Poniedziałek
03.07.2006
nr 184 (0337 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Komentarze czytelników
... do felietonów
20:15 Wiesław NitkaKolejny przykład kształtowania "koleżeństwa" opierającego się na stosowaniu prawa w zależności statusu - bardziej lub mniej znajomy. Ale jak ma być inaczej? Pranie brudów w "własnej pralce" musi przynosić problemy związane z obiektywizmem organów mających na celu sprawowanie prawa. Ciężar podejmowania decyzji w stosunku do osób znanych danemu organowi, z którym łączą go przyjacielskie stosunki jest diametralnie różny od tego gdzie tych stosunków nie ma. Stąd podział na równych i równiejszych dla prawa. Jakie szanse ma szeregowy myśliwy z udowodnieniem swoich racji przeciwko osobom z władzy związkowej gdy często "szczyt osądza szczyt". Ten nikomu nieznany będzie na samym starcie w przegranej pozycji - w konsekwencji znajdzie się i paragraf "na utęperowanie" poczynań i wskazanie miejca w szeregu. To wszystko nasuwa jedną - jedyną konkluzję- tylko głębokie zmiany w sprawowaniu prawa mogą dać poczucie sprawiedliwości. Sprawowaniem prawa powinni zająć się niezawisłe sądy i prokuratura nieobciążone "koleżeńskimi" układami. Pozdrawiam DBWNTytuł:
"OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku
więcej>>
Dyskusje problemowe
 Zawieszenie w prawach c...
 Kolimator a noc
 Z trofeum ale bez premi...
Psy myśliwskie
 Konkurs Norowców i ...
 Ogloszenie o sprzed...
 KOnkurs dzikarzy w ...
 sztuczne nory
 Proszę o poradę????
 Kleszcze
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia26.06.2006 - 02.07.2006
Redaktorzy pisząPiątek 30.06.2006
"OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku autor: Stanisław Pawluk
Zdobywające coraz większą publiczność filmy współczesnej kinematografii rosyjskiej, w sposób karykaturalny wyśmiewają przywary narodowe naszego sąsiada, w tym polowania, podczas to których, dominującą rolę odgrywa gorzałka. Przewaga lubelskiego łowiectwa nad filmowym rosyjskim polega na tym, że zachowując pełną trzeźwość lubliniacy, jeszcze lepsze numery potrafią "wyciąć"! Zamiast pokazywania sytuacji w krzywym zwierciadle opisuję więc nagą prawdę, a i tak reżyser cyklu "osebennosti..." Aleksander Bułdakow miałby niezły materiał na chodliwy film. Tylko czy łowiectwo lubelskie powinno kojarzyć się z komedią?

Florian Sekuła
w swoim długim życiu starał się być pozytywnie aktywnym. W Kole Łowieckim Nr 40 „Nemrod” w Krzczonowie, w czasie swojej wieloletniej przynależności pełnił funkcję sekretarza, skarbnika i łowczego. To ostatnie stanowisko objął w połowie ubiegłej kadencji i pełnił ją do maja 2005. Dalszego kandydowania do władz zarządu zdecydowanie nie przewidywał, rozczarowany, iż nie udało mu się zintegrować kolegów mocno w ostatnim okresie skłóconych. Nie przepuszczał, że intencja jaka mu przyświecała miast życzliwych podziękowań kolegów zaprowadzi go na ławę obwinionych sądu łowieckiego i to w rocznicę jego 50-lecia członkostwa w PZŁ!
więcej>>

Listy do redakcjiWtorek 27.06.2006
Nadlufka? autor: jani
Rozróżnienie kilkudziesięciu nazw broni myśliwskiej niejednemu znawcy spędza sen z oczu. Bo jak nie zbłądzić w gęstwinie ponad sześćdziesięciu określeń pospolitej niegdyś strzelby?

Wszystko wywiodło się z angielskiej, jakby to powiedział popularny z telewizyjnego show: Europa da się lubić, strażak Kevin, elitarnej dubeltówki o poziomym układzie luf. Kolbę też musiała mieć angielską, czyli z prostą szyjką. Na kontynencie, gdy sfrustrowanym strzelcom znudziło się pukać do ptaszków a wymyślili strzelectwo sportowe i rzutki, szybko zorientowano się w przewadze innego układu luf, niż poziomy. I choć byłem świadkiem triumfu tradycji nad wynalazkami na myśliwskiej strzelnicy, a było to ćwierć wieku temu w dogrywce między toruńską dubeltówką
a leszczyńskim bokiem na Mistrzostwach Polski w Poznaniu, jednak dziś trudno byłoby natrafić na strzelca – sportowca z ekskluzywną, angielską strzelbą. Wygrał pionowy układ luf. Jak się zwał, tak się zwał, byle się dobrze miał – mówi ludowe przysłowie. Właśnie – jak się zwał?
więcej>>

Przepisy kulinarne
 Orzechówka
 Szynka Kominka
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 03.07.2006
Numer wydania:
184 (0337 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  03-07-06 10:40
  Adrian89 (BT)
  06-06-04 08:33
  rysioh
  29-06-06 09:37
  shadowDP
  Co nowego o łowiectwie w sieci
   03/07/2006  Link  
   Łowiectwo w malarstwie - galeria interaktywna
  Myśliwskie akcesoria
   Armatki hukowe
   325 wsm
   B 525 SPORTER czy BE...
   7x64 amunicja
   Luneta na wiatrówkę
   Kaliber 270
   Kniejówka-kurkówka ho...
   Niezła optyka
   Sierra S&B 30-06
   prvi partizan 223 rem
   Zeiss Diavari V 3-12x...
   Plywajaca lufa
   9,3X72R
   Test Lunety Delta Opt...
   nowe Zeissy Conquesty
   .270 win.
  Hyde Park Corner
   uzasadnienie
   Będzie wojna czy nie?
   T.W.A
   Koła w Małopolsce
   Zachodniopomorskie po...
   Ciekawostka z zagrani...
   Szybkość dostępu
   Gdzie można zapolować...
   PAWEŁ KONOPACKI SONG
   Celność!!! ????
   Ruja u saren!!!
   ceny skupu zwierzyny
   Już żona niestażysty:...
   Uzasadnienie w pozwol...
   grzyby
   Niedziela TVP 2 10.10
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Poczas WZ odwołano stary zarząd za wyjątkiem łowczego i razem z wakującymi stanowiskami wybrano drugiego łowczego, przy czym WZ od razu określiło, iż każdy z dwóch łowczych odpowiada za jeden z dwu obwodów koła. Czy jest to prawidłowe i zgodne ze statutem?
  Odpowiedź:
  Ocena powstałej sytuacji będzie się nieznacznie różniła, w zależności od tego, w jaki sposób wybrano rok temu łowczego, który ostał się w zarządzie po odwołaniu z niego pozostałych członków. Przyjmijmy, że wybory rok temu oraz te obecne, odbyły się na poszczególne funkcje w zarządzie.

  więcej>>
  Redaktorzy piszą
  Zaświadczenie z US przy rejestracji broni autor: Piotr Gawlicki
  Zgłoszony przez jednego z czytelnikow na forum i dyskutowany tamże temat opisujący perygrynacje z rejestracją broni w KWP w Bydgoszczy, upoważnił redakcje do interwencji i złożenia w trybie prawa prasowego zapytania wpierw do WPA KWP w Bydgoszczy, a poźniej bezpośrednio do komendanta tejże KWP, na jakiej podstawie prawnej WPA żąda przyniesienia zaświadczenia z US o opłaceniu podatku od czynności prawnych lub o zaniechaniu jego pobierania dla wartości poniżej 1,000 zł., w momencie rejestracji zakupionej od innego myśliwego broni do celów łowieckich. Trochę czasu upłynęło, ale w końcu otrzymaliśmy jednoznaczną odpowiedź.
  więcej>>
  Strzelectwo
   OKRĘG KROSNO - ZAWO...
   kamizelka
   Międzychód
   VI MISTRZOSTWA PZŁ ...
   Zarząd Okręgowy w S...