Poniedziałek
11.06.2007
nr 162 (0680 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 Tarcze
 Zawody w Olsztynie
 STRZELAĆ UMIE
 Podium
 FINAŁ TURNIEJU CZTE...
 cholerny zając
 Wodnik na pudle
 miroku
 Co powiecie o Beret...
 Puchar Katarzynki- ...
 XXIIIKKKŁ w STRZELA...
Hyde Park Corner
 Rogacz, ten do któreg...
 Wniosek o pozwolenie ...
 Satelitarne namierzan...
 forum PZŁ
 W PZŁ też ?
 norka amerykańska
 Konkurencja
 Kubica
 Gdańsk ZDOBYTY!!
 Wasza pierwsza
 preparowanie oręża dz...
 A kto ma najwięcej......
 Najazd zajęcy
 Czy ktoś z Was.....??...
 Ceny polowan w OHZ
 Nie na temat, lecz ni...
Dyskusje problemowe
 Na ratunek zwierzynie d...
 szkolenie myśliwych
 lis i zając
 Myśliwi powinni.....
 Bycza sprawa...!
 Z komunikatu ZO.
 DOKARMIANIE
Psy myśliwskie
 Europejska 2007 - C...
 praca posokowca
 jamniki po tygodniu
 A właśnie że się po...
 Ad. VM
 Zaginął biszkoptowy...
 Czy warto i gdzie o...
 Pancerny dzik
 Myśliwskie święto ...
 Suka rodzi niebawem
Myśliwskie akcesoria
 No i stało się - trze...
 luneta :) po raz kole...
 bok suhl...
 Które ochronniki leps...
 Pentax K 10D
 Urządzenie do wykrywa...
 Jaką Optykę??
 ZEGAR NA NĘCISKO
 amunicja northwest
 Lunety Delta Optical ...
 Lapua Trainer
 Remington
 RWS TIG
 Habicht PV-s 6-24*50
 Szukam LUNETY
 Czeska breneka
 noktowizor
 Instrukcja obsługi CZ...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
05-03-07 05:00
.Marek Bublej.
08-04-06 13:32
Dominika
03-02-07 00:32
błażej
29-05-07 18:02
Calamondin
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:46 Deer35Jak z tego wynika to narazie mamy dwa Okręgi PZŁ na tz.,,widelcu" i oby ich nie było więcej.Ale to tylko moje pobożne życzenie i oby się spełniło.Czytając, skóra cierpnie.Tytuł:
Niekompetencja ZO PZŁ w Opolu
15:17 gawronnDwa okręgi????????A mój????????Tytuł:
Niekompetencja ZO PZŁ w Opolu
15:35 Kazimierz SzumskiSzanowny Panie Redaktorze - czyli nic nowego. Procedura odwoławcza WSZĘDZIE wygląda identycznie i wcale nie jest to bolączką li tylko Zrzeszenia. Promil spraw czy postępowań trafia gdzieś do telewizji (tak jak w.wym. do mecenasa) i po latach gościu ma satysfakcję, tylko co mu po niej jak ma przetrącony kręgosłup i już do końca życia się nie podniesie. Pozdr. Tytuł:
Niekompetencja ZO PZŁ w Opolu
15:39 ULMUSJakie konsekwencje swojej niekompetencji poniesli ci ludzie którzy dopuscili się uchybień proceduralnych podczas prób "utemperowania" niejakiego Romana K.?Tytuł:
Niekompetencja ZO PZŁ w Opolu
18:41 Deer35Kolego ULMUS nie rób sobie żartów w poważnej sprawie.Tytuł:
Niekompetencja ZO PZŁ w Opolu
więcej>>
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 11.06.2007
Numer wydania:
162 (0680 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Humor
nadesłał: Marecki_mpp
"Egzamin ;-)))"
Na egzaminie na prawo jazdy egzaminator pyta "podstępnie":
- Co pani zrobi, jeśli po przejechaniu pięciu kilometrów stwierdzi pani, że zapomniała pani kluczyków?
- Zjadę na pobocze, włączę światła awaryjne, wysiadam z samochodu i sprawdzam, co za matoł mnie pchał taki kawał drogi...
Redaktorzy piszą
Niekompetencja ZO PZŁ w Opolu autor: Piotr Gawlicki
Do redakcji dziennika "Łowiecki" wpływają prawie codziennie pytania o pomoc prawną, w tym jak poradzić sobie w sytuacjach krytycznych w jakich znaleźli się myśliwi, czy to w wyniku ich zdaniem wadliwej pracy zarządu koła, czy też stanowiska, jakie w ich sprawie zajęły organa Polskiego Związku Łowieckiego. Żeby odpowiedzieć zainteresowanym jak najbardziej kompetentnie, co mogą lub powinni zrobić, jeżeli czują się skrzywdzeni, prosimy ich o przysłanie kopii dokumentów, opisujących w jaki sposób doszło do ich zdaniem niewłaściwego traktowania. W niektórych wypadkach, dokumenty te wskazują, że ani zarządowi koła, ani organom PZŁ nie można niczego zarzucić, bo działały w zgodzie z obowiązującym prawem łowieckim, a sytuacja w której znalazł się myśliwy powstała w wyniku jego własnych uchybień, zaniechań, czy błędów. W znacznej jednak części przypadków, znajdujemy nieprawidłowości, których dopuściły się albo organa koła, albo organa PZŁ. Przy czym generalnie nie zajmujemy się oceną merytorycznych przesłanek takiego czy innego działania, ale interesuje nas czy organa koła i PZŁ dochowują formalnych zasad statutowych przy rozpatrywaniu danej sprawy. Pomagamy w takich przypadkach zainteresowanym, wskazując jakie kroki formalne mogą podjąć, a czasami zwracamy się do organów PZŁ z pytaniami, dlaczego tak, czy inaczej załatwiali sprawę danej osoby. Bardzo często po takim zapytaniu, organa dotychczas działające nieprawidłowo, potrafiły zareagować błyskawicznie i poprawiały swoje błędy. Nie opisywaliśmy tych spraw w dzienniku, bo wystarczającą satysfakcją dla zainteresowanego, a tym samym i dla nas, było poprawne i zgodne z prawem załatwienie ich spraw. Jednak w niektórych wypadkach zainteresowani dalej zderzają się z nieprawidłowym działaniem organów koła lub PZŁ i o tych przypadkach zamierzamy pisać szerzej, szczególnie wtedy, kiedy osoby funkcyjne działające w organach PZŁ wykazują braki w przygotowaniu merytorycznym do sprawowanych funkcji.

Ponieważ trafiło do nas kilka spraw wskazujących na nieprawidłowe działania ZO PZŁ w Opolu, właśnie z tego okręgu sprawy przedstawimy naszym czytelnikom w pierwszej kolejności.

więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Czy na podstawie punktu "Inne sprawy leżące w wyłącznej kompetencji WZ koła", jest możliwość podjęcia uchwały o odwołąniu sekretarza koła?
  Odpowiedź:
  Zapis "Inne sprawy leżące w wyłącznej kompetencji WZ koła" absolutnie nie wystarczy do odwołania sekretarza. Gdyby ten punkt miał wystarczać, to tylko taki jeden punkt mógłby zastapić wszystkich innych punktów, bo każde WZ działa w granicach swoich kompetencji. Poza tym procedura odwołania członka zarządu, opisana w statucie PZŁ, zaczyna się dużo wcześniej niż WZ i procedura ta musi być dochowana, żeby ZO PZŁ nie uchylił uchwały.
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia04.06.2007 - 10.06.2007
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 04.06.2007
  Normalność po lubelsku... (cz. I) autor: Stanisław Pawluk
  W środowisku lubelskich myśliwych mówi się, że Zarząd Okręgowy podejmie każdą decyzję jakiej spodziewa się pełniący „od zawsze” funkcję łowczego okręgowego Karol Cichowski. K. Cichowski wrósł w pejzaż nie tylko lubelskiego łowiectwa, ale i życia społeczno-politycznego tak głęboko, że dzisiaj nikt nie wyobraża sobie, aby za sznurki wszystkich dziejących się w ZO Lublin przedsięwzięć mógł pociągać ktoś inny.

  Myśliwi lubelscy o sprawach poważnych mówią jedynie w gronie zaufanych kolegów. Krytyczne uwagi mogą dotykać wyłącznie tych, których nie zalicza się do „swoich”. Przekonali się o tym ci, których broniłem w swoich artykułach. Członkowie, którzy ośmielili się krytycznie wytknąć nieprawidłowości w kole zostawali z niego usuwani z naruszeniem prawa, również między innymi z koła, w którym poluje Karol Cichowski. W takich sprawach Zarząd Okręgowy nie dopatrywał się żdnych uchybień i dopiero Zarząd Główny musiał uchylać zarówno uchwałę koła jak i zatwierdzającą ją uchwałę ZO w Lublinie.
  więcej>>

  Moje polowanieWtorek 05.06.2007
  Iga autor: ANDY
  Jest bardzo wcześnie. Wolno idziemy poprzez olbrzymią trawę pozostawiając za sobą ciemne pasy po otrząśniętej rosie. Podchodzimy do stojącej na skraju ścieżki i uprawy solidnej ambony. Wskazuję Córce stopnie i gestem zachęcam aby weszła pierwsza. Wychodzi i staje na podeście. Ja po chwili dołączam. Niesamowita sceneria pogrążonej w liliowym oparze olbrzymiej niecki, która na horyzoncie wznosi się w spiętrzenie wzgórz obramowujących granicę obwodu od wschodniej strony. Po lewej stronie mamy dolinę w której znajdują się zabudowania wsi, teraz tonące w oparze. Powietrze jest zupełnie spokojne, nie drgnie żaden listek czy źdźbło trawy. Czerwiec rozpościera przed nami olbrzymie kobierce zboża, kt
  więcej>>