Wtorek
04.08.2015
nr 216 (3656 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Historia jednego koziołka autor: Stanisław Pawluk
Myśliwy z Koła Łowieckiego nr 3 "Jeleń" w Lublinie Zbigniew Adamiak, z konieczności, zajął się opieką nad prawie zamarzniętym koziołkiem oraz sarenkami znalezionymi przez miejscową ludność, po zagryzieniu matki przez psy. Kozy nie nadawały się do wypuszczenia na wolność, a rogacz wypuszczony sam wrócił do swego dobroczyńcy. Przeżył w zabudowaniach gospodarczych 14 lat, corocznie zrzucając poroże, które myśliwy zbierał. Ostatnie poroże zakopał wraz z rogaczem, bo jak twierdzi, nie miał sumienia odcinać łba przyjacielowi. Myśliwych zapewne zainteresuje rozwój poroża w kolejności poszczególnych latach jak i być może historia jednego rogacza, którego los bardzo blisko połączył z myśliwym.

Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
02-02-14 09:00
rales
08-04-15 21:12
bolek6633
04-08-15 11:53
Św. Hubert
04-08-15 14:41
kinol
02-08-15 16:22
sumada
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 04.08.2015
Numer wydania:
216 (3656 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do felietonów
19:49 Sylwian70 Prywatyzacja nie jedno ma imię.Finał jasny i wielokrotnie przerabiany w czasie rządów PO - PSL. Doprowadzić podmiot gospodarczy do bankructwa a następnie przejąć go za jakieś grosze i to jeszcze przez kapitał obcy, reprezentowany przez banki komercyjne.Destabilizacja Lasów Państwowych poprzez zabranie im pieniędzy na działalność, a następnie zmuszenie ich do zadłużenia w bankach komercyjnych.To jest obecna polityka PO.Nie ma co ukrywać że nasz PZŁ pasożytuje finansowo w części na zasobach LP i na rolnikach bo te dwie struktury żywią nam zwierzynę.Wielu ludziom wydaje się że łowiectwo to jakieś elitarne hobby niektórzy żyją jeszcze nie w tej epoce i chyba nie mogą się w obecnych czasach odnaleźć. Wystarczy spojrzeć jak wygląda sprywatyzowane łowiectwo w Czechach i innych krajach. Tam właśnie na polowanie stać tylko elitę.A u nas każdy kto chce może polować oczywiście jeśli przebrnie przez sito selekcjonowania kandydatów.Środowisko jest bardzo hermetczne przez co trudno dostepne dla ludzi spoza....kolesiostwa.Niestety PZŁ to brak innej konkurencyjnej organizacji i to niestety powoduje brak odniesień co do jakości gospodarowania tymi naszymi zasobami fauny... brak jest również PZŁi należytej troski o promowanie łowiectwa w społeczeństwie i to się mści co widac i słychać w telewizji,prasie czy na blogu LPM .Społeczeństwo świadome ale niedoinformowane staje się wrogiem myśliwych mordujących zwierzęta dla przyjemności.A co robi elyta z władz naczelnych których to my utrzymujemy przy korytku -mało widoczna.Wizerunek takiego myśliwego jaki jest zapleniony w umyśle statycznego obywatela to.... buc w zielonym kapelusiku z mordą czerwoną od gorzały,gruby bebech ot cały miłośnik bogaty myśliwy-sportowiec-strzelacz-morderca psów i lobbysta.Jest w ostatnich latach wiele dowodów łamania praworządności w PZŁ i szarganie jednostek w imię obrony swoich interesów.Trwaniem tej organizacji w obecnych strukturach jest zainteresowana grupa ludzi na szczytach tej władzy i osadzonych w jej organach statutowych.Brak demokratycznych wyborów do władz i sterotypy kultywowane jak za czasów działań agentur SB. Główną bolączką tych działaczy nie jest zmiana jakościowa polskiego łowiectwa ale możliwość utraty stołków przyrośniętych do d..y..Robienie wody z mózgów niezorientowanym zwykłym myśliwym ma na celu takie zdezorjentowanie aby dobrać sie do Lasów Państwowych.Jeżeli dojdzie do uwłaszczenie LP to leżymy na całej lini bo z rolnikami już polegliśmy. Różnorodna forumowa dyskusja świadczy o potrzebie zmian ale nie o rewolucji.Musimy powoli kruszyć twardy beton PZŁ tylko przez rzeczowe i kompetentne propozycje zmian i wnioski. .... Czas popatrzeć na świat nie tylko przez lufy naszej flinty.Wszystko siedzi w naszych łbach i sami musimy dostrzec błędy które powielamy od lat tak z przyzwyczajenia.D.B.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
więcej>>
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Strzelectwo
   czoki Kettner
  Wiedza i edukacja
   Ułamana szabla dzicza
   Grodzenie upraw lesny...
   Delegat
   Rzecznik po nowemu
   Staż w kole?
  Psy myśliwskie
   Zakup psa w Czechach
  Myśliwskie akcesoria
   Montaż lunety potrzeb...
   kalibry
   wiaderko
   Wyprzedzenie
   Co w zamian!!!
   Jaka firma- ubrania
   Proszę o op-inie użuy...
   Nissan X-Trail 2.2 Di...
   Delta Optical Titaniu...
   Dalmierz Swarovski La...
   kurtki harkila z gore...
  Dyskusje problemowe

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażPSY RASOWEWyżeł niemiecki szorstkowłosyRęczno 2500
  SprzedażBROŃDubeltówka FortunaWarszawa 1000
  więcej>>
  Hyde Park Corner
   Costaryka zakazała po...
   W roku 2015 bedziemy ...
   Kaczuchy....
   Akurat ty nie możesz ...
   to rozwiąże problem n...
   "Najwyższa władza Zrz...
   Sonda na łowieckim .
   sonda 'Faktu"
   Geniusz wojskowości ...
   ŁOWIECKI PL TO LPM!?
   Jest szansa na porozu...
   Plony LPM?
   Oświadczenie
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia28.07.2015 - 03.08.2015
  Redaktorzy pisząCzwartek 30.07.2015
  Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta autor: Piotr Gawlicki
  Prywatyzacja ma być głównym zagrożeniem dla polskiego modelu łowiectwa, a Polski Związek Łowiectwa stawia siebie jako głównego obrońcę modelu i każdą najmniejszą sugestię zmian piętnuje jako zamach na prawo do polowania za małe pieniądze, co oczywiście odpowiada większości członków Związku. To oficjalnie, a nieoficjalnie i po cichu, PZŁ rozpoczął działania, które w ciągu 3-5 lat sprywatyzują polskie łowiectwo, pozostawiając myśliwym możliwość polowania tylko komercyjnego. A stanie się to poprzez uwłaszczenie się na obwodach łowieckich wpierw Związku, a w kolejnym kroku tych, których PZŁ wyróżni, czy to za zasługi, czy też za pieniądze.

  Scenariusz tego jest prosty i polega na przejmowaniu obwodów łowieckich od kół przez PZŁ z mocy prawa, bez żadnych wyjątków, czy złej woli kogokolwiek, co zostało zapisane w dwóch projektach zmian do ustawy 'Prawo łowieckie', procedowanych obecnie w Sejmie. Rezultatem tego procesu będzie systematyczne zwiększenie się co roku liczby OHZ-ów, kosztem obwodów zabieranych kołom łowieckim i szybko rosnąca liczba myśliwych niezrzeszonych, zwiększających popyt na polowania komercyjne. A myśliwi z kół, które dzierżawiły dotychczas te obwody, będą mogli wykupić sobie polowania w miejscach gdzie wykonywali je dotychczas, o ile oczywiście będzie ich na to stać. Za to w OHZ-ach znajdą intratną pracę działacze PZŁ i leśnicy wytypowani przez regionalne dyrekcje LP oraz osoby powiązane z nimi znajomościami i więzami rodzinnymi, a posłowie i senatorowie, maja szansę na przejmowanie obwodów, szczególnie ci, którzy posiadają setki, jeżeli nie tysiące hektarów gruntów, na których teraz jakieś koło prowadzi gospodarkę łowiecką. Możliwość przekazywania obwodów PZŁ w prywatne ręce, to w przyszłości tylko kosmetyczna zmiana w ustawie 'Prawo łowieckie'.
  więcej>>