Poniedziałek
10.08.2015
nr 222 (3662 )
ISSN 1734-6827
Wiedza i edukacja
 Kiedy zabroniono??
 CZY TO JEST DEMOKRACJ...
 Staż - czy aby na pew...
 Odłów bobrów
Dyskusje problemowe
 Nowe władze w okręgach ...
 Mandat nr 64
 Projekt zmian w ustawie...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Psy myśliwskie
 szkolenie posokowiec
 Długość gonu łajki ...
Komentarze czytelników
... do felietonów
09:06 Stanisław PawlukWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.Tytuł:
O "Łowieckim" na zjeździe w Gdańsku
09:53 HuskySylwian70 ; "...W sejmie zasiada wielu naszych kolegów po strzelbie..." Może Twoich, bo temu daleko do moich kumpli ; http://www.wiocha.pl/1260484,Bogdan-Pek-PiS-Sejmowy-Hotel-5-pietro DB.Tytuł:
O "Łowieckim" na zjeździe w Gdańsku
10:52 OIOMWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.Tytuł:
O "Łowieckim" na zjeździe w Gdańsku
12:39 Husky"Przykład tego, że Związek jest całkowicie nieprzygotowany do budowania rzeczywistego obrazu łowiectwa w społeczeństwie, zamykając się na jakiekolwiek działania tworzące pozytywny PR wokół łowiectwa, dał jeden z delegatów" W mniemaniu wierchuszki PZŁ, lepiej urządzić polowanie na czarownice (czytaj ; członków) niż poprawiać wizerunek wśród społeczeństwa. Bierut i Gomółka byliby zachwyceni... DB.Tytuł:
Byłem delegaten na kolejnym zjeździe PZŁ w Gdańsku
14:06 martinezA było tak. Najpierw nerwowe oczekiwanie w ZO PZŁ w Gdańsku na spływ informacji od kół łowieckich w sprawie wyboru delegatów na zjazd okręgowy. Wybiorą tego Gawlickiego, czy nie? Jezu Chryste, żeby nie... Mijały spokojnie dni, gdy pewien gdański listonosz zawitał w wysokie progi ZO. Wybrali go jednak - jęk z gardeł związkowych urzędników długo jeszcze hasał po Jaśkowej Dolinie. Kurna! Znowu, kolejny raz - i co teraz? Jak nic rozsadzi obrady od środka. Wykaże ułomności regulaminu obrad, przywali się do sposobu liczenia głosów, wygłosi kazanie, zada niewygodne pytania. Co robić i czy w ogóle robić? Kto jest chętny do dania odporu reformatorowi, bo przecież nie zostawimy tego bez komentarza? Przecież Kolega Gdula będzie gościem obrad. Może Kolega? Ja tam nie, nie umiem, nie chcę, zresztą po co z nim wchodzić w dysputę, z wrogami zrzeszenia z założenia nie rozmawiam. No to może ty, Kolego? Ja, a dlaczego ja? Są inni lepsi, bardziej wymowni - tu trzeba kogoś z jajami, takiego mistrza ciętej riposty, znawcę tamatu - co i z logiką sobie poradzi i doświadczeniem prawnym pokona. No takiego właśnie - przytaknęli wszyscy. Po chwili zadumy... Jak nie ma ochotnika - to ja się podejmę - wygarnął jeden. Ale wiecie co, nie skupię się na merytoryce - atak personalny - będzie najlepszą formą uderzenia. Związkowa czarna owca wraz ze swoim portalowym stadem musi zostać ogolona i rozwałkowana. Dobrze - powiedzieli działacze. Tylko stary, nie czytaj z kartki. Absolutnie! Owszem - spisz najważniejsze tezy - ale potem twórczo je rozwiń. I na koniec - musisz powiedzieć - albo portal i rednacz przestaną kalać własne gniazdo - albo i tu twardo - wyrzuci się ich z PZŁ. Dla dobra i chwały polskiego łowiectwa! Podołam wyzwaniu towarzysze - powiedział. No i jak to zabrzmiało - mogą wszyscy dowiedzieć się z zamieszczonego listu otwartego do delagatów okęgu gdańskiego - o ile przebrną przez pierwsze wersety. Ja do końca nie dotrwałem. Niech Wam bór darzy obficie przez następne lata. Ale za pięć lat znowu zjazd! I Gawlicki znów? Kto chętny Koledzy, żeby zmierzyć się z ...Tytuł:
O "Łowieckim" na zjeździe w Gdańsku
więcej>>
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  10-08-15 03:44
  Marek Biały
  27-04-15 09:24
  fousek
  26-06-15 00:19
  siemian89
  17-06-12 14:26
  starydziad
  14-07-13 20:21
  dkopov
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Strzelectwo
   Finał Ligi
   XVI Otwarte Mistrzo...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 10.08.2015
  Numer wydania:
  222 (3662 )
  ISSN 1734-6827
  Redaktorzy piszą
  Byłem delegaten na kolejnym zjeździe PZŁ w Gdańsku autor: Piotr Gawlicki
  Już chyba po raz czwarty byłem delegatem na okręgowym zjeździe delegatów PZŁ w Gdańsku, który odbył się 1 sierpnia br. w Gdyni, w tym samym miejscu co 5 lat temu. Zadaniem tego zjazdu, tak jak wszystkich poprzednich i w każdym innym okręgu, co opisywałem po zjeździe w 2010 r. jest jedno, wybrać okręgową radę łowiecką w składzie maksymalnie zbliżonym do tej ustępującej, żeby mogła zatwierdzić na stanowisko łowczego okręgowego osobę zaproponowaną przez dr Lecha Blocha. Pozostałe statutowe kompetencje zjazdu, które i tak nie mają żadnego znaczenia dla okręgu i polujących w nim myśliwych, były tylko marginalnie zaznaczone.

  Tak jak 5 lat temu, delegaci otrzymali wcześniej sprawozdania ustępujących organów okręgowych oraz projekty porządku i regulaminu obrad, a zjazd otworzył prezes ustępującej ORŁ kol. Marek Gorski. Organa krajowe reprezentował na zjeździe prezes NRŁ kol. Andrzej Gdula oraz zatrudniony w dziale prawnym ZG Grzegorz Sobolak. Od razu powiem, że projekty porządku i regulaminu obrad były skrojone w ten sam sposób, jak to opisywałem miesiąc temu, czyli z naruszeniem statutu PZŁ. Kiedy więc prezes ORŁ, po otwarciu zjazdu i przywitaniu gości, przystąpił do uchwalania regulaminu zjazdu zadając pytanie, czy są jakieś uwagi do tego regulaminu, poprosiłem o głos. Zwróciłem uwagę, że zjazd nie może się jeszcze zajmować regulaminem obrad, bo nie wybrano przewodniczącego, a zgodnie z § 120 ust. 8 statutu PZŁ, prezes ORŁ zarządza tylko wybór przewodniczącego i nic więcej. Dopiero przewodniczący, po przeprowadzeniu wyboru zastępców oraz sekretarza, rozpocznie obrady od uchwalenia porządku i regulaminu obrad i każde inne działanie prezesa ORŁ będzie niezgodne ze statutem. Zacytowałem powyższy przepis, który przytaczam niżej:

  8. Zwyczajny okręgowy zjazd delegatów otwiera prezes ustępującej okręgowej rady łowieckiej, który zarządza wybór przewodniczącego zjazdu. Przewodniczący zjazdu zarządza wybór od 1 do 2 zastępców przewodniczącego i sekretarza.
  więcej>>
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażSAMOCHODYKia Sportage 2,0,16v, 4X4,KarmWolsztyn 7400
  Myśliwskie akcesoria
   NOSLER Partition 165g...
   Wybór Lornetki
   Sygnalowka czy rog mg...
   luneta nocna
   meopta r2 2,5-15x56rd
   lunety delta optical
   Poszukuje kolby do ma...
   8x57is sako
  Hyde Park Corner
   ZAPROSZENIE DO PODPISU
   kiedy mysliwy jest kr...
   Korbel nie zyje.
   Rykowisko 2015
   Podsumowanie tygodnia...
   OZD w Bydgoszczy
   Czy wszyscy to widzie...
   No to Bronisław Komor...
   TAK SIĘ RZĄDZI
   Costaryka zakazała po...
   Kaczuchy....
   Jest szansa na porozu...