Piątek
30.11.2007
nr 334 (0852 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 filmy łowieckie
 Polowanie zbiorowe z ...
 "JAK POLOWAĆ TO W POL...
 dzik za oknem
 Czyżby wróciły słonec...
 szkody na łąkach
 Pomoc dla Szkoły Niew...
 wczoraj widziałem jeż...
 chory dzik, ale na co?
 Co robia dzieci w cza...
 lisek
 IMIENNIKOM
 I co piszą w Braci ło...
 Pokot
 Jestem myśliwym !
 Dzik rogaty
Redaktorzy piszą
Lis zgnił - sprawa została autor: Stanisław Pawluk
Przypadki łamania norm prawnych i etyki łowieckiej mające miejsce w okręgu Biała Podlaska występują nagminnie. Przykłady takich postaw, za sprawą członka Okręgowej Rady Łowieckiej Antoniego Sacharuka, doczekały się potwierdzenia w kilku prawomocnych wyrokach sądowych. Ostatnio w cykl kompromitujących nasze środowisko łowieckie działań wpasował się prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego Stefan Karasiński, członek Koła Łowieckiego nr 18 „Ponowa”, o czym pisaliśmy w lipcu oraz w październiku br.

Wydawało by się, że nauczony przypadkami licznie wskazanymi przez sądy powszechne, Zarząd Okręgowy, Okręgowa Rada Łowiecka i Okręgowy Sąd Łowiecki w Białej Podlaskiej wyciągnęły właściwe wnioski i sprawę „wybryku” prezesa S. Karasińskiego załatwią szybko i zgodnie z zasadami prawa. Tymczasem okazuje się, że ma miejsce szukanie kruczków prawnych, zmierzające do rozmydlenia tematu. Pierwszą oznaką takiej postawy organów PZŁ było umorzenie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Stefanowi Karasińskiemu przez Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego Waldemara Szpilera. Drugi jest właśnie szykowany.

więcej>>
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 30.11.2007
Numer wydania:
334 (0852 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do felietonów
01:16 wielotykowiec1Jeśli brak podstawy prawnej zakazu, sprawa jest prosta. Niech interweniują organy statutowe PZŁ. Tylko dlaczego dopiero po 6 latach? Czy pomysł powszechnego zakazu polowań jest się w stanie wybronić? To temat do rozmowy na forum. DB Tytuł:
Stanowisko Lubelskiego U.W.
01:37 wielotykowiec1Tajne, bo wstydliwe? Jeżeli kandydaci do "złomu" mają w myśliwskich życiorysach wstydliwe epizody to "odpadają", jako kandydaci. Jeżeli Kapituła wstydzi się własnych werdyktów to dyskredytuje sama siebie. Jedyne wyjście, aby podnieść upadły prestiż związkowych odznaczeń - jawność i zmiana reguł przyznawania odznaczeń na wyzwalające inicjatywę i społeczne zaangażowanie oraz zakaz odznaczania etatowych urzędników PZŁ. Brak odpowiedzi Kapituły - kolejna jej kompromitacja. DB Tytuł:
Komu "Złom" ?
15:03 wielotykowiec1Od czerwca był czas, by sędzia i otoczenie załatwiło problem z "klasą". Wykroczenie-adekwatne konsekwencje, to byłaby "klasa". Zamiast tego, jak to zwykle, kombinacje i zacieranie śladów. ORD-adwokatem, ORŁ, uciekła od problemu. Teraz to już po ptokach. Niech już szukają następcy sędziego, tylko uważniej, żeby się potem znowu nie wstydzić....................... PS. Kulwap, dla obrońców "ciemnych interesów", podziału na sprytne elity i bezwolne 100 tyś maluczkich, jesteś pieniaczem itp, itd. Reszta Ci gratuluje. DB Tytuł:
Lis zgnił - sprawa została
16:44 wielotykowiec1 PS. Nie znam tego całego towarzystwa i chętnie poczytam o innych, może mniej zdeprawowanych okręgach. Jednak teraz, po lekturze, łatwiej zrozumieć dlaczego tak długo pozwala się w tym okręgu na bezkarne wybryki i łamanie praw PZŁ, takie jak np. w kole Dąbrowa w wykonaniu A. Sacharuka.Tytuł:
Lis zgnił - sprawa została
... do opowiadań
12:18 saimonDo podziekowania, za piekne jak zawsze opowiadanie-wspomnienie mysliwskie, dolaczam serdeczne zyczenia imieninowe. Darz Ci bor Andrzeju.Zachwycaj nas dalej swoimi opowiadaniami saimon Jerzy PrzyluskiTytuł:
Andrzejki
12:44 KulwapWspaniale jak zawsze. Żebym nie wiem co robił to równie pieknych zyczeń jak to opowiadanie złozyć nie zdołam. Prymitywnie więc poproszę: żyj nam sto lat! Andrzeju! A w każdą rocznicę literacką ucztę swym wielbicielom wydawaj. Tytuł:
Andrzejki
więcej>>
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Dyskusje problemowe
 wstrzymali
 Zagwozdka
 Jak zwykle DU donosi
 Status myśliwych z zagr...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Kaliber a huk wystrza...
   Co się dzieje?
   Przystrzelanie nowej ...
   strzelanie brenekami
   Luneta ENDURANCE 30
   breneka vs.czok
   Kolba dla leworęcznych
   pomoc w kupnie lunety
   Wabienie lisów wg T.S...
   SHIRSTONE LUNETA NA V...
   Tikka czy Sako a moze...
   Jaka amunicja do CZ 5...
   Bielizna termoaktywna
   luneta na varminta do...
   IZ-26E
   Opony bieżnikowane-gd...
   sauer 202 highland i ...
   Lion H368 Supergoose ...
   Jaki montaz (Dryling)
   z 8x57 JS na 30-06 ;...
  Strzelectwo
   S&B PTS
   Cena amunicji
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia19.11.2007 - 25.11.2007
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 19.11.2007
  Narodziny strzelby autor: Stanisław Pawluk
  Jedynie ograniczany przepisami prawa dostęp do broni powoduje, że są dziedziny strzelań, popularne w innych krajach, a w Polsce..... W Polsce możemy jedynie służyć swym talentem i umiejętnościami innym. Dobitnym przykładem tego jest produkowana w Radomiu dubeltówka.

  Michał Michalczuk prezes Pionner Arms Corp. Polska ponad 20 lat spędził w USA. Tam miał okazję zapoznać się i polubić amerykańską zabawę dorosłych chłopców (i kobiet!) w kowbojów. Są miejsca, gdzie ubrani w skórzana odzież z pasami i strzelbami, jadąc konno, skacząc z dachu 'saloonu' czy biegnąc, wykonują strzelania na wzór znanych z filmowych westernów. Michał Michalczuk, z zawodu inżynier, zamiłowany w pracy z metalem, historii i militariach, szybko zorientował się, że strzelania cowboy action stwarza okazję do zaoferowania licznej rzeszy hobbystów, doskonałej broni. Intensywne strzelania wymagają broni niezawodnej i wyjątkowo wytrzymałej. M. Michalczuk szybko spostrzegł, że broń eksploatowana w ekstremalnych warunkach, podczas skoku z dachu czy szybkiej konnej jazdy, musi spełniać odpowiednie wymagania. Musi być niezawodna, bezpieczna w użyciu, wytrzymała i.... tania!

  więcej>>

  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  30-11-07 14:26
  DamianR
  28-11-07 17:23
  Tanis
  16-04-06 23:56
  BartOn
  07-10-06 21:21
  paszyd
  30-11-07 21:34
  DamianR
  Psy myśliwskie
   ASKIRAS
   Imię dla posokowca
   Pomoc dla Szkoły Ni...
   Dwie nowe łajki zac...
   Borsuk - polowanie ...
   Rekord dnia II ?? ....
   Zaginął Welsh Jack ...
   Dobry dzikarz z 3mi...
   Border Terier?
   Kto wysłał? LIST OT...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Moje polowanie
  Andrzejki autor: ANDY
  Dziś moje imieniny – 30 listopada. Zupełnie jeszcze ciemno, ale jakoś tak inaczej niż w ‘zwykły’ listopadowy, szary i smutny dzień. Podchodzę do okna i... nie wierzę własnym oczom. Bieluteńko. Z ołowianego zwykle nieba opada biała zasłona płatków. Jest go już całkiem sporo. Cudowny prezent dostaję na mój dzień od Patrona – pierwszy śnieg i kilka stopni mrozu. Dziś dzień polowania na zające, lisy, bażanty i sarny. Zbieram się, coś na ząb, termos, amunicja i... omszała butelka. Koledzy nie odpuszczą... tradycja to rzecz święta...

  więcej>>
  Przepisy kulinarne
   Plany świąteczne