Wtorek
31.10.2006
nr 304 (0457 )
ISSN 1734-6827
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy zgodne jest z prawem organizowanie polowań zbiorowych na dziki, jak podaje zarząd: .."w każdą nie wymienioną w planie polowań zbiorowych niedzielę oraz doraźnie po ponowie śnieżnej"?
Odpowiedź:
Zarząd może organizować polowania zbiorowe na dziki nawet w każdy dzień pomiędzy 1 października a 15 stycznia. Jedynem warunkiem jest, żeby o polowaniach byli poinformowani członowie koła oraz właściwy nadleśniczy oraz wójt (burmistrz, prezydent miasta).

Ogólna zasada przedstawiona wyżej może być ograniczona np. uchwałą walnego zgromadzenia koła.
Dyskusje problemowe
 Ile książek w obwodzie
 Zmarły Członek Koła
 do skarbników i księgow...
 Szafowanie "ZARZUTAMI O...
 ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA
 kolimator na polowaniac...
 Ciekawy tekst na temat ...
Strzelectwo
 Kiepskie skupienie
 Memoriał Jerzego Ju...
 Ochronniki uszu dla...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Przepisy kulinarne
 Mielonka w słoiku.
 Żurawina
 Nieznane owoce
Psy myśliwskie
 Jaki wyżeł???
 Wystawa w Poznaniu ...
 Wyżeł Weimarski
 klatka dla posokowca
 Utonął młody,odważn...
 Memoriał Fridricha ...
 Konkurs wyżłów Lubl...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
17-10-06 05:24
Spring
05-04-06 10:16
Felek
31-10-06 15:10
listek
31-10-06 15:35
listek
Hyde Park Corner
 Cos dla multimedialny...
 Co kieruje zdarzeniam...
 atak dzików
 Z dubeltowka na...
 Gęsi - Miętków
 Mirosławice-rezygnacja
 Propozycja i prośba
 Żubry
 Polowanie na Kniejotki
 Wwa - Hubertus w Hube...
 Potrzebuję kwater, po...
 Weekendowe zbiorówki
 - 2 st. C i śnieg
 Darz Bór
 Pozdrowionka
 Podstawowe sygnały na...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Nikon Monarch 8,5x56 ...
   problemy z Artemis 30...
   Problem z lunetą
   rada-wieszaki z cewek
   montaż na ZKK600
   Z USA
   Jaki nóż?
   jaka kula do 7x64?
   CZ 550FS-jaki kaliber?
   16/67?!
   bo strzelac to trza u...
   porada
   Do fanow optyki
   Dryling-żywotność luf...
   odrzut broni
   docter kontra meopta
   KLUB 9.3x62
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  06:42 Kulwapad zamur (mendea111???): Jako anonimowi z pierwszym (?) wpisem co świadczy, iż właśnie ten temat jest ci "najbliższy" nie powinienem ci odpowiadac, zwłaszcza po tak płytkim poście. Mimo to: ambonę postawioną przez strażnika łowieckiego Błażejewicza i przez niego ostro eksploatowaną na terenie nie stanowiącym terenu obwodu wskazał oprowadzający komisję Wojciech Kraska pokazując jednocześnie książkę obwodu z zaewidencjonowaną tą amboną jako urządzeniem łowieckim. On także posiada wiedzę kto, gdzie i kiedy urządzał nęciska. Po szczegóły udaj się do niego. Inne wpisane były do starych książek obwodu i jeśli się zachowały to możesz je tam odnaleźc. Chyba, że to kłusownicy postawili ambony prawie pod oknami leśniczówek w której mieszkają leśnicy myśliwi z "Jelenia" i polowali z nich przez ponad 15 lat!. Co do jednego mogę się zgodzic: ambony postawili kłusownicy! I przez złą gospodarkę i zaniedbanie zapomnieli je rozebrac gdy już przestały spełniac ich oczekiwania. Będziesz miał okazje o tym kole jeszcze poczytac, bo jak wynika z twego postu istnieje potrzeba dogłębnego poinformowania czytelników forum o tych i innych metodach pracy tego koła.Tytuł:
  Zrobieni w "Jelenia"; II
  13:45 zamur69ad Kulwap: o "płyciźnie" postów i neznajomości tematu reportaży przez jego autora nie będę pisać bo to nie ma sensu. Ponownie nadmieniam o stronniczości- o tym sam wiesz, ale również niech się dowiedzą czytelnicy. Z Twoich "głębokich" postów dowiedzieć się można, że zostałeś kiedyś skrzywdzony przez brać łowiecką (wyrazy współczucia) i teraz się mścisz. Ale nie tędy droga. Z chęcią poczytam o gospodarce tego koła, ale mam jedną prośbę: pisz prawdę i nie naciągaj faktów. Wybiórczo przedstawiasz wizerunek tego koła, wytykając same jego wady, które owszem istnieją, jak w każdym kole. A jeżeli szukasz gwoździ przybitych do drzew to udaj się do pierwszego lepszego lasu niekoniecznie dzierżawionego przez "Jelenia" a będziesz miał wiecej możliwości prowadzenia śledztwa i pisania nie-prawdy podobnie jak o Towarzystwie nie-Prawidłowego Myślistwa. Pozdrawiam. PS. Czy Ty od razu miałeś ponad 7000 wpisów?????? Tytuł:
  Zrobieni w "Jelenia"; II
  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  tel: (58) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 31.10.2006
  Numer wydania:
  304 (0457 )
  ISSN 1734-6827
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia23.10.2006 - 29.10.2006
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 23.10.2006
  List otwarty TOMASZA RAPPE autor: Stanisław Pawluk
  Tomasz Rappe jak wielu członków naszego stowarzyszenia jest człowiekiem "niekomputerowym". Dzięki przyjaciołom korzysta z naszych publikacji czytając je na wydrukach. Po ostatniej publikacji w jego sprawie, na moje ręce złożył "List do Redakcji", który w całości i bez zmian przytaczam:


  Szanowna Redakcjo!

  Pragnę serdecznie podziękować Kolegom myśliwym z całej Polski za życzliwe zainteresowanie moim łowieckim losem. Bardzo mi to pomogło i podtrzymywało na duchu. Bardzo Wam za życzliwe wsparcie z całego myśliwskiego serca dziękuję!

  Szczególne podziękowania składam dziennikowi "Łowiecki" za zamieszczanie na swoich łamach sprawozdań o kolejnych kompromitujących i groźnych dla Związku wydarzeń w kole 63 "Dąbrowa" i okręgu Biała Podlaska. To one otwierały często zamglone demagogią oczy i wskazywały, na potrzebę innego spojrzenia na sytuację członków gnębionych przez chore układy w kołach i okręgach. Bardzo za odważną i otwartą postawę Redakcji dziękuję!
  więcej>>

  Redaktorzy pisząŚroda 25.10.2006
  Stanowisko ZG PZŁ w sprawie "Jelenia" autor: Stanisław Pawluk
  czyli: śladem naszych interwencji

  Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego zajął stanowisko w sprawie skreślenia z listy członka Koła Łowieckiego Nr 3 „Jeleń” w Lublinie Jacka Świecy. Zainteresowany, nie mając zaufania do miejscowych władz łowieckich, zwrócił się do ZG PZŁ przedstawiając min. wycinki z lokalnych gazet w tym wydruków z dziennika "Łowiecki", przedstawiających negatywne wydarzenia mające miejsce w KŁ Nr. 3 "Jeleń", którym wraz z Zbigniewem Adamiakiem próbował się przeciwstawić.

  W dniu 24 października 2006 Jacek Świeca otrzymał uchwałę nr 35/2006 Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 17 października 2006 w której czytamy min.:

  .
  więcej>>

  Moje polowanieCzwartek 26.10.2006
  Ptaszek autor: ANDY
  Wrzesień. Poranek jakiś niemrawy i zamglony. Wolno gramolę się z wyrka i wychodzę przed nasz myśliwski domek. Bardzo ciemno jeszcze, marudzę nad gorącą herbatą parząc usta i wściekły zostawiam kubek. Jadę na Spychaczówkę. Zostawiam auto i schodzę na ogromny zrąb leżący po jej lewej stronie. Zbyt ciemno dalej więc postanawiam, że przysiądę na chwilę jak się rozwidni na tyle, że coś będzie można zobaczyć i ewentualnie wyłuskać z morza traw i łętów oraz kęp samosieju.
  więcej>>

  Redaktorzy piszą
  Komu OHZ-ty??? cz. 3 - zające jadą do kół autor: Stanisław Pawluk
  Z działalnosci Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Krośniewicach korzystało m.in. Koło Łowieckie nr 25 "Bór" w Górze. Zakupiło zające dla prowadzonej hodowli zagrodowej. Koło dzięki zaangażowaniu swych członków, którymi kieruje zarząd w składzie: prezes Jerzy Mackowski, łowczy Eugeniusz Wołowicz, podłowczy Adam Kossowski, skarbnik Jerzy Jancelewicz, sekretarz Wacław Grzebieluch - posiada wspaniałe sukcesy, spory majątek i dobre wyniki w prowadzonych hodowlach.

  „Baza” KŁ „Bór” to sporych rozmiarów teren. Znajduje się na nim okazały domek myśliwski z dużą salą, gdzie można odbywać zebrania koła, pokojem gościnnym, kuchnią, kominkiem, przy którym skwierczące drewienka sprawiają przychylny klimat dla powstawania dobrych pomysłów.
  Po jednej z przeprowadzonych inwentaryzacji zwierzyny – opowiada prezes J. Mackowski – stwierdziliśmy, że liczba zajęcy zniża się niebezpiecznie w kierunku zera. Naszą reakcja na ten stan było podjęcie decyzji o hodowli zagrodowej. Zające dla celów hodowlanych zakupiliśmy w OHZ Krośniewice. W zagrodzie oprócz zajęcy żyją daniele.
  więcej>>