Czwartek
23.11.2006
nr 327 (0480 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
23-11-06 08:45
wiewióra
23-11-06 09:41
HubertL
18-10-06 15:28
fotogamrat
23-11-06 17:11
Przemek76
23-11-06 19:19
Felek
23-11-06 19:56
Lipek
Myśliwskie akcesoria
 LAPUA
 Pless- zakup
 Lornetka NIKON 8.5x56
 Luneta
 Informacja dla posiad...
 NIKON COOLPIX 8700 - ...
 Sztucer
 BROWNING A-Bolt Compo...
 Silver Pigeon
 Luneta Delta Titanium...
 Elaboracja
 Buty do lasu
 Amunicja "ekologiczna...
 Sodia Ferlach Kniejow...
 czy szczotka mosiężna...
 kniejówka Sabatti
 WOLF SUHL
 Amunicja kal 222 rem.
 Kal. 243 win vs kal. ...
 Szwed czy CZ
 Jeszcze raz o wabiku ...
 Jaki nóż?
 Nikon monarch 8,5x56
 Zeiss conquest z krzy...
Dyskusje problemowe
 Kolego czy Panie?
 kalendarzyk zbiorówek
 Nadzwyczajne Walne
 Badanie czy też (nie)ba...
 EKB a przewóz broni z D...
Humor
nadesłał: Driada
"Zajaczku-zatkaj uszy"
Mama mówi do zajączka:
-Teraz zatkaj sobie uszy.
-Dlaczego?
-Za tamtym drzewem zaczaił się myśliwy.
-Boisz się, że trafi?
-Nie. Nie chcę, żebyś słyszał co powie, kiedy spudłuje!
Przepisy kulinarne
 Przepis na tatara ?
 10 litrów spirytusu...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Hyde Park Corner
 polowanie
 OHZ
 Temat stary jak ,,Swi...
 Polowanie Hubertowskie
 Wycena?
 Kraków i okolice
 polowanie
 Prywatne hodoele głus...
 Podziękowania IGiHZ ...
 Tragedia w KWK HALEMBA
 KONIN????
 Strzał!?Poszukiwania?...
 wabienia czas zacząć
 czyzby cenzura na por...
 Rodzaje odstrzałów
 ZG PZŁ a noktowizja
Psy myśliwskie
 Ulizana fryzurka Ki...
 Poszukuję książek
 Polowanie z "dzikar...
 (Dar)-gończy słowac...
 Nory
 Terminologia łowiec...
 Daleki aport
 małe munsterlandery
 Radiolokacja
 Gwizdek
 wymiary budy dla GP
 Polowanko z dzikarz...
 Nigdy nie polował
 Terier Walijski
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia13.11.2006 - 19.11.2006
Redaktorzy pisząCzwartek 16.11.2006
CUCHNĄCA DĄBROWA! autor: Stanisław Pawluk
O wyczynach prezesa Antoniego Sacharuka, sprowadzających na łowiectwo w ogóle, a na myśliwych okręgu PZŁ Biała Podlaska w szczególności, uwagę środowiska, już nie tylko łowieckiego - pisaliśmy wielokrotnie. Jak dotychczas, żyjąc prawdopodobnie w nadziei, że sprawy samoczynnie przyschną, władze łowieckie niewiele zrobiły, aby przywrócić porządek. Za sprawą prezesa Antoniego Sacharuka okręg Biała Podlaska ponownie ma okazję stanąć w blasku reflektorów. Tyle, że reflektory te nie chwałę, a skandaliczne postępki oświetlają. Jak długo jeszcze? - zadają sobie pytanie myśliwi w całej Polsce.

Kolejne wejście prezesa...
nastąpiło za sprawą dokarmiania.
więcej>>

Moje polowanieCzwartek 16.11.2006
Kciuki autor: Trapper
Ledwo otwierając oczy w półśnie, ujrzałem złotą gębę księżyca. Często tak jest, kiedy mam jechać na polowanie. Nie mogę spać. Tym razem nie polowanie, ale trapping. Kolega księżyc śle mi jakieś sygnały z wszechświata, o tym, że się właśnie przebudziłem, o tym ze żyję. Cóż za lenatyczne myśli. Oczywiście że żyję. Co w tym dziwnego... Która to godzina? 3.00 rano. Zbieram powoli myśli. Jakie to dziwne sekrety wie kolega księżyc, myślę. Czasem świeci słowikom, czytającym nuty do swych nocnych pieśni w ciepłe letnie wieczory, a czasem towarzyszy wyciu wilków, wróży groźbę, wróży śmierć. Co mi dzisiaj wywróży? Kurcze. Jakieś dziwne to moje filozofowanie. Śpij człowieku, jest dopiero 3.00 rano, mówię do siebie. Masz jeszcze półtorej godziny snu. Cudem pogrążam się we śnie.
więcej>>

Listy do redakcjiWtorek 14.11.2006
OBRZĘDY autor: jani
W ostatnich latach w łowiectwie daje się zauważyć nawrót do tradycji. Są to nie tylko rocznicowe biesiady, tasiemcowe listy odznaczonych zasłużonych, ale również wzrost zainteresowania psami myśliwskimi, ptakami łowczymi oraz piękną i drogą bronią, a także strojami. Za tymi zjawiskami, jak zawsze i wszędzie, podąża rozwój języka łowieckiego w myśl zasady, że każdy byt musi mieć nazwę. Dobrze, jeśli w tym słowotwórczym pędzie odkurza się dawne miana, nadając im nowe treści. Takie zjawiska zachodzą wtedy, gdy wracają niegdysiejsze rodzaje łowów lub przywraca się szlacheckie obyczaje. Mniej cieszą nieudane, sztuczne twory, powstałe na siłę i wbrew językowym normom.
więcej>>

Strzelectwo
 Spotkanie Gorzów Wl...
 kto mi powie jak to...
 Suchodół -umiera
 Kiepskie skupienie
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 23.11.2006
Numer wydania:
327 (0480 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  00:29 gekonKolego Witing czy zdarzyło Ci się zameldeować coś w prokuratórze i doczekać szczęśliwego zakończenia postępowania...? Gdybyś wiedział ile razy wspominany często T.Rappe składając doniesienia do prokuratury przeciwko Sacharukowi za składanie fałszywych zeznań i inne oskarżenia otrzymywał odpowiedż że ten przecież odwołał swoje wcześniejsze zeznania przed policją w Terespolu przez telefon. Inny przykład jak prokurator oddala oskarżenie przeciw myśliwemu który stojąc przed członkami ZO stwierdził że "..gdybym miał broń były by dwa trupy"(mając na myśli innych myśliwych którzy się mu sprzeciwili).Słyszałem historyjkę gdzie szwagier powiedział do szwagra "..bo cię strzelę w pysk" i to było podstawą do odebrania mu pozwolenia na broń.A tu nic, cisza. prokurator stwierdził że przecież nie mówił tego serio-zgroza.. . Myślę drogi kolego że jeśli miejscowe kacyki mają tak duże "chody" w prokuraturze to składanie kolejnych doniesień niewielki ma sens. Poczekajmy więc na opinie specjalistów, jeśli karma jest roślinna to po co ten krzyk, choć faktem jest że cuchnie przerażliwie. Jeśli jest to coś gorszego,to na pewno ktoś za to powinien beknąć i zgadzam się z kolegą że powinno się takie koło rozwiązać. tylko czy jest to realne to już rzecz dyskusyjna.Pan prezes Sacharuk został radnym więc znów bedzie miejscowym przestrzegaczom prawa "ciężko" Go oceniać. Bądżmy jednak cierpliwi bo "..pośpiech ponoć jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł". Komentarze w "Łowieckim" m.innymi kolegi z pewnością odniosą skutek a wizyty w prokuraturze..niekoniecznie -pozdrawiam i DARZ BÓRTytuł:
  CUCHNĄCA DĄBROWA!
  ... do opowiadań
  00:29 TrapperNawet z powodu najszlachetniejszych pobudek klamanie w stosunku do najlepszego kolegi jest naganne. Trzeba bylo powiedziec koledze ze masz porachunki z rudzielcem i by chlop zrozumial. Poza tym ladnie poskladane opowiadanie. Ladne opisy. Gratuluje. DB Tytuł:
  Lisi nałóg
  ... do listów do redakcji
  14:17 janiNie udzielę "dobrych rad", bo ich nie ma. Tym bardziej,że nawet pisząc o języku łowieckim, obyczajach i krzyżu przydrożnym, byłem posądzany o dewotyzm, bohaterszczyznę i nadmierną martyrologię. Zasadnicze pytanie, jakie należy postawić, to: JAK? Jak zapewnić kadencyjność, skoro na zebraniu wyborczym 80% myśliwych nie wyraża zgody na kandydowanie do Zarządu. Jak nie wybrać oszołoma, skoro większość w kole na niego głosuje. Jak ni pozwolić na podjęcie "złej' uchwały, skoro 95% obecnych na zebraniu nabiera wody w usta na zasadzie: "a co ja tam będę się wystawiał". Jak nie pozwolić na stosowanie argumentu o niekoleżeńskości, skoro tych koleżeńskich jest więcej i są głośniejsi. Najwięcej hałasu robią Ci, co krzyczą "Cisza!" Gdy kiedyś wołałem: "Obudźcie się!", jedyną reakcją reakcją było lekceważące pukanie się w czoło! Z kogo się śmiejecie? Nie muszę odpowiadać!Tytuł:
  Czy to już - gangrena w PZŁ
  więcej>>
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Uchwała walnego zgromadzenia Koła stanowi że: "Każdy członek koła jest zobowiązany do wniesienia na korzyść koła kwoty równej wysokości 20% składki członkowskiej na rzecz PZŁ obowiązującej w danym roku kalendarzowym" . Czy myśliwi , którzy opłacają 50 % składki członkowskiej na PZŁ wpłacają uchwalone 20% liczone od pełnej składki czy od zniżkowej?
  Odpowiedź:
  Pod pojęciem składki występuje w uchwalwe NRŁ składka pełna i składka ulgowa. W związku z tym, jeżeli uchwała WZ o treści podanej niżej dotyczy opłaty innej niż składka członkowska w kole, to 20% należy każdemu z członków liczyć o składki jego obowiązującej, a więc ci, którzy płacą w PZŁ składkę ulgowa, od niej naliczą i wpłacą w kole 20%.

  więcej>>
  Listy do redakcji
  Czy to już - gangrena w PZŁ autor: Lufa
  Autor - myśliwy z 25-letnim stażem nie mający dostepu do internetu poprosił mnie o zamieszczenie poniższej informacji. ...Przyjaciel po lufie.

  Tocząca się na forum internetowym dyskusja na temet - "Koleżeństwo - Honor ...etc." utwierdza mnie w przekonaniu że "demokracja" to "twór" dobry (bo lepszego nie wymyślono), ale dużo mu do doskonałości. Właśnie zasady demokratyczne przyjęte w łowiectwie można dowolnie interpretować i to tak jak komu wygodnie.
  Przedstawiam swoje wątpliwości (należę do PZŁ, bo brak jest innej równoległej organizacji myśliwskiej).
  więcej>>