Środa
28.03.2007
nr 087 (0605 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 Szperacze na terenówce ...
 Przed WZ
 Mundury? Kto za nie pła...
 Trudna sprawa!
 czy ktoś już podpisywał.
 Odmowa przedłużenia dzi...
 Gdzie przystrzelanie?
 Czy Prezes może ?
 Sankcje??
 Wolny rynek
 broń do depozytu
Redaktorzy piszą
KONIEC SEZONU a’la „Dąbrowa” autor: Stanisław Pawluk
Do „kwiatków” sadzonych w Kole Łowieckim „Dąbrowa” w Białej Podlaskiej, działającego pod przychylnym okiem Okręgowej Rady Łowieckiej kierowanej przez Aleksandra Witt Kompę oraz przy przychylności Romana Laszuka – dosadzono jeszcze jeden: "właściwe" dla tego środowiska zakończenie sezonu.

27 lutego myśliwi zauważyli spore ilości krwawych śladów, czyli po myśliwsku mówiąc sporo farby, przy paśniku w nadleśnictwie Chotyłów, na obwodzie nr 12, dzierżawionym przez KŁ Dąbrowa. Nawet dla mało doświadczonego myśliwego i niezbyt dokładna analiza śladów i tropów wskazywała, iż strzelono tu dzika sporych rozmiarów, który został podniesiony i zapakowany do pojazdu. Szybko także ustalono, że jedynym wówczas polującym w tym rejonie, już po wyczerpaniu się ilości dzików dozwolonych do pozyskania w zatwierdzonym planem łowieckim, był Adam Ż. uznawany w kole za stronnika prezesa Antoniego Sacharuka.
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
28-03-07 07:34
Bukiet
28-03-07 09:42
wilk62
30-01-07 22:33
błażej
Komentarze czytelników
... do felietonów
08:08 medea111Ad.Kulwap. Wypatrujecie cudzego pod lasem a nie widzicie swojego pod nosem. Może waćpan pochwali się jaką to moralną legitymację do podbierania obwodów posiada zarząd tworzonego łęczyńskiego koła łowieckiego "Dzik", w którym to dzierżysz Kulwapie władzę wspólnie z Bodganem K.Bogdanem N. Zbigniewem A. i Jackiem Ś. Na początek proponuję zająć się Bogdanem K. i spowodowanym przez niego wypadkiem drogowym po pijaku w wyniku czego rozległych obrażeń ciała /o krzywdach moralnych nie wspomnę/doznał jadący z nim inny myśliwy. Ten człowiek do dziś chodzi z trudem o kulach, każdu ruch jego ciała wywołuje nie do opisania ból.Może zapytasz Bogdana K. czy chociaż raz odwiedził Kolegę po strzelbie w czasie jego długiego pobytu w szpitalu i po nim.Otóż nie. Tego kawalera Medalu Św.Huberta nie było stać na taki gest. Ta jedenastoosobowa awangarda "Dzika" jest bardzo pewna,że przynajmniej jeden obwód tj. 142 od starosty w prezencie dostanie. Opieram moje stwierdzenie na opinii środowiska łęczyńskiego, które mówi że Jacek Ś. jest w bardzo dobrej komitywie z burmistrzem Łęcznej i ze starostą łęczyńskim. Ta zażyłość jest mocno ukorzeniona poprzez imprezki na łonie natury przy pieczonych prosiakach itp.Że tak jest, nie stanowi to dla nikogo żadnej tajemnicy i ja tu Ameryki nie odkrywam. Ponadto siostra Zbigniewa A. zatrudniona jest w Starostwie Powiatowym w Łęcznej. Jaką decyzję podejmie starosta, tego nie wiem. Sądzę że jest na tyle mądrym i rozsądnym człowiekiem, że nie da sobą manipulować. Tytuł:
Sprawa jednego łosia?
13:38 gekon Adam Ż. podobno został też złapany przez LUBZEL na kradzieży prądu, a jest przecież bratem Bogdana Żądło czyli przewodniczącego KR w " Dąbrowie" i byłego starosty bialskiego skazanego przez Sąd za przywłaszczenie 150 zł. zebranych od członków koła. Ciekawe co na to wydaiał pozwoleń na broń KWP w Lublinie. Nawiasem mówiąc wygląda to na skłonności rodzinne. Nie dziwi zatem fakt, że sprawie ukręcono "łeb" skoro Sacharuk rozmawiał ze Szpilerem..?? Nadmienię tylko, że Antoni Sacharuk jest radnym i przewodniczącym Komisji ds. bezpieczenstwa i porządku publicznego w Starostwie powiatowym i kontakty z organami ścigania należą do jego obowiązków - DARZ BÓRTytuł:
KONIEC SEZONU a’la „Dąbrowa”
więcej>>
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 28.03.2007
Numer wydania:
087 (0605 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 Nowogard-nagrody Bl...
 Nowogard-nagrody Ma...
 gdzie zawody?
 Wynik konkursu Nr.1
 Jaki to kaliber?
 Amunicja kulowa Bar...
 ceny na strzelnicach
 Ceny śrutowej
 Rozstrzygający poje...
 Nowogard -Diany kon...
 Nowogard-konkurs 1
 Rozstrzygający poje...
Psy myśliwskie
 Trymer - Terier Wal...
 Naukowcy..
 JAGDTERIER
 Kupię foksteriera
 Który lepszy
 Lokalizowanie ...no...
 Berlin 2007- wystaw...
 Zwijanie otoku
 Walczyc o psa...
 FORUMOWY KONKURS DZ...
 KATOWICE
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Przepisy kulinarne
   Chleb
  Hyde Park Corner
   potrzebuję pomocy !
   GOOOOOLLLL!!
   Mecz z ...
   UWAGA - Transport Now...
   Szkodniki
   Przypomnienie-W-WA-Sp...
   Poezja łowiecka
   RDLP Krosno informuje...
   Zaraz na Polsacie o H...
   Mąż śmiertelnie postr...
   Polowanie na dziki
   Egzotyczne zwierzaki.
   Dyplomatyczny konflik...
   21 km. od PKiN
   KONIEC.
   wady preparowania por...
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia19.03.2007 - 25.03.2007
  Redaktorzy pisząCzwartek 22.03.2007
  Sprawa jednego łosia? autor: Stanisław Pawluk
  Dzwonek telefonu okazał się złowieszczy! Zdyszany głos informował, że w lesie nieopodal wsi Białka doszło do tragedii. Na cienkim drucie straciła życie klępa łosia.

  - Panie! Głos w słuchawce nie tai emocji - ona konając starała się urodzić!
  Teren ten zdążyłem poznać z racji pisania relacji o miejscu przeprowadzonej przez Państwową Straż Łowiecką w Lublinie interwencji w której ustalono liczne miejsca skłusowania saren oraz zebrano sporą ilość wnyków. Po jakiejś chwili jestem na miejscu zdarzenia. Wraz z policjantem posterunku w Milejowie aspirantem Wiesławem Świciem komendantem posterunku PSŁ Bogdanem Nieradką i strażnikiem PSŁ Grzegorzem Flor oglądamy miejsce w którym leży olbrzymie cielsko klępy. Zruszona dość głęboko ściółka i poruszony grunt świadczą, że klępa usiłowała się bronić. Spore otarcia na drzewach zaświadczają jak matka nienarodzonego jeszcze cielaka walczyła o życie. Nie tylko o swoje. Trudno nie odnieść wrażenia, że do chwili zanim cienki drut zacisnął się na jej masywnej szyi robiła wszystko aby zamknąć łańcuch życia. Nie zdążyła. Z dróg rodnych wypchała zaledwie niewielką część tego, co tak pieczołowicie chowała i niebawem towarzyszyłoby jej przy boku ciesząc swoją obecnością nie tylko matkę ale oglądających ludzi. Nie tylko myśliwych.

  więcej>>

  Moje polowanieWtorek 20.03.2007
  Wiosenne kaczory autor: ANDY
  Rozlany szeroko Dunajec wartko toczy swoje wody nabrzmiałe topniejącym śniegiem. Pachnie mułem i gnijącymi zeszłorocznymi roślinami. Pachnie też ziemią, która jeszcze nieśmiało otwiera swe trzewia aby umożliwić pierwszym roślinom wędrówkę ku słońcu. To słońce najmocniej pozwala uwierzyć, że wiosny już nie można zatrzymać. Ogromne i mocne śle swe promienie w parującą ziemię i ślizga się po patykach wikliny ozdobionych już zieloną śniedzią młodych liści i baziek na których uwijają się gorliwe pracownice z pokrytych brunatnym kożuszkiem odwłokiem. Na ich łapkach ogromne ładunki pyłku, który powędruje do ula na ucztę dla zastępów ich młodych następców i... trutni... też potrzebnych w swoim czasie...
  więcej>>

  Moje polowaniePoniedziałek 19.03.2007
  Czternaście... autor: ANDY
  Wspaniała zima 1999 roku. Zaraz po Nowym Roku otrzymuję zaproszenie na zajęcze polowanie. Sąsiaduje to łowisko z naszym, rozciągnięte w widłach Dunajca i Wisły. Typowy obwód polny, w którym bytuje zwierzyna drobna. Stawiam się na zbiórkę, dojeżdżając z niemałym trudem po zalodzonych drogach, ściskam prawice przyjaciół i nowych Kolegów i wysłuchujemy odprawy prowadzonej przez łowczego. Potężny zespół naganki oraz ciągnik z karawanem wygląda obiecująco, zaśnieżone, równe pola też.

  więcej>>

  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   Barnaul 30-06
   Pływająca lufa???
   kolor szkieł w Zeiss'...
   Montaż do ZKK 600
   sauerka
   zdjęcia w nocy
   Czy to wada seryjna???
   pytanie o kniejowke 8...
   Zestaw do 5tyś.
   LC 120 z 2004 czy now...
   czoki do iża sporting...
   Geco @ Geco target
   bock Iż, kal 20
   Barnaul 223 Rem(5.56-...
   Problem ze skłem w lu...
   czyszczenie lufy
   przewiercenie komór w...
   chiński sztucer jw 105