Niedziela
28.10.2018
nr 301 (4837 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do felietonów
15:56 MAKProste ! Obydwóch na śmietnik historii bez prawa do emerytury. To jest minimum co powinni otrzymać. Gdule powinno to spotkać razem z Bolchem już przed "stu laty", a wymawianie nazwisk tych osobników powinno być zakazane. Tytuł:
Kłamstwa, krętactwa, półprawdy i przemilczenia
16:27 jeagerJenochy i inni t.p. nie mają nic do gadania. Nadal mąci, kręci Bloch i jego spółka. Jenoch jest tylko mizernym tancerzem. Musi tak tańczyć jak mu zagra Bloch.Tytuł:
Kłamstwa, krętactwa, półprawdy i przemilczenia
17:06 Stanisław PawlukCiekaw jestem ile w tekście tych uchwał pomysłów Mariana Flisa. Zapisy projektu są tak głupie, że nie wierzę w to aby ich autorem był sam Piotr Jenoch. Do napisania takich głupot potrzebne są siły połączone - jedno beztalencie nie da rady. Dziwię się, że Małgorzata Golińska takie g.... podpisała i rozesłała. Chyba, że jej zamiarem (zleconym zadaniem?) była kompletna kompromitacja Ministerstwa Środowiska w środowisku myśliwych, ich rodzin i organizacji ekologicznych.


Ps> cytuję: "Prof. Wanda Olech jest osobą znaną i poważaną." - BYŁA!!! do czasu, aż splamiła się rekordowym wstąpieniem do PZŁ i prawie w tym czasie dając się "naznaczyć" znamieniem członka ZG PZŁ.
Tytuł:
Kłamstwa, krętactwa, półprawdy i przemilczenia
19:58 JurekelJeszcze będziecie wspominać czasy minione z nostalgią. O jakimkolwiek samorządzie dalej mowy być nie może przy tej wizji państw obecnej ekipy. Właściwie dołożyliścoe się do tego solidnie. Łowiectwo zostało uwikłani w politykę. Taka jest cena i wynik, między innymi, treści tu publikowanych. Owoce Waszej pracy zaczynają dojrzewać. Było źle a zan9si się , że będzie jeszcze gorzej. Tytuł:
Kłamstwa, krętactwa, półprawdy i przemilczenia
20:14 Stanisław PawlukTrzeba osiągnąć dno aby się odbić do góry! Dzięki władzom także aktualnym i dzięki ich klakierom takich jak ten niżej, którzy umacniali różnej maści swołocz w tym, że robią dobrze to dno osiągamy bardzo szybko. Tak więc i odbicie nastąpi szybko. Jurekel! Wbij sobie mocno w pamięć podstawowy dla każdego normalnego człowieka fakt: nie ten przyczynił się do ewentualnej klęski PZŁ kto ujawniał nieprawidłowości ale ten, kto te nieprawidłowości czynił i je namaszczał. Trudno przejść obojętnie obok znęcania się nad myśliwymi i przymykania na to oka przez władzę albo obok zwykłego złodziejstwa, chamstwa, krętactwa jakie obrosło PZŁ. Skoro nie można zlikwidować tego siłami wewnętrznymi to nie dziw się, że sięga się po siły zewnętrzne. Wszyscy naiwnie uwierzyli w poprawę po zmianie łowczego krajowego. I co? A no PZŁ-em nadal rządzą Flisy, Blochy i innej maści karierowicze i nienasyceni wpatrzeni jedynie w czubek własnego nosa. Dla myśliwych (prawdziwych i uczciwych) było źle a może być tylko lepiej.

Ps. Minione lata (łowieckie) mogę wspominać jedynie z odrazą.
Tytuł:
Kłamstwa, krętactwa, półprawdy i przemilczenia
więcej>>
Redaktorzy piszą
Kłamstwa, krętactwa, półprawdy i przemilczenia autor: Piotr Gawlicki
Niedawno przedstawiłem propozycję zmiany ustawy "Prawo łowieckie" przygotowaną przez Zarząd Główny PZŁ. Propozycję tę Sekretarz Stanu Ministerstwa Środowiska Małgorzata Golińska rozesłała do zaopiniowania przez szereg podmiotów, pismem z dnia 17/10/2018, dając świadectwo temu, że Ministerstwo poważnie traktuje niekorzystną dla myśliwych propozycję PZŁ. A co się okazuje dzisiaj? Zarząd Główny PZŁ nic nie wiedział o projekcie wysłanym przez Łowczego Krajowego do Ministerstwa, czyli była to inicjatywa Piotra Jenocha, najprawdopodobniej uzgodniona z prezesem NRŁ Andrzejem Gdulą. A skąd to wiemy? Od członka ZG PZŁ prof. Wandy Olech, która wczoraj podzieliła się tą informacją na profilu Facebook'a "Brać Łowiecka". Uczestników dyskusji na tym profilu informuję, że ten i inne posty prof. Wandy Olech zostały prawie natychmiast usunięte, co dowodzi, że ten niby niezależny i popularny na FB profil jest sterowany z Nowego Światu.
więcej>>
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 28.10.2018
Numer wydania:
301 (4837 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   Aport z pola
   Alpejski vs Kopov v...
  Dyskusje problemowe
   W ZG dzieje się
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia21.10.2018 - 27.10.2018
  Dziennik na gorącoPoniedziałek 22.10.2018
  Pasja i prawo, cz. 4 autor: Stanisław Pawluk
  Zakończyło się postępowanie sądowe w procesie karnym jaki za sprawa nieprecyzyjnego prawa i odmiennych interpretacji wydawanych przez te same organy państwa, doprowadziły Sergieja Isaryka na ławę oskarżonych. O sprawie informowaliśmy dość obszernie w artykułach rok temu:

  Pasja i prawo, cz. 1
  Pasja i prawo, cz. 2
  Pasja i prawo, cz. 3

  Na wcześniejszej rozprawie zeznawali świadkowie, którzy w mojej ocenie nie wnosili nic do sprawy i jedynie potwierdzali niekwestionowane przez żadną ze stron fakty. Jeden z nich, były pracownik Sergiusza Isaryka usiłował obciążyć oskarżonego, a jego zeznań postronnemu słuchaczowi nie dało się oceniać inaczej jak nachalną próbę pogrążenia swego byłego pracodawcy.

  Na rozprawie poprzedzającej ogłoszenie wyroku, przedstawionej na video poniżej, zeznawali świadkowie, których zeznania zapewne zainteresują myśliwych i innych posiadaczy broni. Szczególnie polecam syntetyczne zreferowanie i ocenę zaistniałej sytuacji dokonane przez obrońcę oskarżonego.

  Oto relacja video z tej rozprawy:


  Hyde Park Corner
   Szef fundacji Viva og...
   Czy jest to prawda?
   Portal umiera????
   Polowania New Zealand
   Niech będzie pochwalo...
  Myśliwskie akcesoria
   Usuniecie oksydy
   Tytan w broni
   Sako czy Rossler
   Nóż BENCHMADE 15008-B...
   Bergara B 14 varmint
   Komplet Tagart Thunde...
   NV-850 Patronus
  Strzelectwo
   Hornady 223 rem Ama...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Wiedza i edukacja
   Art. 28 ustawy o bron...
   ROBERT BAŁDYS - dokon...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  25-08-18 10:05
  andrzej_0077
  02-08-15 16:22
  sumada
  09-08-13 21:59
  o.m.c. stażysta
  Przepisy kulinarne
   Mózg z dzika