechnica Polska zorganizowały dyskusję nt. "Co dalej z polskim łowiectwem? Bezpośrednie i pośrednie konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego". Chodziło oczywiście o wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznającego za niekonstytucyjne zapisy ustawy 'Prawo łowieckie', pozbawiające właścicieli nieruchomości, znajdujących się w obszarze obwodu łowieckiego, wpływu na wykonywanie polowania na ich gruncie.

  Do udziału w dyskusji zaproszono senatorów i posłów z komisji Ochrony Środowiska, Ministerstwo Ochrony Środowiska, Polski Związek Łowiecki, specjalistów prawa łowieckiego oraz wszystkich tych, którzy aktywnie włączali się w problematykę prawnych aspektów wykonywania polowania, w tym redakcję dziennika "Łowiecki". Z naszej strony postanowiliśmy nagrywać dyskusje na video, żeby przedstawić ją w naszej TV.Łowiecki wszystkim zainteresowanym myśliwym i nie tylko.
  więcej>>

  Dyskusje problemowe
   Pan Bloch oczyma pana G...
  Hyde Park Corner
   Wszystkich won!
   Ceny buraków cukrowyc...
   Polowanie zbiorowe na...
   Tusze w zamian za szk...
   skóry z lisa
   Miś-ludożerca?
   Kurs kandydatów
   Redaktor z ŁP w radio...
   Gąski w Słońsku
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Strzelectwo
   10 lat Yelenia na Ł...