Środa
17.10.2018
nr 290 (4826 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Dziennik na gorąco
Elektroniczny przestępca? autor: Stanisław Pawluk
W czasach, gdy dowód osobisty można mieć na telefonie komórkowym, z którego także można dokonywać operacji finansowych, Polski Związek Łowiecki skupiając się na tworzeniu ustaw zabezpieczających intratne stołki, zupełnie pomija istotne dla łowiectwa problemy. Dążąc do posiadania monopolu na wszystko co jest związane z łowiectwem wymusił - jak twierdzi łowczy Koła Łowieckiego nr 48 "Ponowa" we Włodawie Lucjan Pełech - stosowanie przez koło swego programu komputerowego do obsługi dokumentacji koła, który wręcz zachęca do różnego rodzaju krętactw.

Na przykład program nakazuje dodatkowo zatwierdzić w ciągu kilku dni polowanie indywidualne w książce ewidencji, po czasie wpisanym jako jego koniec. W tym czasie można zmieniać ilości strzelonej zwierzyny, czas końca polowania i liczbę strzałów, mimo że data/godzina końca polowania wpisane do książki już minęła. Takie rozwiązanie daje nieuczciwym myśliwym świetne narzędzie, żeby po rozebraniu tuszy dzika i zdeponowaniu jej w zamrażarce, zatwierdzić koniec polowania bez żadnego pozyskania, ale gdyby zostali nakryci, dokonają "legalnego" dla PZŁ zatwierdzenia polowania, wpisując strzelenie dzika. Ciekawe jak to "zatwierdzenie" miałoby być realizowane zdaniem PZŁ w książce papierowej, bo w świetle obowiązującego obecnie rozporządzenia MŚ książki ewidencyjne papierowe i elektroniczne traktowane są jednakowo.

Ten właśnie program wciskany kołom przez ZO PZŁ zaprowadził jednego z myśliwych na ławę oskarżonych.
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
Brak nowych zdjęć w dniu dzisiejszym
Wiedza i edukacja
 Wpis do książki wg. M...
 Czy GRD i ORD mogą...
 Polowanie ALP
 Sankcje za szkody
 Zakaz noszenia broni
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
13:01 HuskyJeeezu, ale ciemnogród...
Widać, że czas zatrzymał się w tym kole - "...bez kakakasku nie wolno wchodzić..."
Tytuł:
Elektroniczny przestępca?
15:36 NowaEraJak tylko popatrzyłem na tego łowczego z ,,epoki kamienia łupanego" to wymiękłem.No a jak go posłuchałem, to o mały włos się nie posikałem. Szkoda komentować, ale ten typ nie tylko, nie nadaje się na łowczego, ale i nie powinien być nawet myśliwym.Tytuł:
Elektroniczny przestępca?
20:35 tjarekCiekawe jakie będzie rozstrzygnięcie, skoro w rozporządzeniu ministra jest podany wzór druku upoważnienia, a na nim miejsce na podpis i pieczątki dzierżawcy. Czy wyświetlony na ekranie palmtopa druk upoważnienia bez podpisów i pieczątek jest ważny? Koledzy Hasky i NowaEra- trochę szacunku dla siwej głowy. O tym, czy ten Pan powinien być łowczym czy nie, decydują członkowie jego koła. Skoro jest łowczym 3 kadencję, to chyba im pasuje. Wam nic do tego. Tytuł:
Elektroniczny przestępca?
20:47 faun.of.kingBoże drogi, strzeż nas od głupoty takich łowczych w kołach łowieckich, wskaż dla nich drogę światłości płynącej od Organów nadrzędnych Polskiego Związku Łowieckiego i od ludzi mądrością słynących i szacunkiem innych ludzi.
Święty Hubercie Ty widzisz wszystko i wiesz o wszystkim ty kierujesz ręką myśliwych i dajesz rozum naszym władzom w kole łowieckim, zarządzie okręgowym i zarządzie głównym. Strzeż nas od takich ludzi by nigdy więcej nie zajmowali oni żadnych funkcji w PZŁ i nigdy więcej nie traktowani byli tak jak powinien być traktowany człowiek myślący.
Boże kochany Ty to wszystko widzisz , Ty słyszysz nasze wołanie o rozsądek i mądrość, Boże drobi spraw by tacy ludzie nigdy więcej nie szkodzili innym , swoim kolegom i sami odsunęli się od władzy, która tak mocno ich pociąga, która w ich duszę wlewa sączącą truciznę i jad który wypala zdroworozsądkowe myślenie.
Boże i Ty św. Hubercie strzeż nas i nasz Polski Związek Łowiecki przed takimi ludźmi.
AMEN.
Tytuł:
Elektroniczny przestępca?
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażBROŃSztucer Sauer 90 243winBielsko Biała 3500
Myśliwskie akcesoria
 sabatti rover
 Mossberg Patriot 308
 Lornetka Swarovski 8x...
 DELTA or VORTEX
 Brenneke Basic 8x57JS...
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia10.10.2018 - 16.10.2018
Redaktorzy pisząŚroda 10.10.2018
Projekt zmian w prawie łowieckim autor: Piotr Gawlicki
Nie minęło pół roku od momentu wejścia w życie zmian w ustawie łowieckiej, które zdecydowana większość myśliwych przyjęła negatywnie, a tu już Ministerstwo Środowiska szykuje kolejne zmiany. Dokument datowany na 24 września br. przedstawia projekt zmian w ustawie, polegających na dalszym dokręcaniu śruby członkom PZŁ, czyli myśliwym i kołom łowieckim. Z informacji płynących z Nowego Światu wynika, że Zarząd Główny PZŁ kierowany przez Piotra Jenocha, aż do bólu spolegliwego wobec ministerstwa, przyjął i popiera te zmiany, których wydźwięk jest jednoznaczny - wy tam na dole dostaniecie w dupę, a nam na górze będzie lepiej, więcej i wygodniej, spychając w dół odpowiedzialność za nie wykonywania poleceń politycznych płynących od rządzących.

Poniżej przedstawiam w punktach praktycznie wszystkie zmiany proponowane w projekcie ustawy.
 1. Obniżenie zwrotu kosztów odstrzału sanitarnego dla myśliwego z 80% ryczałtu do 50% i zwiększenie wysokości tego zwrotu dla PZŁ lub koła łowieckiego z 20% do 50%;

 2. Wprowadzenie prawa strzelania do zwierzyny łownej z łuku ..."na terenie obwodów wyłączonych z wydzierżawienia oraz w granicach administracyjnych terenów zurbanizowanych... (czytaj: w OHZ i na terenie miast i wsi);

 3. Odstrzały redukcyjne na terenie parków narodowych i rezerwatów będą możliwe w formie polowań zbiorowych z udziałem psów i naganki, w przypadku redukcji wynikającej z ustawy o ochronie zwierząt i zwalczaniu chorób zakażnych zwierząt;

 4. Marszałek województwa będzie mógł zezwolić na niszczenie legowisk, nor i gniazd ptasich;
  więcej>>

Hyde Park Corner
 Karty stanowiskowe
 Odnowiciel PZŁ - już...
 Użytkowanie wieczyste
 polowanie na kozioroz...
 członkowie niezrzesze...
 Wierzymy!
 Wanted - ktokolwiek w...
 Wydawało mi się, iż ż...
 Niech będzie pochwalo...
 Co to za flejtuchy ...
 Eksterminacja białych...
Psy myśliwskie

Brak wpisów w tym wydaniu
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 17.10.2018
Numer wydania:
290 (4826 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   SZKODY ŁOWIECKIE
   Szkody łowieckie
   SZKODNIK ŁOWIECKI
   Obawiać się czy się nie...
   Autorem projektu PŁ jes...
   Kolejna ustawa - kolejn...
   Ciekawostka z ZO w Elbl...
   Być myśliwym to wstyd
  Otwarta trybuna
  MYŚLIWI W NIEPODLEGŁEJ autor: BartOn
  30 września z Kamionki do Kozłówki przeszedł marsz niepodległości, gdzie odsłonięto odrestaurowany pomnik postawiony w 10 rocznicę upamiętnienia odzyskania przez Polskę wolności, który Zamoyscy postawili w 1928 roku. Odsłonięcia dokonała Jadwiga Inka Zamoyska, córka ostatnich właścicieli majątku w Kozłówce. Tego dnia w miejscowym kościele została odprawiona msza w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu mieszkańcy gminy, w asyście pocztów sztandarowych Straży pożarnych, szkół, Kół łowieckich oraz grup rekonstrukcyjnych i orkiestry dętej udali się w uroczystym biało - czerwonym pochodzie do Kozłówki. W wydarzenie aktywnie włączyło się Koło Łowieckie 33 LIS Lubartów, organizując poczęstunek myśliwską grochówką oraz pieczonym dzikiem.

  Współorganizatorem było także Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, to na jego terenie odbył się niepodległościowy piknik, na którym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Kamionce oraz grupy rekonstrukcyjne i odbył się pokaz ułańskiej sprawności w posługiwaniu się bronią podczas jazdy konnej. Gości powitały postaci z epoki, m.in. hrabiego Konstantego Zamoyskiego i Józefa Piłsudskiego.
  więcej>>