Poniedziałek
05.03.2007
nr 064 (0582 )
ISSN 1734-6827
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 05.03.2007
Numer wydania:
064 (0582 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   Do redakcji
   Ile trwa?
   Witam
   Poszukuję myśliwych c...
   Miłośnik przyrody!?
   szukam "preparatora"
   TOPINAMBUR
   Początki łowiectwa .....
   LICZĘ NA CUD
   Do jasnej cholery!!!!
   ,,Kęsy'' czy to ty Sł...
   Zaskoczenie
   Dziś Kazimierza!!!!
   Zdolność rozpoznawani...
   Zaginał pies w Lubusk...
   Suwalski okrąg PZŁ
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Redaktorzy piszą
  Kompromitujemy sami siebie autor: Stanisław Pawluk
  Zła sława łowiectwa w społeczeństwie umacniana jest nieprzejednaną postawą jaką reprezentują członkowie Polskiego Związku Łowieckiego uważający się za lepszych od innych. Często wspierani są przez członków zarządów okręgowych, którym jak w przypadkach Białej Podlaskiej czy Lublina bliżej jest do systematycznie łamiących normy statutowe i zasady prawne, czego przykłady opisywaliśmy wielokrotnie w Dzienniku.

  Prezes Koła Łowieckiego nr 63 „Dąbrowa” należy do osób, którym marzy się taka demokracja, w której każdy członek będzie miał prawo do własnego zdania pod warunkiem, że zdanie to będzie takie jakiego oczekuje prezes Antoni Sacharuk. W realizacji takiego modelu demokracji A. Sacharuk sięga po metody w niczym nie kojarzące się z cywilizacją.
  więcej>>
  Strzelectwo
   Rozstrzygający poje...
   gdzie strzelacie w ...
   BAŁWANKI jak wam po...
   Bok Baikał
   liga strzelecka
   puchar saco
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  17:21 cieniasNie zagłębiając się w smrodliwe szczegóły, jako jeden z szykanowanych i przeznaczonych do eliminacji przez prezesa S. przy wsparciu w postaci "udawania strusia" przez wielu "kolegów" z okręgu, oświadczam, że Kulwap, inspirowany, jak sądzę, przez nie do końca znających szczegóły niszczącej działalności tegoż prezesa, opisał zdarzenia w kole w sposób o wiele łagodniejszy niz to miało miejsce. "Chowanie głowy w piasek" przez działaczy okręgu pozwalało prezesowi na kolejne akty bezprawia, jednak mam pewność, że członkowie ZO, gdy z "łowieckiego" dowiedzieli się o słynnych uchwałach szykanujących myśliwych z koła za zeznawanie przed sądem nie po myśli prezesa, uchylając te uchwały i przywołując w ten sposób prezesa S. do porządku, powstrzymali dalszą kompromitacje koła i okręgu i ograniczyli, chociaż częściowo jego zapędy dyktatorskie. Stanisławowi M., proponowaliśmy wielokrotnie ugodę, czyli odstąpienie od oskarżenia za przeprosiny, jednak, pewny siebie i swoich możliwości, odmawiał, odmówił, po naradzie z prezesam S., ugody w ostatnim dniu procesu, dlatego też niech prezes S., czuje się odpowiedzialny za swojego człowieka, którego zachęcał do pomawiania. Tytuł:
  Kompromitujemy sami siebie
  23:40 cieniasWspomniałem wcześniej o spóżnionej, z pewnością, lecz doniosłej i odważnej, z punktu widzenia realiów i niezdrowych układów personalnych w okręgu bialskim, bo poddającej w wątpliwość przywódczą rolę Sacharuka w ORŁ, co wielu obserwatorom z zewnątrz, i co gorsze, niektórym urzędnikom, sie wydawało, decyzji ZO o uchyleniu bezprawnych uchwał K.Ł. "Dąbrowa", zainicjowanych, autoryzowanych i bronionych przez prezesa S. Decyzji przywracającej nadzieję na powrót w okręgu do uczciwych metod zarządzania. Nie sposób nie docenić wpływu na powstrzymanie zapałów prezesa w kwestii planów wyklucznia członków koła i sterowanie okręgiem z tylnego siedzenia członka /tylko/ORŁ,jakie jest udziałem dziennika "łowiecki" i przytłaczającej większości wypowiadających się jego czytelników. Kontrola ze strony mediów, przy wszystkich jej niedostatkach, to bezsprzecznie, wielkie zdobycze demokracji, które jest nie "w smak" różnej maści kombinatorom, socjotechnikom i demagogom, a także rozsmakowanych w autorytaryżmie, wielkich i takich, jak prezes, mini-przywódców zbiorowości. Sądy powszechne, w sytuacji, zdarzającej się bezradności i koniunkturalizmu wśród różnych, zajętych głównie sobą, struktur PZŁ okazują sie też "biczem bożym" na próbujących łamać związkowe prawo i obyczaje, nielicznych, co prawda, w Związku, ale psujących go, funkcyjnych działaczy. To wszystko działa na niekorzyśc panów S. i M., czyli działa na korzyść Związku i demokratycznych relacji wśród myśliwych. Ale zaszło jeszcze jedno warte odnotowania wydarzenie, prorokujące dla koła "Dąbrowa" jak najlepiej. Otóż, w moim kole, podobno, na kilka dni przed ogłoszeniem wyroku w sprawie o pomawianie swoich kolegów myśliwych przez Stanisława M. miało miejsce takie oto zdarzenie; na posiedzenie zarządu koła przybył, prezes S. w towarzystwie członka KR, oskarżonego Stanisława M. i próbowali razem przeforsować uchwałę zarządu o napisaniu do sądu pisma, z którego miało wynikać, że Stanisław M. w procesie tym reprezentuje koło. Po co, myślę, że wszyscy się domyślają. Członkowie zarządu stanowczo odmówili narażając się na gniew obu, lecz wybrali tym razem uczciwe, chociaż, kłopotliwe z towarzyskiego punktu widzenia wyjście, za co wyrażam im głębokie uznanie. Głęboko protestuję i nie zgadzam sie z metodami, jakie prezes S. stosuje w moim kole i okręgu, lecz nie mam najmniejszego zamiaru dokładać ręki, aby pozbawiać go władzy, szanuję wybór, chociaż nie sznuję metod, jakimi sie posługiwał, aby zdobyć władzę, mam wielką nadzieję, że wystarczy tylko doprowadzić do sytuacji, że będzie musiał działać w zgodzie z prawem i nie pozostanie mu w rękach żaden atut. Przykłady na to, że proces taki trwa przedstawiłem wyżej. Darz Bór!Tytuł:
  Kompromitujemy sami siebie
  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Moon Eyes-owe dzieci
   gwizdek
   Odlot
   "Ostatnie norowanie"
   Praca Alpejskich go...
   Gończy słowacki czy...
   Warsztaty psów dzik...
   border terrier
   Norowce
   zespol cushinga!
   jagterier i koty
  Myśliwskie akcesoria
   PAJERO A MOŻE L 200
   Jaki kaliber ??????
   ZEISS CONQUEST 3-9x50...
   Wykrywacz strzelonej ...
   Ceny amunicji 222 Rem...
   Wiara bo zwariuje
   luneta
   Nikko Stirling Platin...
   wpływ długosci lufy n...
   Hermanos Zabala - czo...
   Sztucer Zastawa M-70
   SAKO 85
   SZTUCER DO 2500zł
   IŻ18 MN 308W
   Delta optica 3-12x50 ...
   lunety FOMEJ
   Winchester Supreme
   kaliber......
   Pajero Pini
   krzyż Leupolda Bony a...
   Bushnell Elite 4200 2...
   montaż do kniejówki
   Burris proszę o pomoc!
   Amunicja Federal
   Używana optyka
   Ciuchy dla dian
   cz 550 LUX
   KNIEJÓWKA IŻ 94 BAJKAL
  Dyskusje problemowe
   Słonki
   Niedoliski czy ktos juz...
   Jak szacować szkody w z...
   Zagospodarowanie obwod...
   dziki w marcu
   Cóż sie dzieje
   Odszkodowanie za łąki
   Odszkodowanie za topina...
   Odmowa dzierżawy obwodu
   Inwentaryzacja w lutym
  Przepisy kulinarne
   Krztusiec - koklusz
   Specjalnie dla Bosk...
   gąska
   Temat kulinarny?? T...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  05-03-07 05:00
  .Marek Bublej.
  28-02-07 08:56
  mariandzik
  05-03-07 09:29
  Leon
  05-03-07 09:28
  shadowDP
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia26.02.2007 - 04.03.2007
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 26.02.2007
  Dlaczego mamy problemy z elaboracją autor: Stanisław Pawluk
  Elaboracja amunicji myśliwskiej staje się ponownie coraz powszechniejszym zajęciem myśliwych. Jeszcze nie tak dawno przed każdym polowaniem myśliwy, często angażując synów czy wnuków „kręcił” taką ilość amunicji, aby na cały dzień intensywnego strzelania wystarczyło.

  Swego czasu, w każdym sklepie można było kupić niezbędne elementy do samodzielnego scalania nabojów. Bez problemów można było kupić proch „Sokół” produkowany przez firmę „Pronit”, przebitki kartonowe i filcowe natłuszczane, śrut o potrzebnej średnicy i spłonki. W tamtych latach sprzedaż elementów do elaboracji prowadzona przez tą samą Jedność Łowiecką”, która sprzedawała gotowe naboje, widać to się chyba opłacała, skoro sprzedawała. Zaopatrzenie się dzisiaj w komponenty do elaboracji graniczy z cudem i odbywa się na zasadzie importu walizkowego, co nie koniecznie pozostaje w zgodzie z obowiązującymi przepisami, ale daje jedyną możliwość uprawiania coraz bardziej popularnego hobby elaboracji przez myśliwych i strzelców sportowych, a zarazem podtrzymania tradycji ojców, dziadków i pradziadków. Elaboracja własnej amunicji to prawie rytuał, któremu z wielkim zaangażowaniem i wiedzą oddają się pasjonaci tego hobby.
  więcej>>

  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu